yeni evliyim ...lanet olsun

E

EU1

Ziyaretçi
2 ay oldu evleneli kaynanamlarla altlı üztlü oturuyoruz ama yeme içme bir ..
hatta oturmada bir ..yatmadan yatmaya evime inebiliyorum temizlik yapmaya bile insem evimde ne yapıcağımın hesabını veriyorum. yemek yeme saatle kocamla yatmam kalkmam saatle azcık geciksek yukardan vuruyolar yada zile basıyolar hep yukarda onların yanında olcakmışız okadar sıkıldım bunaldım ki iştende ayrıldım evlenince izin vermediler çalışmama .bunaldım artık kendi evime inip oturamıyorum koca ev bomboşşş buzd ve çamaşır makineside almadılar yukarı çıkmam diye korkuyolar halbuki zenginler alt kata yemeye içmeye hiç bişe almıyolar kocama söylüyorumm söylediğimle kalıyo ailesine borçlu hissediyo kendini maaşını onlara teslim ediyo alırsa az bi haçlık alıyo o kadar bizi düşünen yokkk ben çalışırken alıştım her ay kendime bişeyler alırdım ihtiyacım oluyo mesela kaynanama söylemem gerekiyo oda mırın kırın ediyo hele kayınpeder tam pintii paraları dolu olsada yok diyolar herşeyi gizliyolar benden ya ben napçammm yaaa pişmanım evlendiğimeee şimdide annemlerdeyim orda var net kocamda gece çalışıyo .biraz stres atıyorum .öyle mahalleye gelin gittimki dedikodu mahallesi of ya kocamla gezmeye gitsem kayınpeder laf laf bi oğlan ya üstüne çok düşüyolar başına bişe gelir akşam niye dışarı çıkmışız
.oğlan uyudumu. yattımı yemek yedimi sıkıldım ya bendede onun ailesi sorumlu nere gidersem kaynana peşime takılıyo yan binada anneannem var ona bile yaaa napçam ben hep böyle mi olcakk

güzelim işin zor, yalnız benim anlamadığım konu şu; sen bu adamla nişanlılık süreci yaşamadınmı hiç, bu sırada ailesinide tanıma fırsatın olurdu, gerçi eşinde biraz pısırık anladığım kadarıyla bence konuş onunla, olmadı biraz diret genede olmadı daha yeni evlisin çoluk yok çocuk yok yol yakından ayrıl. eşine ya ben ya ailen de ayrı ev iste bakalım ne olacak. tabi bir evliliği yıkmak kolay kimsenin evliliğide yıkılsın istemem ama genede durumunu çözecek olan ikili diyaloglar, kolay gelsin canım

Hayatım allah sabır versin işin çok zor ama eşini alıp karşına konuşsanda eşin tek başına yani ailesinin onayını almadan sana cevap veremez
Ya böle insanlar neden evlenirler ki onlar hala annelerinin göğüslerinin altında olan süt çocukları bende senin durumuna yakındım 2 senedir evliyim sabır ettim allaha şükür düzeldi ama ben çok mcadele ettim kaynanamı sevindirmemek adına işin çok zor allah uğraşacak güç versin

canım şu an ki durumun çok kötü tabi ki, çok üzüldüm. Önceden forumu takip ediyodum ve sen evlenmekte çok kararsızdın ani kararların böyle kötü bir şekilde sana dönüşü oluyor işte canım, keşke baştan vazgeçseydin dicem ama olan olmuş artık.
Eğer istediğin hayatın bu olmadığından eminsen eşinle güzel bir şekilde konuşup anlaş, eğer düzelmicekse bence buna katlanamazsın kimsede katlanamaz ayrılmak daha hayırlı gibi bu durumda. Yinede Allah kimsenin yuvasını bozmasın tabi...

