Yenidoğan kalp ameliyatı-acil lütfen

Bakın size ne diyecegim ben italyada yaşıyorum burada bir arkadasin bebegi hem kalbi delik hem temiz kan pompalamiyordu hemde bağırsakları çok sorunluydu ve de 34 hafta doğdu ameliyat oldu bağırsaklardan şuan iyi ve kalptende oldu evet saglikli bir bebek gibi değil ama zamanla oluyormuş sakin kalın ümidinizi kaybetmeyin Allah şifasını verir inşallah bol bol inşirah suresi dinleyin rahatlatacaktir

Teşekkür ederim yazdığınız İçin. Sanırım italyada ameliyatlarını oldu. Türkiye den daha mı iyiler bilmiyorum.
Bebek sağlıklı bir bebek gibi değil derken neyi var nasıl bebek

Teşekkür ederim yazdığınız İçin. Sanırım italyada ameliyatlarını oldu. Türkiye den daha mı iyiler bilmiyorum.
Bebek sağlıklı bir bebek gibi değil derken neyi var nasıl bebek
Hayir hayir yanlış anlamayın yani suan ameliyat olduğu için biraz daha yorgun böyle anladınız mı yani halen enerjik değil ve bu da çok normal yani tamam türkiyede saglik sistemi güzel ama insana değer verilmiyor italyada oyle değil çok ilgililer yabancıya bile ondan söyledim tekrardan Allah şifa versin inşallah ☺ameliyatı çok çok güzel geçsin

Eşimle ağlayarak gebeliği sonlandırma kararı aldık. Doktor ameliyat olur ama sonrasında ne olur garanti verilmiyor. Ameliyat esnasında beynine pıhtı gittiği için felç olan hastası da varmış. Yani bebeğim ileride çok acı çeker diye daha kötü olur kalp yetmezliği yA da kalp Nakli gibi. Ben nasıl dayanırım gözümün önünde erimesine sanırım en sağlıkl karar bu olur. İçim paramparça yaşayan ölü gibi oldum. Eşim de bende maf olduk oğlumuz hayatı göremeden toprağın altına girecek

Benim bebeğimde 10 günlük iken açık kalp ameliyatı oldu. Lütfen bir başka doktor ile daha görüşün.

Hacettepe de doktorlarım
Perinatoloji de Özgür Özyüncü , Özgür Deren ve Murat Çağan
Kardiyoloji de Ebru Aypar, Tevfik Karagöz, Hakan hoca
Kalp doktorlarımız Şafak hoca ve Mustafa Yılmaz, özellikle Mustafa Yılmaz hocayı bulun, sizin durumunuz için çok öncelikli davranırlar

Biz de bu yollardan geçtik, her hafta kontorllere gittik bebeğim anne karnında vefat etme durumuda yüksek olduğu için

Son çare olarak görmeyin bunu lütfen

Bebeğiniz nasıl?
Kaç aylık oldu. Bir de sorunu neydi acaba. Ben istanbulda olduğum İçin çam sakura hastanesini önerdiler ama bilmiyorum ne kadar iyiler.
Çapaya gidiyordum, çam sakura da kaldım en son yarın çam sakurada da heyete giricem

En doğru kararı siz verirsiniz ne diyebilirz ki hakkinizda hayırlısı olsun üzülmeyin evet keşke aldırmasaniz ama uzaktan davulun sesi hoş gelir derler Allah yardımcınız olsun

En doğru kararı siz verirsiniz ne diyebilirz ki hakkinizda hayırlısı olsun üzülmeyin evet keşke aldırmasaniz ama uzaktan davulun sesi hoş gelir derler Allah yardımcınız olsun
Ah ah içim nasıl yangın yeri anlatamam. Ben ne acılarla zorluklar tüp bebek yaptık umutlandık sevindik, sevincimiz boğazımıza düğüm oldu. Yutkunamıyorum
Biz istemez miyiz daha yavrumuz İçin mücadele etmeyi yA büyür de ölür diye yA da gözümüzün önünde acı çeker diye. Aklımıza bir sürü şey geliyor. Cesaret edemiyoruz. Canım oğlum olursa çok acı çeker diye. Ben canım oğlum açık kalp ameliyatı ne demek çok ağır bir ameliyat. Benim yavrum ve hiç bir bebek bunları hal etmiyor
Ulumarım bu acı ile kendime zarar vermem

