Yeni hamileyim ve süreci sizinle paylasmak istedim...

jinjan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2008
12
0
Merhabalar arkadaşlar,

Aslında bu konuda pek çok başlık açılmış ama hangilerinin daha aktif takip edildiğinden emin olamadığımdan görünür olabilsin diye yeni konu açtım, kusura bakmayın.

Bugün hamile olduğumu öğrendim (aslında dün öğrenmiştim ama bugün kesinleşti) ve tüm hamile kalma sürecimi sizinle paylaşmak istedim. Aylardır süren uzun bekleyiş esnasında buradan çeşitli deneyimleri okumak bana çok iyi geldi, belki benim yaşadıklarımı öğrenmek de size faydalı olur.

Ben bu sene başında standart bir doktor muayenesinin ardından korunmayı bıraktım (doğum kontrol hapı kullanıyordum) ve bıraktıktan yaklaşık 3-4 ay sonra çalışmalara başladık. Yani yaklaşık Nisan-Mayıs ayından bu yana (7-8 aydır) deniyorduk. Bir türlü sonuca ulaşamadığımızdan ve yaşım nedeniyle (30un üzerindeyim) ve uzun yıllar hap kullandığım için (aralıklarla yaklaşık 7 yıl kadar kullandım) endişelendiğimden geçen ay adetimin 3. günü hormon testlerimi yaptırdım, test sonuçları gayet iyi çıktı (hatta yaşıma göre çok iyi olduğunu söyledi doktor). Doktor bunun üzerine eşimden de tahlil istedi, eşimin tahlilleri de gayet normal çıktı. Bu ayki denemelerimiz de olumsuz sonuçlansa önümüzdeki aydan itibaren daha detaylı tetkiklere başlanacaktı ama neyse ki gerek kalmadı!

Ben bu işte ruhsal durumun gerçekten önemli olduğuna inanıyorum, aylar geçtikçe insan kendini olumsuzluklara daha çok şartlandırıyor ve bu da işi güçleştiriyor. Geçen ay doktordan aldığımız haberlerden sonra ikimiz de epey rahatladık ve bence bunun etkisi çok büyük. Oysa aylardır her türlü hesap kitabı (yumurtlama takipleri, beslenmeye dikkat etme vs.) yapıyorduk ve olmaması için hiçbir neden yok gibiydi.

Sadece şu var: ben adetim 28-29 günde bir olduğundan yumurtlamamın 14-15. günlerden birinde olduğundan emindim ama son aylardan birinde kullandığım testlerde gördüm ki 16-17. günlerde yumurtlamam oluyormuş, belki ilk aylarda bu nedenle denk getiremedik bir türlü…

Bu ay doktor yumurtlama testi vs. kullanıp kendimi strese sokmamamı söyledi. 13-15-17. günlere odaklanmamızı söyledi ve biz de öyle yaptık.

Normalde geçtiğimiz Pazar adet olmam gerekiyordu, ama olmadım. Yine hamileliğe konduramadığım için Pazartesi olacağımı düşündüm, yine olmadı. Test kullanmak istemememe rağmen dayanamayıp Salı sabah idrar testi yaptım ve sonuç negatifti. Salı günü de bekledim, yine bir şey olmadı. En sonunda dün öğleden sonra (gecikmenin 3. günü yani) cesaret edip arka arkaya iki adet test yaptım ve ikisinde de silik kırmızı çizgiler oluştu. Bir de gidip kan verdim ve bugün kan testi sonucunu aldım: Pozitif!!!

Gelelim belirtilere… Bunların da psikolojik olduğunu düşünerek çoğunu önemsemedim aslında ama bende belirtiler şöyleydi: Muhtemel ilişkiden sonraki birkaç gün sonra sol kasığımda iğne batması gibi sancı oluştu ve bu hafif bir şekilde bir haftadan fazla sürdü. En belirgin hissettiğim şey buydu. Onun dışında adet günüme doğru tüm adet belirtileri oluştu: Göğüslerimde şişlik ve acı hissi, kasıklarımda hafif ağrılar ve genelde adet öncesinde olduğu gibi yüzümde bir iki sivilce (bunlar nedeniyle adet olacağımdan çok emin olmaya başlamıştım aslında). Sadece şöyle enterasan bir durum yaşadım: bir gece tam uyumak üzereyken aklıma turşu düştü ve gece kalkıp turşu yemeden rahat edemedim :1rolleyes: Bir de çok sayıda sıkıntılı rüya gördüm ve son dört beş güne kadar hiç rahat uyuyabildiğim bir gece olmadı.

