Yeniden ayağa kalkmak

Uzun süren bir depresyon süreci geçirdim. Hâlâ tam anlamıyla atlatmış değilim ama artık toparlanıp ayağa kalkmalıyım.
1-Artık günün yarısını uyuyarak geçirmek istemiyorum. En geç 12 de yatıp sabah 6 da uyanmak istiyorum.
2-Hiç görmediğim kiloları gördüm. Artık bir yeme düzeni olusturmaliyim.
3-Pilates yapmalıyım. Haftada bir gün de yüzerim belki.
4- Daha düzenli olmalıyım. Gereksiz bütün eşyalardan kurtulmalıyım.
5-İnternette daha az zaman geçirmeliyim.
6- İngilizcemi geliştirmeliyim.
7-Daha bakımlı olmalıyım.
8-Daha çok okumalıyım.
9- Daha çok dua etmeliyim.

Bunları yapacağıma inancim %20, enerjim %5 ama buraya yazarsam belki bir gün o gücü bulabilirim. Evrene mesaj gider belki.
Sizi o kadar iyi anlıyorum ki... Belki bilenler vardir ben de hamile iken eşimi kaybettim her gece bir daha uyanmam insallah diyerek uyudum giyimim 80 yasindaki bayandan farksizdi banyo yapmiyordum yemek yemiyordum surekli ağlıyordum zamanla toparlamaya basladim hala 4 4 lük düzelmedim ama bin şükür gelecegin guzel olduguna inancim var...
Kendimi daha güçlü hissediyorum zamanla düzeliyor hersey sabredin yeter..

Dizi neyi anlatıyor yardimci olabilir misiniz
Hayata 10-0 yenik başlayan küçük bir kızın hayatını anlatıyor ama dramatize edilmeden. Zaten ajitasyon sevmiyorum.
Anne yetimhanede büyümüş kızıl saçlı, çok konuşan, kendi hayal dünyasında yaşayan bir çocuk. Daha sonra onu yaşlı bir abla kardeş evlat ediniyor. Anne nin bu süreçte yaşadıkları anlatılıyor.
Dizinin çekildiği kasabanın huzurlu atmosferi ve karakterlerin sakinliği insanı dinlendiriyor 😊

Sizi o kadar iyi anlıyorum ki... Belki bilenler vardir ben de hamile iken eşimi kaybettim her gece bir daha uyanmam insallah diyerek uyudum giyimim 80 yasindaki bayandan farksizdi banyo yapmiyordum yemek yemiyordum surekli ağlıyordum zamanla toparlamaya basladim hala 4 4 lük düzelmedim ama bin şükür gelecegin guzel olduguna inancim var...
Kendimi daha güçlü hissediyorum zamanla düzeliyor hersey sabredin yeter..
Çok üzüldüm. Başınız sağolsun. Haklısınız, durup düşünmek daha fazla acı veriyor. Bir şekilde hayatın akışına kapılmak lazım. Her ne yapıyorsak onu yapmaya devam etmeliyiz. Tekrar düzeliyor olmanız beni sevindirdi, umut verdi. Hep birlikte hayata tutunalım inşallah .

Çok üzüldüm. Başınız sağolsun. Haklısınız, durup düşünmek daha fazla acı veriyor. Bir şekilde hayatın akışına kapılmak lazım. Her ne yapıyorsak onu yapmaya devam etmeliyiz. Tekrar düzeliyor olmanız beni sevindirdi, umut verdi. Hep birlikte hayata tutunalım inşallah .
Inşallah 🌹🤲

Merhaba. 🙈 Kendinize güzel bir rutin oluşturmuşsunuz gerçekten. Benimde bazı konularda gözümü açtınız, teşekkürler. Konuyu okurken kitap önerisi istemişsiniz okudunuz mu, bilmem ama David Burns - İyi Hissetmek kesinlikle bakmanızı öneririm. 😊

Merhaba. 🙈 Kendinize güzel bir rutin oluşturmuşsunuz gerçekten. Benimde bazı konularda gözümü açtınız, teşekkürler. Konuyu okurken kitap önerisi istemişsiniz okudunuz mu, bilmem ama David Burns - İyi Hissetmek kesinlikle bakmanızı öneririm. 😊
Rica ederim, faydam dokunduysa ne mutlu😊 O kitabi okudum. Gerçekten klişeleşmiş psikoloji kitaplarından çok farklı. Orda yazılanları uygulayabilsek gerçekten faydasını göreceğimize inanıyorum. Belki de tekrar okumalıyım 😊

