Yeni taşındığım eve alışamıyorum.

kurklukadin

Samimiyetsiz samimiyetler…
tek ayak cezası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2012
1.895
2.228
Lütfen linçlemeden cevap verin kızlar.
İsteğim sadece dertleşmek.
Pandemide evlendim ve o zamanlar uygun kiraya tertemiz bir ev tuttuk.Bina eskiydi ama ev tadilatlı ve temizdi.
Maalesef kentsel dönüşüm sebebiyle o evden çıkmak zorunda kaldık.Taşınma dönemi eşimin kardeşinin düğününe denk geldi(düğün için farklı şehire gidecektik)
Bu yüzden çok araştırmadan,gezmeden bir evi tutmak zorunda kaldık.Ev eski,bina eski.
Mutfak büyük ama dolaplar çok eski,parkeler eski vs.
Zaten binanın etrafındaki ağaçlardan böcek de gelmeye başlayınca iyice sinirlerim bozuldu.Daha da soğudum evden.
Mayıs ayında 15 bine tuttuk bu evi.2+1 110 mt bina asansörlü ama dediğim gibi eski evimi çok özlüyorum.
Biliyorum zorluğun ardı ferahlık.Belki bundan sonra kendi evimize taşınmamız nasip olacak ama ülkenin geldiği durumda ortada.
İçim çok sıkılıyor kızlar..

Mayıs ayında taşındık ve emlakçı,kira,depozito 50 bin tuttu sadece.
Nakliye ve ufak tefek tadilat masraflarını saymıyorum bile.
Bunu en başında düşünmeniz gerekiyordu malesef. Bu kadar masraf yapmak yerine daha iyi bir ev tutsaydınız keşke. 15.000 az bir miktar değil. Gerekirse eşinizin kardeşinin düğününe gecikip ev işinizi halletseydiniz daha iyi olurdu. Önceliği her zaman kendi ihtiyaçlarınıza verin

Bunu en başında düşünmeniz gerekiyordu malesef. Bu kadar masraf yapmak yerine daha iyi bir ev tutsaydınız keşke. 15.000 az bir miktar değil. Gerekirse eşinizin kardeşinin düğününe gecikip ev işinizi halletseydiniz daha iyi olurdu. Önceliği her zaman kendi ihtiyaçlarınıza verin
Eşimin ailesi çok cahil maalesef,onlara laf söz geçmezdi..

Pandemide evlendim ve o zamanlar uygun kiraya tertemiz bir ev tuttuk.Bina eskiydi ama ev tadilatlı ve temizdi.
Maalesef kentsel dönüşüm sebebiyle o evden çıkmak zorunda kaldık.Taşınma dönemi eşimin kardeşinin düğününe denk geldi(düğün için farklı şehire gidecektik)
Bu yüzden çok araştırmadan,gezmeden bir evi tutmak zorunda kaldık.Ev eski,bina eski.
Zaten binanın etrafındaki ağaçlardan böcek de gelmeye başlayınca iyice sinirlerim bozuldu.Daha da soğudum evden.
Mayıs ayında 15 bine tuttuk bu evi.2+1 110 mt bina asansörlü ama dediğim gibi eski evimi çok özlüyorum.
Biliyorum zorluğun ardı ferahlık.Belki bundan sonra kendi evimize taşınmamız nasip olacak ama ülkenin geldiği durumda ortada.
Bahar ayında ev bakmaya başlayın. En geç yazın istediğiniz eve taşınırsınız. Şimdilik yapacak başka bir şey yok.

bence eve dekorasyon bir seyler yap daha bir senin evin gibi gelir, hosuna gider.
bol bol pinterest gez, el emegi bir şeyler yap dekoru falan degistir kucuk rakamlara. ugrastikca icine siner bence.
ayrica ne guzel manzaraniz agaclikmis. agaca bakan pencereye berjer koyup tatli bir alan yapabilirsiniz, ev salincagi koyabilirsiniz. ya da pencere mermerinin oldugu yere taht kestirip oraya oturma alani kurabilirsiniz. vs vs vs
bocek icin de ilaclama lazim. evi de didik didik edin bosluk vs varsa tezgah arkasinda vs orayi köpük- alci bir sekilde doldurun

bence eve dekorasyon bir seyler yap daha bir senin evin gibi gelir, hosuna gider.
bol bol pinterest gez, el emegi bir şeyler yap dekoru falan degistir kucuk rakamlara. ugrastikca icine siner bence.
ayrica ne guzel manzaraniz agaclikmis. agaca bakan pencereye berjer koyup tatli bir alan yapabilirsiniz, ev salincagi koyabilirsiniz. ya da pencere mermerinin oldugu yere taht kestirip oraya oturma alani kurabilirsiniz. vs vs vs
bocek icin de ilaclama lazim. evi de didik didik edin bosluk vs varsa tezgah arkasinda vs orayi köpük- alci bir sekilde doldurun
Aslında bu evi kabul etmemin en önemli nedeni,eski evimin karşı binası.
Eski ev sahibimiz sağolsun bina yeniden yapılınca gelin yine oturun dedi.Aceleyle karar verip,bu evi tuttum ama diğer bina daha yıkılmadı bile.Belki senelerce sürecek..