Öncelikle çok geçmiş olsun Allah yardımcınız olsun. Ben finlandiyada yaşıyorum. Şubat ayında 20 haftalık gebeliğimi sonlandirdim bende bu yoldan geçtim üzülerek söylüyorum. Spina bifida teşhisi kondu ve hiçbir şekilde ümit vermedi doktorlar, L3 seviyesinde (yüksek riskli) idi doğar doğmaz ameliyatlar olacaktı falan detaylara girip sizi umutsuzluğa sürüklemek istemem. Ama insan çaresiz kalıyor sizi anlıyorum. Biseyler yapmak istiyorsun onun için ama elinden bisey gelmiyor kapana sıkışmış gibi oluyorsun. Biz haberi aldık ertesi gün tekrar bakıldı sonuç degismeyince o gün karar verdik 3 gün sonra ilac aldim ağızdan 4.gun hastaneye yattim 24 saat olmadan dogurdum ilaçlarla normal olarak. 1 hafta ruh gibi dolaştım evin içinde agir bi surec, sinir krizleri falan. Içim parcalansa da onun gözümün önünde eriyip gitmesine izin veremezdim. Bazıları farkli düşüncede olabilir saygı duyarım polemiğe girmek için yazmıyorum. Acınızı paylaşıyorum, sizi anlıyorum demek istedim Başka bir doktora daha görünün ama ilaçla doğum 26.haftaya kadar yapılıyor diye biliyorum. Tabiki eşinizle doktorunuzla birlikte karar vereceksiniz ama kendinizi yıpratmayın lütfen. Acınızı yaşayın tabiiki ama kendime zarar vermem inşallah demişsiniz aynı yoldan geçmiş biri olarak yazmak istedim öyle bisey sakın düşünme.

Elbette doktorlar gerekli tetkikleri yapmıştır ve bütün riskleri size anlatmıştır. Kurul onayliyorsa aldirabiliyorsunuz. Aldirabiliyorsunuz dedim cunku kurul en az 3 kisiden olusuyor ve aldirmak derken de benimki ilac ile suni sanci verilerek normal dogum olmustu. Üzerinden 3 aydan fazla geçti ben hala "acaba kurtaramazmiydik" diyorum, gercegi biliyorum ama hala kabul edemiyorum. Kolay olmayacak ama eğer konuşmak isterseniz özelden bana yazabilirsiniz.

Bebeğime hipoplastik sol kalp sendromu teşhisi konuldu. En ağır kalp hastalığı,
Size Siyami Ersek Hastanesi'ne gitmenizi öneririm, Istanbul en başarılı hastanelerden birisi diye çok okudum, ender ödemiş ve bir doktor daha vardı adını animsayamsdim, Allah yardımcınız olsun, Allah sizlere en doğru kararı vermeyi nasip eylesin

Teşekkür desteğiniz ve yazınız ve yazınız için. Bize kurtuluş yok denmiyor. Ama kurtuluş kesin dr denmiyor. Beni öyle bir arada bıraktılar ki. Durum riskli, kalp ameliyatları olacak, ameliyat iyi de geçebilir kötü de deniyor. Ameliyatın yan etkileri de olabilir, mesela beyne pıhtı atması gibi engellilik gibi. Ama iki ameliyat ile normal yaşantıya kavuşan da olmuş araştırdığım kadarı ile. Bugun tam 23. Haftayı geri de bıraktık. Oğlum karnımda tekme atıyor. Onun geleceği için bugun kesin karar vermemiz lazım. Benim için hayatımın en acılı ve karanlık dönemleri.
Devlet hastaneleri gebelik sonlandırmayı biraz uzatıyor ama özel yarın gel sonlandıralım dedi söylemesi bile boğazımı düğüm düğüm yapıyor. Ah benim canım oğlum, tahlihsiz yavrum. Kalbini durduracaklarını bilmem beni öldürüyor resmen, fenalaşıp duruyorum.
Devam edersekte yavrumun başına neler gelecek bilmiyorum. Onu da düşünün fenalaşıyorum. Ameliyat sonrası gelişim geriliği olur mu bilmiyorum yaşı ilerledikçe kalp nakli kalp yetmezliği gibi şeyler çıkarsa ben onun erimesine dayamam gözümün önünde. Yaşarken ölü olarak geçer ömrüm
Şimdi nasılsınız nasıl atlattınız o tramvayı
Ben nasıl atlatırım inanın bilmiyorum