Aslinda şu konmari metodunu hayatımıza da uygulamak lazım. Bazı insanlar enerjimizi emiyor bu bir gerçek ve çoğu zaman bu dediğimi yapabilmek gereksiz eşyalardan kurtulmak kadar kolay olmuyor. Hic olmazsa negatif enerji saçan insanları sessize alabilseydik.
Bugün ayda yılda bir gördüğüm bir hemcinsim merhaba demeden önce "inanmiyorum ne kadar kilo almışsın!!" dedi sağolsun. Tabi bu az da olsa kilo vermiş halim demedim diyemedim 😂 Mesele kilo değil aslında. Mesele düşüncesizlik, basit kelimelerin arkasına saklanan kötü niyet, kendi hayatına bakmadan başkalarına yapılan eleştiri, empati yoksunluğu. Bu basit sıradan bir örnek. İlk aklıma bu geldi. Böyle daha niceleri var.
Listeme bir madde daha ekliyorum bugün. Sayıları ne kadar fazla olursa olsun insanların motivasyonunu zedelemesine izin verme!

İlaçsız mı atlatıyorsunuz bu dönemi yazdıklarınızın hepsini okudum ve sizi o kadar iyi anlıyorum ki mesela ben sabahları kalktığımda daha depresif oluyorum fakat akşamüstü biraz daha o ruh hali üzerimden kalkıyor ve ertesi günü için sizin yazdıklarınız gibi planlar yapıyorum sabah erken kalkıcam kahvaltımı yapıcam sonra yürüyüşe çıkıcam banyomu yapıcam saçlarıma yüzüme çeki düzen vericem falandı filandı ertesi sabah oluyor yataktan kalkmak istemiyorum ağlıyorum korku geliyor ekmek kırtıklıyorum kahvaltı yapmıyorum öğleden sonra 3 gibi yavaş yavaş kalkmaya başlıyorum aynı zamanda 2 yaşında da kızım var ona da bakmaya çalışıyorum ilaçlarla bi nebze olsun ayakta duruyorum ve dualarımın gücüyle topiği takip edicem umarım birlikte başarabiliriz motive edebiliriz birbirimizi

Ben de uzun süredir depresyon yaşıyorum bugün aklımdan geçti sizin topiğiniz gibi bir topik açmak belki derdimi anlayabilecek arkadaşlar gelir diye düşünmüştüm
Kesinlikle denemeye değer. Hep birlikte atalım şu ölü toprağını üzerimizden. En azından elimizden geleni yaptık diyebilelim. Konunuzu takip edeceğim 😊

O evrene bu mesajları bi yıldır gönderiyorum yeminle beni iplediği yok gökten mutluluk yağsa bana 5 saniyeliği düşer herhalde

İlaçsız mı atlatıyorsunuz bu dönemi yazdıklarınızın hepsini okudum ve sizi o kadar iyi anlıyorum ki mesela ben sabahları kalktığımda daha depresif oluyorum fakat akşamüstü biraz daha o ruh hali üzerimden kalkıyor ve ertesi günü için sizin yazdıklarınız gibi planlar yapıyorum sabah erken kalkıcam kahvaltımı yapıcam sonra yürüyüşe çıkıcam banyomu yapıcam saçlarıma yüzüme çeki düzen vericem falandı filandı ertesi sabah oluyor yataktan kalkmak istemiyorum ağlıyorum korku geliyor ekmek kırtıklıyorum kahvaltı yapmıyorum öğleden sonra 3 gibi yavaş yavaş kalkmaya başlıyorum aynı zamanda 2 yaşında da kızım var ona da bakmaya çalışıyorum ilaçlarla bi nebze olsun ayakta duruyorum ve dualarımın gücüyle topiği takip edicem umarım birlikte başarabiliriz motive edebiliriz birbirimizi
İlaç kullanıyorum ama tek başına çare olmuyor. Bir zaman sonra etkisi azalıyor. İlacın verdiği güçle hayatı düzene sokmak lazım. Bıraktığımızda tutunacak bir şeyler olmalı.

X