Teşekkür ederim ama kira fiyatları her ay artıyor maalesef
Öyle ama ev fiyatları da artıyor. Kira gibi ev taksidi ödemek isterseniz 1+1 evler belki uygun olabilir. Küçük ama yeni bir evde oturursunuz. Diğer türlü böyle çok eski evlere bir dünya kira vermek zorunda kalırsınız.

Öyle ama ev fiyatları da artıyor. Kira gibi ev taksidi ödemek isterseniz 1+1 evler belki uygun olabilir. Küçük ama yeni bir evde oturursunuz. Diğer türlü böyle çok eski evlere bir dünya kira vermek zorunda kalırsınız.
Teşekkür ederim

Aslında bu evi kabul etmemin en önemli nedeni,eski evimin karşı binası.
Eski ev sahibimiz sağolsun bina yeniden yapılınca gelin yine oturun dedi.Aceleyle karar verip,bu evi tuttum ama diğer bina daha yıkılmadı bile.Belki senelerce sürecek..
eski evinize bağlılığınız gözümü yasartti😅 hayatin her alaninda boyle misiniz? bazi insnalar vardır kolay kolay kopamazlar
kötü sevgiliden kolay ayrilamazlar, dost kazigi yer dostluguna devam ederler, isini sevmese bile kimse onu kovmadiysa on sene calisirlar falan. belki de siz oyle birisiniz.
ilk evinize olan bagliliginiz o mutlu gunleriniz vs sona erecek diye endisedesinizdir bilinc altinda.

eski evinize bağlılığınız gözümü yasartti😅 hayatin her alaninda boyle misiniz? bazi insnalar vardır kolay kolay kopamazlar
kötü sevgiliden kolay ayrilamazlar, dost kazigi yer dostluguna devam ederler, isini sevmese bile kimse onu kovmadiysa on sene calisirlar falan. belki de siz oyle birisiniz.
ilk evinize olan bagliliginiz o mutlu gunleriniz vs sona erecek diye endisedesinizdir bilinc altinda.
Gelin gittiğim evdi ve gerçekten seviyordum 😄
Onun dışında bağımlı bir insan değilim 😊

Gelin gittiğim evdi ve gerçekten seviyordum 😄
Onun dışında bağımlı bir insan değilim 😊
yani seviyorsun ama o evin karşisından ev bulmak da biraz aşiri bir durum. bence o eve olan sevgin bu eve olan bakışının önüne geçiyor. bilmiyorum ben de sevgilimle kurdugum, yakinda neseyle icinde yasamayi düşündüğüm evi cok seviyorum. onca ilanin arasindan en beğendiğim ev oydu, hayatimda boya yapmazken bozuk duvarlarina siva yapar oldum, her bir köşesini beraber temizledik,boyadik, derz derz kazidik, yabani bahceyi sebze cicek eker hale getirdik. emegimizin degmedigi santimetresi yok. sirf bu yuzden eve kilden yaptigimiz boyadigimiz kapi numarasini taşındığımız tüm evlere koymayi düşünüyoruz. ilk evimizden hatira diye evin alakasiz bir yerinde dursun eski evin numarasi.
yani eve bagliligi cidden anlayabilirim ama yeni de yenidir yani. o evde evet gelin geldin ama belki bu evde bebislerin olacak, dusecek kalkacak her kosesini arsinlayacak. yine guzel hatiralariniz olacak.
bence evine bir sans ver. guzelce dekorlar yap, pinterst harika bir yol gosterici olur.
ne bileyim parkeleri sevmiyorsan temuda pvc yerler satılıyor.
Screenshot_20241007_125720_Temu.jpg

300x40 cmsi bu fiyat ama cesit cesitler.beyazi da var ahsap rengi de var. boyle seylere bir sans verebilirsin. bocekler icin dedigim gibi her turlu deligi dedektif gibi arayin sonra köpük ya da alciyla kapatin. ilaclamadan sonra daha da gelmezler. oraya buraya da bocek oldurucu tablet koyarsiniz.