Ama sanırım gerçekten belirtiler kişiden kişiye farklılık gösteriyor ve ben belirtileri önemseyip bu ay da hayal kırıklığına uğramaktan korktuğum için bazı şeyleri atlamış da olabilirim. Ama dediğim gibi adet günümün birkaç gün öncesindeki adet benzeri belirtilerden dolayı ben neredeyse emindim adet olacağımdan… (Şu anda da adet olacakmışım gibi hafif kasık ağrılarım oluyor ara ara)

Neyse, bekleyiş uzun sürdü ama oldu sonunda. Bundan sonrası belki daha önemli tabi. Önümüzdeki hafta doktora gittiğimizde her şeyin yolunda olup olmadığını daha net ortaya çıkacaktır.

Umarım herkesin dilediği gibi olur.

Benden şimdilik bu kadar. Umarım yazdıklarımın sizlere faydası olur. Sevgiler

bende 3 aylık evliyim ve bebek istediğimi daha önce farklı bi konuda yazmıştım. Adetime daha 1 hafta var.(Dediğin gibi her insanda farklı durumlar yaşanabilir) Fakat psikolojikte olabilir Kendimi aşırı yorgunn, bitkin her an uyuma isteği ve herzaman birşeyler yeme isteğiyle buluyorum... Kasıklarımda yaşadığım sızlamalar da cabası... Daha yolun başındayız biliyorum... Ama neden olmasınnn.. Bu ay olmadı diğer ay.... Allah kucağına almayı nasip etsin... Çok mutlu oldum..........

güle güle büyütün cnm.. Allah isteyen herkese nasip etsin inşaallah..
bende bu ay umutluyum ama bakalım bekliyoruz...

arkadaslar hepinize iyi dilekleriniz icin cok tesekkur ederim. darisi tum isteyenlerin basina...

gamze bu uyuma istegi bir miktar bende de oldu, ama cok belirgin degildi acikcasi... dedigim gibi geceleri cok iyi uyuyamadigimdan oldugunu dusundum. umarim senin belirtilerin de adet degil, hamilelik belirtisidir.

bekleme suresinin uzamasi gercekten cok yipratici olabiliyor, her ay ayni stresin yasanmasi insanin algilarini da bozuyor. mumkun oldugunca bu isi kafadan uzakta tutmakta fayda var (tabi nasil olur bilemiyorum ama :)) ) insan herseyi takip edip acaba diye umitleniyor. bende bu ay tam tersi oldu aslinda, hicbirseyi belirti olarak algilamamaya calistim, kotu ihtimale daha cok hazirladim kendimi. surpriz daha buyuk oldu boylece...

tekrar tesekkurler...

baktim da belirti olarak soylenebilecek birseyi atlamisim: normalde yumurtlama donemime kadar olan ve sonrasinda kesilen akinti durumu, neredeyse adet donemime kadar devam etti. ama akinti genelde berrak ve epey akiskandi. son gunlerde kivami biraz yogunlasmisti, o kadar.

ama ben tabi bunu da belirti olarak degerlendirmeyip beraberinde kasik agrisi da oldugundan iltihabi bir durum mu acaba diye dusunmedim degil...

belki bu bilginin de heyecanla bekleyenlere bir faydasi olur...

mrb arkadaşlar bende akıntı ve kasık ağrıları var 9gündür....adat tarihim 2 aralık.idrarda çıkmaz dimi???bazende bunlar psikolojık diorum.bel ve kalçamın üstüde ağryor arasıraaa

Tebrik ederim canım.Allah kucağına almayı da nasib etsin.Bizlere de dua et.

meraba arkadaşlar allah hepinizin bebeğini hayırlısıyla kucağınıza almayı nasip etsin öncelikle
bende bazı şüphelr içerisindeyim
ben 1 senelik evliyim ve korunmuyodum yani hap falan almıyodum eşim sadece korunuyodu
ama ayın 6 sında tamamen korunmasız bir birliktelik yaşadık
haliylende bu ay bişey varmı yokmu diye beklemeye başladım
bu ayın 26 sında falan o civarlar hastalanmam gerekiyodu ama olmadım daha biraz öncede jincan arkadaşımın belirtilerini okudumda 1 hafta öncesine kadar kasdıklarımda ağrılar vardı şimdi geçti gibi ama hafif hafif ve ara ara geliyo ağrılar gene ve bel ağrımda oluyo
göğüslerimdede aşırı bi hassasiyet var ayrıca son 2-3 gündürde akşamları çok rüya görüyorum
acaba bunlarda benim için bi belirti olabilirmi?
test yapsam acaba kesin sonuç olurmu çıkan arkadaşlar???