canım benım ya su genç yasında çok zor valla umarım esının yası fazladır anlar senıseverek mı evlendın

canım benımde arkadasımın basından bole bı olay gectı aynı senın durumundaydı ve onun evı 1 sokak ılerdeydı 1 yıl kadar savastıktan sonra kaynanasıyla evlerını ayırdılar yanı butceyı ayırdılar sımdı kafası sakın huzurlu..
benden sana tavsıye sakın ''olmazsa ayrılırım''deme eger esını sevıyyorsan tabi bıraz savas dıren mumkunse iş bul kendıne ozaman daha kolay olur allah yardımcın olsun :)

ya ben severek evlenmedim görücü usulü oldu annem falan tanıdıkdiye beni ikna ettiler rahat edersin zenginler çocuk iyi hiç bi kötü alışkanlığı yok öle gerçi hamdolsun benide çok seviyo ama anne babasına karşı gelemiyo 2 gün annemde kaldım bugün almaya gelcek beni hiç gidesim yok oraya ya..buraya geldim diye laf çıkarmışlar hemen ailesiyle kavga mı etti diye .
zamanla olcak galiba yada hiç olmıcak ayrılmazlar bi oğlan diye. hiç artık onların misafiri geleni gideniyle uğraşırım.çalışmama izin yok ..çalışcam dediğimde kayınpeder evin işi bittide .o kalsın diyo.bide evde emekli adam herşeye karışıyo yaptığın işe kadar .hiç cevap verdirmiyoya büyüğe cvp verilmezmiş ben esirim ya gel dersen gel git dersen git oh valla ..yada bide elişi yapdiye zorluyolar hiç sevmediğim şey biraz yapmaya çalıştım dayak yemiş gibi hertarafım ağrıdı .boş durulmazmış. eşimide sevdiğimi söyleyemem açıksası hiç bi işinikendi yapmıyo kalkıp bi suyunu bile almaz ama ama suç anası alıştırmış tabi of yaof çok uğraşmam lazım ama çok konuştum eşimle aynı aynı aynı herşey aynı annem babam diyo onlar diyorum en azından evimde oturmama izin versinler hep hesap vermim evime inerken ne yapçamı söylemek zorundamıyım bi kere konuştu annesiyle ama aynı davranıyolar hala alt kata inerken hepsi yüzümebakıyo napçan falan diyorumya beyaz eşyamı almadılar fırınım var onuda ben almıştım ama tabi mutfağıma girdiğim var neye yarar bilmiyorum ayrılsam çok kötü olur aile açısından çok danarlar herkes dedikodu eder gittidegeri geldi diyo dertsiz bibaş yokzaten herkesinki apayrı ikna edersem işe girsem hepsi biter ama izin yok

benim bi arkadaşım var yaklaşık 15 yıldır arkadaşız. kendisi arnavut onlarında oturma yemem içme bir arada sadece yatarken ayrı yatarlar , çok hizmet isterler ondan onlara arnavut gelinden başkası gelse yer kafayı, çok iyi insanlardır ama şu huylarını sevmiom işte gelin esir gibi oluyor, ama şöyle bi 10 sene sabredersen eskiyorsun ve seninde borun ötmeye başlıyor, (iş işten geçince) canım senin kocanında arnavutlarla bi alakası varmı?

anı üzüldüm ama benim birinci evliliğim aklıma geldi.altlı üstü oturuyorduk ç.mak.buz.dolabı hiç birşey alınmamıştı önceleri sıkılınca iner aşağı denilmişti sonradanda ne aşağısı bütün ev halkına yemek hazırla biri bişey yer biri yemez hazırla indir kaldır yani anlıyacağın alın size iyi bir hizmetçi getirdim demişler uzun lafın kısası
canım böyle bir evlilikte kocanı tanıma fırsatın olmuyor bu saatte de ayrı eve çıkıyoruz diyemezsiniz diyeceklerki(özellikle yapmışlar zaten)beyaz eşyasıydı ,mobilyasıydı... cart curt yani anlıyacağın bu evlilikte sana huzur gelmez huzr vermezler kocanda ellerine paralarını sayıyormuş baksana ,yani sende CAHİL BİR AİLELENİN VE O CAHİL AİLENİN ELİNE BAKAN AĞZINA BAKAN BİR OĞLAN EVLADININ KURBANI OLANLARDANSIN,AÇIK KONUŞUYORUM kızma üzül ama bunları kendin düşün bir kere işe tekrar gireceksin maddi özgürlüğünü kazanacaksın seni hizmetçi diye almışlar bunlar (bende yaşadığım için biliyorum)işini bulacaksın paranı kazanacaksın çünkü böyle bir aileyle böyle bir koca olacak adamla evliliğinin yürümeyeceğini sende biliyorsun şimdi doğru bir iş buldun direttin direttin yoksa yaşında ilerler sanada kimse iş de vermez bunlar hayatını hernoktasında mahfetmeden SEN HAYATINA SAHİP ÇIK EĞER HAYATINA KENDİN SAHİP ÇIKMAZSAN HEP EZİLECEK VE KAPI DIŞARI ATILACAKSIN BİRGÜN.ayrıca bu olaylara ailen ne diyor tutucularlarmı gittin artık ölün çıkacak mı diyorlar