Merhaba. Eve emek vermeden alisilmiyor. Ben de evlendigim ilk yil sifir mustakil bir evdeydim. Sahipleri bile oturmamisti henuz ben gelin geldim. Sonra kari koca bosandi ve ev kadinda kaldi kendi oturmak istedi bir yil sonra cikmak zorunda kaldik. Allahtan evimin iki yan evi bosaliyordu ve buraya gectik cunku muhitimi cok seviyordum bir de kopegim vardi bahceli ev sartti. Ama ev eski duvarlarin boyasi bile rezalwt mutfak dolaplari curumus dogalgaz yok, evde kopek uretmisler parkeler yenmis falan inanilmaz kotu bir durumdaydi. Cok ucuza girdik eve. Tabi girerken biz masraf yaptik oyuzden kiramiz komik bir rakamdi 7 yil gecti hala diger evlere gore uygun kiram. Uc katin da merdivenletin de parkeleri degisti duvarlar tekrar boyando mutfak dolaplari degisti vs.. dogalgaz baglattik. Ama.ev sahibimiz cok ilimliydi baya dusurdu kirayi masraftan dolayi. Yine icime sinmedi evin duvarlari. Ust katlar iyi alt katlari gorseniz sanki sivayi duvara firlatmislar yapismis oyle kurumus. Yapislanli duvar panellerinden aldim alt katin heryerini bir guzel kapladim oyle guzel olduki. Uygun halilar sectim aldim bi guzel susledim evimi. Sonra arkadaslarim gelmeye basladi eve ayni tip evlerde oturan. Gozlerine inanamadilar. Ne hale getrmissin evi diye. Mutfagi degistircek gucum olmasaydi kaplama yapardim mesela. Parkeyi degistircek gucum olmasaydi duvardab duvara haliflex yapardim gorunmesin die vs vs.. yani evin eski olmasini bosverin siz ucuz yollu da guzellestirebilirsiniz bence evinizi. Benim evim suan cok guzel. Bahcemi bile oyle guzel susledim ki oncesi sonrasi yapsam agziniz acik kalir. İnsanin oturdukca oturasi geliyor bahcede. Uzun sure oturmak zorundaysaniz o evde ufak ufak seviceginiz hale getirin.. bizim mustakil oldugu icin envai cesit bocek var. Biz cok etkili bir ilacla hem bahceyi ve girisi ilacliyoruz hem de evin icini kokusuz zarar vermicek bir ilacla ilacliyoruz. Evime nadiren orumcek yanilip da girerse giriyor onu da olu buluyorum. 6 ayda bir duzenli ilaclamaniz lazim.

Konum iyiyse evin içi önemli değil. Ben de İstanbul’da güzel manzaralı sosyal olarak güzel bi yerdeyim ama tabii ki bina eski mutfak dolapları dökülüyor parkeler eski. Güzel bi badana bana yetti eşyalar ve aksesuarlar balkonda çiçekler yetiyor bence evi güzel göstermeye. Mutfak dolaplarını bi zımpara ve boya ya da cilayla güzelleştirebilirsiniz. Bilmiyorum bana bu yeni, dolabı fayansı şıkır şıkır mı v takıntısı tuhaf geliyor.

Saydım bu ev 7. evim ve şu anda ev satış aşamasında olduğu için muhtemelen altı ay içinde taşınacağım. Yaşadığım hiçbir ev ile duygusal bir bağ kurmadım, kursaydım kafayı yerdim herhalde 🙂. Evde böcek, haşere, fare gibi canlılar olması eski ve ya yeni olmasıyla alakalı değil bu arada. Güzelce bir ilaçlama yaptırın eve ve ufak dokunuşlar yaparak daha hoş bir hale getirebilirsiniz evinizi.

Böcekler için sineklik vs yaptırılabilir. Yapışkan ucuz tüller var ya olabilir. Uygun fiyatlı tadilat olabilir. Ev sahibi kabul ederse mutfak dolapları boyanabilir belki. Kiradan düşebilirsiniz. Yuvaya döndürmek sizin elinizde.

Kiralar artıyor sürekli. Sadece kira da değil her şey... Para algım bozuldu 😵‍💫

Böcekler için sineklik vs yaptırılabilir. Yapışkan ucuz tüller var ya olabilir. Uygun fiyatlı tadilat olabilir. Ev sahibi kabul ederse mutfak dolapları boyanabilir belki. Kiradan düşebilirsiniz. Yuvaya döndürmek sizin elinizde.

Kiralar artıyor sürekli. Sadece kira da değil her şey... Para algım bozuldu 😵‍💫
Ev sahibi sadece para odaklı maalesef.Üstelik kontrata da yapılacak tadilat kiracıya ait,ev sahibinden talep edemez diye yazdırmış.

X