Yenidoğan bebek emzirme

biranneikiogul

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Mart 2024
47
7
30
Hanımlar merhaba ,
2 gün önce sezaryen doğum ile bebeğimi kucağıma aldım çok şükür sütüm çok yoğun olmasa da geldi. Ancak bebeğimi uyandırıp emziremiyorum. Uyuduğu zaman kesinlikle memeyi almayı red ediyor. Bu durum beni çok gerdi artık. Ne yapabilirim bebeği uyandırıp nasıl emzirebilirim lütfen yardımcı olun.

Hayırlı olsun öncelikle Allah hayırlı evlat eylesin. Hayırlı ömür versin. Analı babalı büyütsün inşallah ☺Memeyi ağzına verdikten sonra cenesinden dürtebilirsin. Cenesine dokunmak emme refleksini uyarır. Soyabilirsin. Islak mendille yüzüne, burnuna dokunabilirsin. Topuklarını biraz sıkabilirsin. Duştan sonra emzirmeyi deneyebilirsin… bu arada bebekler rutini çok sever. Ben her aksam aynı saatte yıkar, masaj yapar uyuturdum. Şimdi 8 aylık hala aynı saatte uyur 40 ı çıktıktan sonra bence denemelisin. Benim hem kendime hem bebeğime yaptığım en iyi iyilik o oldu

Öncelikle güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim dediklerinizi deniyorum memeyi tutuyor ama bir türlü emmiyor uyanmıyor uykusundan ne yapacağımı bilemedim şaşırıp kaldım gerçekten

İlk bir ay zorla uyandırmak gerekiyor. Ben şöyle yanaklarina dokunurdum seslenirdim. Uyanmazssa ıslak mendille yüzünu silerdim gene uyanmazssa son çare altını açıp ıslak mendille silerdim. 2 saatte bir mecbur emzirmelisin. Emerken kısa sürede gene uyursa gene uyandırmak gerekiyor. Ve çenesi çabuk yorulur emerken çenesinden destekleyin.Eğer yeterli kilo alamszzsa ( iki haftalik
doğum kilosuna erismeli) ,sütünüzü sağıp---- kaşık biberonla--- verin. 40 günden sonra kendi uyanıyor. Hayırlı olsun güle güle büyütün.

Güzel dilekleriniz için teşekkür ediyorum. Uykusuna çok düşkün birisi sandığımdan daha zorlu geçecek bu süre sanırım

Güzel dilekleriniz için teşekkür ediyorum. Uykusuna çok düşkün birisi sandığımdan daha zorlu geçecek bu süre sanırım
Merhaba ne yaptınız emdi mi bebeğüniz bende bu konuda muzdaribim tabi benimki biberon emiyor emzirmeye çalışıyorum avazı çıktığı kadar ağlıyor

Merhaba ne yaptınız emdi mi bebeğüniz bende bu konuda muzdaribim tabi benimki biberon emiyor emzirmeye çalışıyorum avazı çıktığı kadar ağlıyor
Evet emmeye başladı meğerse yenidoğan sarılığı geçiriyormuş bu yüzden çok zor uyanıyormuş şimdi yeni bir rutin oluşturduk emzirmeden önce mutlaka altını açıyorum ıslak pamukla bacaklarını silince otomatik uyanıyor memeyi ve ya biberonu alıyor. Şuanda da sütüm az geliyor ama ona me yapacağım bilemiyorum

Nasıl bir yol izlediniz peki tecrübelerinizi paylaşır mısınız? Süt için rezene ve kimyon içiyorum ben çok çok faydasını gördüm. İncir kuru dut ve susam kürü var çok g0zel süt yapıyor. Ve instadan bir tane emzirme danışmanı var emziren anneler için kapsül satıyor kızımda kullanmıstım bidaha aldım sütünüxü bu şekilde destekleyebilirsiniz

Rezene çayının öncelikle çok faydasını gördüm sağım yaptığım da tek memeden 60 cc çıkıyordu o derece faydasını gördüm ama şuan her ne olduysa süt sağdığımda 10 cc bile ancak alıyorum. Sütüm çekiliyor diye çok gerginim bu yüzden başka metodlara yöneleceğim

hayırlı olsun.

Tebrik ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…