8 ay önce evlendim.Benimde ilk zamanlar bukadar değildi ama çok sıkıcı bi yaşantım vardı.Biz eşimle severek evlendik.Her akşam yatma vakti gelene kadar kayınvalidemlerde olurduk ama her akşam.Ben çalışıyorum,yoruluyorum bi kenarda saatin geçmesini beklerken eşim yatıp tv izlerdi sinir olurdum.3 ay dayanabildim kayınvalidem ufak bi rahatsızlık geçirdi bunu fırsat bilip yemeğimi ayırdım çok da güzel oldu.Şimdi eşimde alıştı evde ki rahatlığa artık annesinin yanına haftada 1 yada 2 defa çıkıyor.Sende biraz sabret olmazsa başka yoldenersin.ALLAH YARD OLSUN

maden ailen aracılığıyla görücü usulü oldu canın sıkıldığında yani artık canına tak ettirdiklerinde pılını pırtını topla benim başımı yaktınız bunlar bana .......... yapıyorlar bu ne biçim evlilik ayrı ev tutmadıkları takdirde bu evden çıkmıcan de ailenin yanına git seni hizmetçi gibi kullandıklarını ,kötü birşeydi maden çalışmak siz benim çalımama neden izin veriyordunuz da elin adamları daha dün hayatıma girmişler evin temizliğini kim yapacak diye benim çalışmama izin vermiyorlar bu hakkı nerden buluyorlar madem zenginler evlerine bunlar gelin değil hizmetçi alsalarmış ,kocamda beni karısı olarak görse ihtiyaçlarımı alır ben bu evliliği benim şartlarım gerçekleşmediği takdirde yürütmümeyeceğim ,ve onların in gibi (güya zenginler)yaşadıkları cehenneme gitmeyeceğim de.eğer beni zorlarsanız karakola başvuracam ,savılığa suç duyurusunda bulunacam,kimse benim psikolojimi bozamaz diyeceksin BUNLARI YAP ,DİŞİNİ GÖSTER ÇÜNKÜ ZİYAN OLAN ATEŞ DÜŞEN SEN OLACAKSIN BU GİDİŞTE BEN HEPSİNİ YAŞADIM VE ŞUAN ÇOOOKKK SİNİRLENDİM HAYATINI ZİYAN ETMİŞLER KIZIM

ya valla güzelim sende çok erken yaşta evlenmeşin.sanırım 20 yaşındasın.ailende de var hata nerden biliyorlar rahat edeceğini.dışı seni içi beni yakar olmuş sizinkisi.sana tavsiyem sakın çocuk yapma.durum azda olsa düzelene kadar.kaynananla oturup sen konuşsan tatlı tatlı dinlermi seni.

gelinlikle girdik kefenle çıkıcakmışım ya ne biçim evlilik hiçbişe anlamadım ilk gün duvak yaptılar tüm mahalleyi toplayıp kuran okuttular normalde arkadaşlarım 1 hafta evden çıkmıyolardı ekmeği bile telefonla istiyodular biz kaynanagilden çıkmıyoz ne yapıp edip çalışmam lazım bunlar benievine hizmetçi aldılar o bişe değil kayınpeder bi yerde toz olsa laf ediyo beğenmiyo akşama kadarda evde ne yaparsak karışıyo kocamın umrunda değil işe gidiyo geliyo yatmayı biliyo kalk hanım gezelim bile demiyo benden bekliyoherşeyii

jenıfır durumuna çok üzüldüm gerçekten.Sen ne yap,yap eşini ve ailesini çalışmaya ikna etmeye çalış.Sonrada zamanla evini ayırırsın.Yoksa ruh sağlığın bozulur.Kimsenin seni üzmesine izin verme.Gerekirse ikna olmaları için kendi ailenden yardım iste.