meraba arkadaşlar allah hepinizin bebeğini hayırlısıyla kucağınıza almayı nasip etsin öncelikle
bende bazı şüphelr içerisindeyim
ben 1 senelik evliyim ve korunmuyodum yani hap falan almıyodum eşim sadece korunuyodu
ama ayın 6 sında tamamen korunmasız bir birliktelik yaşadık
haliylende bu ay bişey varmı yokmu diye beklemeye başladım
bu ayın 26 sında falan o civarlar hastalanmam gerekiyodu ama olmadım daha biraz öncede jincan arkadaşımın belirtilerini okudumda 1 hafta öncesine kadar kasdıklarımda ağrılar vardı şimdi geçti gibi ama hafif hafif ve ara ara geliyo ağrılar gene ve bel ağrımda oluyo
göğüslerimdede aşırı bi hassasiyet var ayrıca son 2-3 gündürde akşamları çok rüya görüyorum
acaba bunlarda benim için bi belirti olabilirmi?
test yapsam acaba kesin sonuç olurmu çıkan arkadaşlar???

jinjan hayırlı olsun bebişin canım..beutifulkız bence kan testinde çıkar ama istersen 1-2 gün daha sabret kesin olsun..umarım hepimizin gönlüne göre olur

maytap sanırım standart idrar testleri adet gunu gecmeden (hatta 3-4 gun gecmeden) pek saglikli sonuc vermiyor. ben adetim 2 gun gectikten sonra yaptigimda bile negatif sonuc vermisti. (3. gun silik bir cizgi belirdi)

ancak ultra hassas testler de var, onlar daha onceden sonuc verebiliyormus (? - denemedim, bilemiyorum)

ama yine de en guvenlisi kan tahlili yaptirmak olur bence. adet gunune kadar sabredemeyeceksen kan testi yapmani oneririm.

Tebrik ederim ne güzel İnşallah tüm isteyenlere nasip eder..

zaten adet günüm 26 sında falandı bugün ayın 27 si meraktada kaldım şimdi acaba yapsam kesin sonuç çıkarmı diye sormuştum adetimde daha 1 gün gecikti yani :)
ama bir kaç gün daha beklemek daha hayırlı galiba

ısteyen herkesın bebegı olur ınsallah fazla kaptırmama k lazım 3 aydır bızde korunmuyorduk bebek ıstıyorduk bu sefer 14. gunumde leke geldı sol tafafta batmalat olustu ben tam bır hamıle sandın ahaa dedım ımplantasyon o oluyor falan..
sonra halsızlık uykusuzluk bulantı o dedıgınız butun b elırtıle olustu adet olacagım leke geldı . yanı hamıle degılım
beatiful kıs bence bekle ınsan uzuluyor olmayınca dıyorsun kaptırmıyacagım ama elınde olmuyor

benimde dündü olmadım bugün test yaptım negatif çıktı ama bisürüde belirti var hayırlısı

arkadaslar hepinize iyi dilekleriniz icin cok tesekkur ederim. darisi tum isteyenlerin basina...

gamze bu uyuma istegi bir miktar bende de oldu, ama cok belirgin degildi acikcasi... dedigim gibi geceleri cok iyi uyuyamadigimdan oldugunu dusundum. umarim senin belirtilerin de adet degil, hamilelik belirtisidir.

bekleme suresinin uzamasi gercekten cok yipratici olabiliyor, her ay ayni stresin yasanmasi insanin algilarini da bozuyor. mumkun oldugunca bu isi kafadan uzakta tutmakta fayda var (tabi nasil olur bilemiyorum ama :)) ) insan herseyi takip edip acaba diye umitleniyor. bende bu ay tam tersi oldu aslinda, hicbirseyi belirti olarak algilamamaya calistim, kotu ihtimale daha cok hazirladim kendimi. surpriz daha buyuk oldu boylece...

tekrar tesekkurler...

arkadasım aynı seyleri yasamısız bende her ay hamile olduguma inanıyodum ve hamile degildim ama bu ay bütün belirtilerde yok ya pikolojiktir kesin hamile degilimdir diyodum ama galiba belirtiler cok erken basladı diye böyle düşündüm ilişkiden hemen 4 gün sonra basladı belirtiler ama adet günüm daha gelmeden emin oldum hamile olduguma cunku belirtiler cok belirgindi ve suna inanıyorumki insan hissediyor bide rüyalarımında cok etkisi oldu emin olmamda

zaten adet günüm 26 sında falandı bugün ayın 27 si meraktada kaldım şimdi acaba yapsam kesin sonuç çıkarmı diye sormuştum adetimde daha 1 gün gecikti yani :)
ama bir kaç gün daha beklemek daha hayırlı galiba

Canım birçok arkadaş adet olması gereken gün ya da ertesi gün testlerinde pozitifi görmüşler. Sen de sabah ilk idrarınla dene istersen. Olmazsa ve hala regl de olmazsan (inşaallah), birkaç gün sonra tekrar dene. Olmadı kesin sonuç için hemen kan testi de yaptırabilirsin. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Jinjancım hayırlı olsun, gözünüz aydın canım. Allah bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin. Bizler için de dua et olur mu?

arlkadaşlar adetimin bir gün falan geçtiğini yazmıştım ya önceki yazılarımda
şuan da hala adet olmadım 3-4 gün geçti ve hala bekliyorum

X