yeniden okumak?

sihirlikelimeler

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2015
957
2.157
43
kızlar merhabalar,
kendime, severek uğraşacağım bir meşgale bulmak istiyorum. bunun 2. üniversite olabileceğini düşündüm. normalde işim var, çalışıyorum, 2 tane master da yaptım. evli değilim, çocuk çoluk yok. o nedenle sorumluluğum da yok.

Yeni sınav sistemlerini bilmiyorum. yeni sistemde sınavına girip okuyabileceğim 2 yıllıktan başlamak üzere uygun bölümler var mıdır? işimden izin almamı gerektirmeyecek şekilde 2. örgün programlar olursa çok daha iyi olur. 2 yıllık sağlığa dayalı bölümler olabilir mi? okuyan veya tanıdığı okuyan önü de açık bölümler nelerdir? ben sayısal çıkışlı idim. belki ilerde mesleğimi de değiştiririm bu vesile ile kimbilir? hayat sürprizlere gebe. bu şekilde ömrümü boş boş geçirmek istemiyorum, boşluk daha yorucu oluyor.

önerileriniz için çok teşekkürler şimdiden.

2 master yaptiktan sonra iki yillik onlisans okumak gereksiz bence. Yerinde olsam dil ogrenirim. Veya akademisyen olurdum.
akademisyenlik için doktoraya devam etmem gerekir ancak akademik mecralardan öyle sıkıldım ki ve zaten kadro filan bulmak da zor diye biliyorum. masterlardan biri ydışından zaten. belki de yeni bir dil öğrenebilirim haklısınız

Bu hastalık gibi bir şey sanırım. Bende de var.
Lisans master doktora tamam şimdi de beni bir de sosyal bir bölüm mü okusam fikri.
Bence alanınız dışında bir ünv. olabilir.
Sosyalse eski alanınız sayısala
Tam tersiyse sosyale yönelebilirsiniz.

Ayrıca 2 yıllıkları boşverin. Lisans mezunu birinin önlisans okuması gereksiz olur.

Dışardan mı okumak istiyorsun
Yoksa üniversiteye giderek mi

Bide 2. Üni diye bi sistem çıkmış, ilk ünisini okuyanlar , belirli bölümlere (felsefe,edebiyat vs) sınavsız giriyor, açıktan okuyor

Benim ailemde de okuma aşkı tuttu, babam felsefeye başladı, annem de hemşirelik lisans tamamlıyor 4yıllığa

Evet bence de hastalık gibi
Arkadaşım 3. Üni yi okuduktan sonra
Karar verdi resim yapıyor şimdi

sınavsız üniversite açıköğretim şeklinde mi oluyor acaba? açıköğretim iktisat da okuyorum ama onu yazmak aklıma bile gelmedi nedense. örgün bir biçimde gidip okuyabileceğim veya uğraşabileceğim bir yer olsun istiyorum.

bu arada anne-babanıza hayran kaldım

evet galiba hastalık gibi
çevrem de de herkes "aman okuma yeter artık, oku oku nereye kadar, birini bul da evlen" diyip duruyor ama olsun ben bir meşgale bulmak niyetindeyim. sürekli işleyen bir demir gibi olmuş beynim, boşluk hissinde işe yaramıyor gibi hissediyorum kendimi.

Bence yurt disina cikin su ya da bu sekilde. Bir sonraki "challange" budur. Yabanci dill(ler) ogrenin. Business dunyasina dahil olun, Dunyanin isleyisine Turkiye'nin nasil ayak uyduramadigini gorurseniz, bu sefer "niche" bir sahada atilimci yonunde kendinizi gelistirebilirsiniz. Firsat ancak bu sekilde yeratilabilir. Tabi kendi konfor bolgenizden cikmayi goze aliyorsaniz.

yurtdışından döndüm bir kaç ay önce ve ordaki challange durumu beni yordu. yaşım dolayısıyla sanki kendimi geç kalmışım gibi hissettim. herkes benden çok daha genç ve hevesli idi. mesleğim de sayısal bir alanda. burada hem işime devam edip hem de kendime yeni bir şeyler katmak istiyorum artık. yolum belli burada kalıp yeni bir meşgale

lisans bitirdiğiniz için önlisans sağlık okusanız da atanamazsınız
herkes sağlıkta iş var diye diye shmyolara yöneldi bu yüzden özelde de sağlığın alanı çok kısıtlandı
bence ya aöf okuyun ya da çok değişik kurslara gidin
atandığım zaman ilk işim müzik kursları olacak
içimde uhte kaldı vallahi fırsatınız varken yapın

ikinci master yapmanın ne mantığı var doktora yapmak varken. bende öğretmenim yüksek lisansa gircem ama sıkıldım diye yarıda bırakmak olmaz. ayrıca iki master yapmış birinin iki yıllık bir bölüme gitmek istemesini ömrümde ilk defa görüyorum. hadi tıp okumak istesen neyse de iki yıllık nedir arkadaşım ya milleti arkanızdan güldürmeyin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…