Aaaa okurken daral geldi bana. Bir kere şunu anla canım. Hayatta senden ve sağlığından başka hiçbirşey önemli değil. Annen baban da eğer senin bu derece mutsuzken hala o evliliği sürdürmenden yana iseler kusura bakma ama seni yeterince düşünmüyorlar.

Senin eşin anladığım kadarıyla senin kıymetini bundan 10-15 sene sonra anlayacak bir insan. O yüzden sanırım eşinle konuşman fayda etmez. Çünkü anne ve babası zaten eşini yönetiyorlar seni hayda hayda yönetirler. O yüzden eşinden medet umma. Yaşın biraz fazla olsaydı bu işi halledebilirdin ama bu yaşta çok zor. Zaten ben bu yaştaki evliliklere de pek sıcak bakmıyorum. Ama olmuş bir kere.

Bence yapacağın ilk şey kesinlikle çocuk olmaması için korunmak. Sonra eşinle konuş. Ona sıkıntı çektiğin her konuda tüm isteklerinin gerçekleşmesi halinde mutlu olabileceğini söyle. Gerekirse eşinle birlikte anne ve babasıyla konuş. Tabi önce yumuşak bir dille. Karşı çıkarlarsa bu sefer kendi ailenle konuş. Durumu anlat. Mutlu olmadığını anlamalarını sağla. Çünkü böyle giderse korkarım ruh ve beden sağlığın kötü olacak Allah korusun. Değer mi yani. İnsan mutlu bir yuva kurmak için evlenir. Yoksa kayınvalide kayınpederi memnun etmek için değil. Tabi onlarında gönlünü yapmak lazım ama senden istenilenler seni aşıyorsa tepki vermen gerekir. Karşılıklı anlayış gerekir. Rabbena hep bana olmaz. Çocuklarını seviyorlarsa onu mutlu etmeyi düşünmeliler gelinleri üstünde otorite kurmaktan önce.

Yani arkadaşım sert olacak ama eşinin ailesi bencil insanlar. Annen de seni bu dünyaya onların kahrını çekmen için getirmedi. Sana ihtiyaçları olduğu anda yanlarında olursun görevin değil ama sevaptır eşinin hatırına dersin ama seninkilerin yaptıkları çizmeyi aşıyor. Ya istediklerin gerçekleşir ya da yol yakınken boşanın olsun bitsin. Anlattıklarına göre gidişat hiç iyi değil. Ve hiçbirşeyden ve hiç kimseden korkma. Çünkü korkarsan asla başarılı olamaz ezilen olursun. Unutma değer verdiğin insanların da sana değer vermeleri gerekir. Allah yardımcın olsun.

mihraceye özellikle çocuk konusunda katılıyorum.mutlaka korun.eşinin ailesine gelince bazı insanlar sen ne dersen de kendi bildiğinden şaşmaz seninkilerde onlara benziyor.sana haklısın dediklerin doğru der ama yine bildiğini yapar.bence eşinle adam akıllı konuş istediğin herşeyi güzel bir dille anlat.evlenmiş olman seni, onun ve ailesinin kölesi yapmaz.nice insanlar var küçük yaşta evlenen.ailende sana arka çıkacak birileri yokmu destek iste yanlız kalma düşüncelerinde.ailenede söyle parası var diye sus otur demezler herhalde.neticede anne,baba onlarda elalemin bir oğlu varsa sende kızlarısın.ayrıca konuşup dursunlar hiç takma benim eşimin aileside çok konuştu ama ben kazandım.ellerine yarın yüzüne vuracakları koz verme.sessiz ve derinden anlatabildimmi.şimdi görüşmüyorum ama yarın torunları olunca kapıma dayanacaklar.ALLAH yardımcın olsun.

sana söyleryebilcek hiçbir sözüm yok ne diyim hayatım ne diyim sana ne söylesem boz valla ama sana şunu söylüyorum sana bencil olmak zorundasın bu hayatta peki bu adam afedersinde siz ilişkiye girceginiz zamanda mı kaynanandan zin alıoyr senin kocan herşey kocan dabitiyor bnce kusura bakma hayatım bana kalırsa önce kendin sonra başkalrı şimdi lanet etsen ne olur ki sen ipleri baştan ellerine vermişsin allah yardımcın olsun ama kendini düşün ..................

