yeniden okumak?

Yaşınız kaç? o kadar eğitim almışsınız yeni sınava giricek olan kişilerin önlerini kapamayın bence.

Ahah doğru demişler.
Aldığınız her diploma erkek cinsinin uzaklaşmasına sebep oluyor.
Oysaki çocuklarını eğitimli, aklı başonda anneler yetiştirse fena mı olur?

Ben spor yapmayı seviyorum, sizin yerinizde olsam değişik bir spor öğrenir başlardım.
Tenis, kickbox bence çok zevkli, hevesliyseniz bir bakın.
Zumba varsa ona gidebilirsiniz.

Farklı farklı alanlara girmektense bence kendi mesleğimde daha derinlere inmeyi seviyorum. Makale yayınlamalık materyaliniz varsa, yayınlayın derim.

keşşşke müziğe yeteneğim olsaydı. ne çok isterdim. bir arkadaşım benle aynı yaşlarda konservatuvara girdi ve çok mutlu şu an.

Ben eğitimini aldım amatör gibi bir şey aslında. Güzel sanatlar olsun istedim müzik (ses eğitimi usül filan) babam mümkün değil dedi.
Klavye (org) çalabiliyorum ancak piyano bambaşka bir şey.

Bildiride yanlislar:
"Challange" degil "challenge"
yeratilabilir degil yaratilabilir.
Ay cok ozur dileriz.

Unutmayin kadinlari omru cok uzun. Eger cocuk yapma niyetiniz yoksa, bence girisimci olun. Paraya para demeyin...(Sanki hemen kazaniliyor da)

hocam, bence edebiyat tarih gibi bölümler olabilir, hem sizi zorlamaz, hem puanı cok yuksek degıl, hemde ygs lys sisteminde sözelci olursunuz, eski bilgileri daha rahat tazelersiniz...

Sinava girmeden acik ogretim olarak okuyabileceginiz Önlisans ve lisans bolumleri var.
Lisans mezunusunuz galiba. Lisans mezunlarinin böyle bir haklari var.
Isterseniz secebileceginiz bolumleri gonderebilirim. Egitim ogretimin baslayacagi donem duyurular yapılıyor ve gidip kaydoluyorsunuz hepsi bu kadar.

Anadolu Üniversitesi mi okuyorsunuz AÖF olarak buna ek olarak Erzurum Atatürk Üniversitesi AÖF ve İstanbul Üniversitesi AÖF yazilabilirsiniz sınavsız olarak.

Radyoloji okuyabilirsin okumak en güzel şey insanlar diplomaya saygı duyar oldu

ben de istiyorum ikinci üni ama bölüm bulamadım

bu sene ygs ye gireceğim ama henüz hedefim yok

kpss ye gireceğim ona da gireyim dedim bakalım ama bölüm düşünemiyorum

aslında sosyoloji psikoloji vs isterim ama hem örgün okumak çalışırken zor hem de bu işi meslek edinecek birinin bir gencin önün keser miyim korkum var

ben de bilemedim

eşim tıp ya da sağlıkla ilgili bir şey oku meraklısın diyor

yaşımdan sonra nasıl okuyacaksammm

ya da beslenme ve diyetetik gibi hayata dair

Benim konuyla alakali bir fikrim yok ama sadece bravo demek icin yazdim
bir kadin olarak s özellikle sizi Kutlarım basarilariniz devamını dilerim

Ne kadar guzel mesleginiz var maddi sorununuz da yok. Yurtdisina cikin ulke ulke gezin ne bilim bi hobi edinin ya da vakiflarda vs gonullu olun. Ugras cok. Ama ben bu meslegi olan insanlarin tekrar orgun okumasini (keyfi olanlari kastediyorum meslek degistrmek olanlara saygim var) anlamiyorum. Bizim bolumde de var. Kadinin isi var coluk cocugu var mis gbi ogretmen. Ee bizim bolumde de ogretmen olacan ne degisiyo. Ne diye kontenjan isgal ediyosun. Genclerin yerine dolduruyolar kontenjanlari koca koca insanlar keyfi olarak. Evet herkes calissin alsin puan diyeceksiniz ama sinav sistemini biliyosunuz anlik sters vs yetiyo kaybetmeye. Ya kadinin biri cocugunu kantinde buyuttu arkadas sabah calisiyosun aksam okula geliyosun ee evi ne zaman temizlersin ne zaman bu cocuklara yemek yaparsin sen??

Sağlık bölümlerinde staj olabilir tam emin değilim. Bende senin gibiyim. Niyetim üçüncüyü okumak. :) Hala bende karar veremedim. İki yıllık sayısal ygs 1 ya da ygs 6 ile alıyor sanırım. Aslında çok güzel bölümler var iki yıllıklarda da mesela medya falan gibi ama sen sayısalcıymışsın ilgini çeker mi bilmiyorum. Adalet okuyabilirsin hukuğa geçiş yapabilirsin. Çocukları seviyorsan çocuk gelişimi bölümü var iki yıllık. Gıda ile ilgili sektörler var mesela ama onlarda da staj var. Hayvanları seviyorsan veteriner teknikerliği var sanırım.

Evet aöf oluyor.

Optisyenlik düşünebilirsiniz her yerde açılıyor bu aralar. Mesleği sevmiyorsanız rahat takılabileceğiniz bir meslek bu.

işte ben de bu tereddütteyim gençlere engel olur muyum diye

ama esasen meslek edindirmeyen sosyal bilimler okunabilmeli

yani tarih, edebiyat vs okuyunca meslek edinilmiyor psikoloji, sosyoloji, felsefe temel bilimler

ben bunları gençken okuyamadım zira meslek sahibi olmam gerekiyordu

oldum şimdi okusam diyorum mesela psikoloji okumayı ya da sosyoloji okumayı isterim esasen felsefe ağır gelir ama

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…