Aile Planlaması Yeni Gelin Olacak Kızlar Nasıl Korunacaksınız? Hap-Prezervatif-Spiral vs

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Hap için olumsuz şeyler yazan arkadaşlara inanıp hap kullanmaktan vazgeçenler,doktorların hapla ilgili söyledikleri kısırlık vs. gibi etkileri yok sözlerine inanmayıpta,bu konuda uzman olmayanlara inanmanız çok enteresan.

Herkes istediği yöntemle korunabilir,ama uzmanların açıklamalarına kulak asmayıp,bu konuda bilimsel hiçbir araştırması olmayan kişilere inanmanıza hayretle bakıyorum. ohaoldumsmile

ben doktorumla uzun uzun konuştum ve kararımı veridm. aklımda önce 1-2 ay aylık iğne yaptırıp sonra spral takmak vardı ama sprali keisnlikle önermedi çünkü doğum yapmamış bir bayanın rahminde sıkıntı yaratır tahribata neden olabilir dedi.Aylık iğne için ise ilk defa korunacak bayanların adet düzenini çok kötü etkilediğini insanı strese soktuğunu söyledi.Ben de hapları baya bi araştırıp tekrar gittim.Ana sağlıkta da hap verildiğini ancak bunların çok iyi haplar olmadığını anlattı yani korur ama yan etkileri fazladır dedi. yasminle yazz24+4 arasında kalmıştım. ama yazz24 +4 daha iyiymiş zaten fiaytı daha yüksek vücutta su tutulumu ödem gibi durumlarda tedavi amaçlı bile kullanılıyormuş.ve hiç bırakma yok.rastgele tanıdıklarımdan birinin de onu kullandığını öğrendim. kullnanan arkadaşım memnunmuş zaten çıtı pıtı hiç de kilo almamış diğer yan etkilerinden hiç birini görmediğini söyledi.Umarım ben de benzer biçimde çok etkilenmeden çocuk sahibi olmak isteyene kadar bu dönemi atlatırım.zaten sonra kesinlikle spral kullanırım

vajinal ovül (fitil) le korunan var mı kızlar aranzda? nekadar güvenilir merak ediyorum baya kullanışlı geldi bana ama..

Kızlar merhaba, ben de 17 temmzda evleniyorm hap için geç kaldım sanırım, nişanlım da prezervarif istemiyor öneriniz var mı?

portakal gelinlik vs hersey hazır :)
aslında daha erken yapacaktık da işte kısmet bu tarz şeyler
dogum kontrol hapı kullanan bir arkadas sonrasında hamile kalmıs
ve bebegı ölmüş
bende hap kullanmak istemiyorum
spiral icin fikriniz ne?
1.5 yıl degil aslında, bebek icin en fazla 6 ay bekleriz öyle düşündük
ama düşünsenize düğün olmuş 1 ay sonra hoop hamilesin
ee ben ne anladım bu işten hiç gezmiycek miyiz biz ...

6 ay da çok uzun bi süreymiş bol bol gezersiniz artık

X