Yenidoğanda kafa yamukluğu ne olur yardım

Canicimm

Elhamdülillah
Kayıtlı Üye
6 Mart 2015
1.155
896
Yenidoğan bebeğinin kafası asimetrik olan var mı? Önde sağ taraf daha bombe sol taraf daha düz, arkası da tam tersi. Doktor 4 aya kadar düzelmezse kask takılabilir onu kullanabilirsiniz dedi. Bir de sağ kulağı sola göre biraz daha büyük ve daha yumuşak. Bebeğim 44 günlük. Böyle bir durumla karşılaşan varsa lütfen yardımcı olun yarın Dr a gideceğim ama endişeleniyorum ister istemez?

upload_2018-8-30_19-21-52.png
upload_2018-8-30_19-21-52.jpeg

Yenidoğan bebeğinin kafası asimetrik olan var mı? Önde sağ taraf daha bombe sol taraf daha düz, arkası da tam tersi. Doktor 4 aya kadar düzelmezse kask takılabilir onu kullanabilirsiniz dedi. Bir de sağ kulağı sola göre biraz daha büyük ve daha yumuşak. Bebeğim 44 günlük. Böyle bir durumla karşılaşan varsa lütfen yardımcı olun yarın Dr a gideceğim ama endişeleniyorum ister istemez?

Ablam öyleymiş :) sakın kafanıza takmayın. Şimdi çok normal. Babam her 2 saatte değiştirirmiş yönünü. İşte sağ, sol yüzüstü vs. Sadece sırt üstü yatırmayın. Allah korusun kusabilir.

Doğumdan sonra alnının gerisindeki kafanın hemen üstündeki sağ taraftaki kemik hafif daha yukardaydı. Şimdi ovelleşti

Kafa kemikleri henüz tam birlesmedigi icin iciniz rahat olsun. Ilk 6 ay icinde düzelir, aksi takdirde kas takarlar. Benim. Oglumda ilk cok sol tarafa yattığı icin asimetri olustu. Bunu tekrar düzeltmek icin altıne gündüz yatarken küçük bir havluyu rulo halinde altına koyuyurdum, sag tarafinada yatsin. Diye. Böyle ede ese asimetri nerdeyse komple gitti.

Geçmiş olsun. Yatırdığın yöne dikkat et mutlaka, daha şiş olan tarafa yatır bir süre, daha minik zaten düzelir inşallah. Bir de sor bir masaj yapabiliyormuymuşsun kafasına, onun da yardımı olur. Çok özen göstermen lazım ama.

Ablam öyleymiş :) sakın kafanıza takmayın. Şimdi çok normal. Babam her 2 saatte değiştirirmiş yönünü. İşte sağ, sol yüzüstü vs. Sadece sırt üstü yatırmayın. Allah korusun kusabilir.
Sağ ve sola düzenli olarak yatırıyorum fotoğraf yükledim bakabilir misiniz ona da

Geçmiş olsun. Yatırdığın yöne dikkat et mutlaka, daha şiş olan tarafa yatır bir süre, daha minik zaten düzelir inşallah. Bir de sor bir masaj yapabiliyormuymuşsun kafasına, onun da yardımı olur. Çok özen göstermen lazım ama.
Masajı var mı bu durumun o_O

Bu fazla bir sey degil. Söyle düşünün: kafa kemlikleri henüz birkesmedigi icin daha fazla baski olan taraf öne dogru itiliyor. Siz yatiriken o öne kaymış tarafa baski uygulanmamasina dikkat ederseniz zamanla düzelir. Geçmiş olsun
Hangi pozisyon uygundur peki sizce ? Çok teşekkür ederim Allah razı olsun

Sağ ve sola düzenli olarak yatırıyorum fotoğraf yükledim bakabilir misiniz ona da

Lütfen takma kafana çok anormal görünmüyor bence. Benim ablamın başı resmen kavun şeklindeymiş. Hatta annem bu çocuğu nasıl göstereceğim insanlara diye ağlamış. Düzelir sadece yatış pozisyonunu saatlere uyarak ayarlayın. Ayrıca gerçekten anormal görünmüyorz

Osteopatlar onu yapabiliyor. Masajdan cok hafif baski ile çalışıyorlar. Kendinizin yapmanizi tavsiye etmem
Bildiğiniz bir yer var mı peki yarın beyim cerrahı yönlendirir mi acaba ? Pediatrik beyin cerrahına geç zamana randevu verdiklerinden normal beyin cerrahı bakacak ama o_O

Bunun için özel bir yastık almıştım ben ama o arka taraftaki asimetrikler içindi. sizin bebeğinizin alın bölgesinde mi asimetriklik?

X