3 aydan fazla geçti üzerinden, hala olur olmadık yerde aklıma gelip ağladığım oluyor ama az da olsa hafifledi diyebilirim. Size %50 şans denilmiş bende o da yoktu sonucu neredeyse belliydi bi mucize olmalıydı. Meningoseli gibi bisey denmişti o kısa süre içinde araştırmalarıma rağmen çıkış yolu yoktu, eşimle ortak aldığımız bir karardı. Desteğini benden hiç esirgemedi onun emeği üzerimde çok. Dogumda bile yanimdaydi, odada doğurdum zaten ben aniden sanci tuttu. Turkiyede kalbini durdurarak mi yapiliyo? Burda ben ağızdan ilaç içtim 2 gün sonra hastaneye yattım suni sancı ile doğum yaptım 20 haftalikti ama 16.haftadan itibaren tekmelerin hissediyordum. Doğumdan 5 saat öncesine kadar da hissettim hareketlerini. Kolay değil zor bi yol inşallah hakkınızda hayırlısı olur. Kendine dikkat etmeye çalış.

Dini açıdan da çok araştırdım ben, kurul onaylarsa (en az 3 kişiden oluşuyor), annenin sağlığını etkileyecekse ya da doğduktan sonra bakıma muhtaç ise.... diye uzayıp gidiyor dinen 2 farklı görüş var bu arada.

Peki ben başka bisey sormak istiyorum tetkikler yapıldı mı yani neden olmuş ne sebep olmuş bu hastalığa? tahminen bisey söylendi mi? Bana folik asit eksikliği dendi kızımın belinde 1.5 cm açıklık varmış. 400 mikrogram folik asit alıyordum ama doktor yetersiz gelmiş olabilir dedi reçete ile 5 mg yazdı. En az 2 ay kullanıp tekrar deneyeceğiz. Allah çocuk isteyen herkese nasip etsin, sizinde kucağınız boş kalmaz Insallah

Bize daha test yapılmadı. Biz biraz da doktor kurbanı olduk. İki defa kimyasal gebelik olmasına rağmen genetik taramalı yapmadılar 3.yü. Tabi bizde bilmediğimiz için devam ettirdik. Günya en iyi klinikte oldu her şey bahçeçi tüpbebekte.
Yani bütün çabalar çöp.

Pazartesi kardiyolojiye sıra aldık demişsiniz bir başka yorumda. Geçtiğimiz pazrtesi miydi? Ne dedi doktor

çok geçmiş olsun.. alanında çok çok iyi çocuk kalp doktoru önerebilirim .. dr savaş demirpençe

Pazartesi kardiyolojiye sıra aldık demişsiniz bir başka yorumda. Geçtiğimiz pazrtesi miydi? Ne dedi doktor
Evet gittik ciddi bir ameliyat kurtulma şansı olur ama sonraki hayatı nasıl olur bilmiyoruz dediler koşabilir mi yürür mü bilmiyoruz dedi beni çok strese soktular. Sanırım sonlanacak

Aynı haftada aynı şeyleri yaşadım bizimkinin tanısı Fallot tetrolojisiydi hafızamdan silmek istediğim bir tanı amniyosentez mutlaka yaptırın ve kendinize iyi bir perinatoloji bulun sonuç temiz gelirse o sizi iyi bir çocuk kardiyolojisine yönlendirir anne karnındayken onlarda bakıyor ve daha iyi bakıyor sonuç kötü gelirse doktorunuzu dinleyin benden size tavsiye çok çok zor bi durum sizi çok iyi anlıyorum daha fazla yıpranmamak için doktorunuza güvenin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…