Canım sen sorunu kökten çözeceksin kayıvaliden yada kayınpederinle değil eşinle uğraş.Eşini yavaş yavaş ikna etmeye çalış ve problemlerini onunla çöz onun sana sahip çıkması ve ailesi karşısında seni ezmemesi gerekir.Eşini azimle,istediğin gibi yönlendirebilirsin, bir kadınında isteyipte yapamayacağı şey yoktur yeterki iste.
Anladığım kadarıyla biraz uğraşman gerekir ama istersen başarabilirsin.Ayrıca eşinin yanında sakın ailesiyle ilgili direkt şikayetlede bulunma erkekler bundan hoşlanmıyorlar.Senin durumunda çok yakın tanıdığım vardı o da çok sıkıntı çekti.tam 10 yılını aldı eşini sabırla eğitti şimdi istediği şekilde hayatlarını sürüyor ve çok mutlu.
Sabırlı ol evine sahip çık güzel ve kesin kurallar koy ve yavaş yavaş uygula.İlk işinde eşini istediğin yönde eğitmek olsun...:teselli:

2 ay oldu evleneli kaynanamlarla altlı üztlü oturuyoruz ama yeme içme bir ..
hatta oturmada bir ..yatmadan yatmaya evime inebiliyorum temizlik yapmaya bile insem evimde ne yapıcağımın hesabını veriyorum. yemek yeme saatle kocamla yatmam kalkmam saatle azcık geciksek yukardan vuruyolar yada zile basıyolar hep yukarda onların yanında olcakmışız okadar sıkıldım bunaldım ki iştende ayrıldım evlenince izin vermediler çalışmama .bunaldım artık kendi evime inip oturamıyorum koca ev bomboşşş buzd ve çamaşır makineside almadılar yukarı çıkmam diye korkuyolar halbuki zenginler alt kata yemeye içmeye hiç bişe almıyolar kocama söylüyorumm söylediğimle kalıyo ailesine borçlu hissediyo kendini maaşını onlara teslim ediyo alırsa az bi haçlık alıyo o kadar bizi düşünen yokkk ben çalışırken alıştım her ay kendime bişeyler alırdım ihtiyacım oluyo mesela kaynanama söylemem gerekiyo oda mırın kırın ediyo hele kayınpeder tam pintii paraları dolu olsada yok diyolar herşeyi gizliyolar benden ya ben napçammm yaaa pişmanım evlendiğimeee şimdide annemlerdeyim orda var net kocamda gece çalışıyo .biraz stres atıyorum .öyle mahalleye gelin gittimki dedikodu mahallesi of ya kocamla gezmeye gitsem kayınpeder laf laf bi oğlan ya üstüne çok düşüyolar başına bişe gelir akşam niye dışarı çıkmışız
.oğlan uyudumu. yattımı yemek yedimi sıkıldım ya bendede onun ailesi sorumlu nere gidersem kaynana peşime takılıyo yan binada anneannem var ona bile yaaa napçam ben hep böyle mi olcakk

Bence eşinizinin, kendini ailesine borçlu hissetmesi hiç de tuhaf değil. Ben evli değilim, ama evlendiğim adam parasının hemen hemen hepsini bile ailesine verse tınlamam. Eğer ille kızacaksam başka şeylere kızarım. Biz hep bundan kaybediyoruz zaten...

Bu olay yüzünden boşanan hemcinslerimi de hep haksız bulmuşumdur.

Kanaatkar olmalıyız biraz bence.a.s

Bu benim fikrrim tabii...

Bence eşinizinin, kendini ailesine borçlu hissetmesi hiç de tuhaf değil. Ben evli değilim, ama evlendiğim adam parasının hemen hemen hepsini bile ailesine verse tınlamam. Eğer ille kızacaksam başka şeylere kızarım. Biz hep bundan kaybediyoruz zaten...

Bu olay yüzünden boşanan hemcinslerimi de hep haksız bulmuşumdur.

Kanaatkar olmalıyız biraz bence.a.s

Bu benim fikrrim tabii...

Bilgecigim henuz cok genc ve tecrubesizssin,evlilik bambaska birseydir,kendini ailesine borclu hissetmek baska seydir,evlilik once iki kisi arasinda yasanir,kimse esinin ailesinden vazgecmesini tabiiki istemez ama iki insanin ozeli vardir ve bu oyle kalmalidir,para konusuna gelince,evlendiginde fikrinin tamamen degisecegini cok iyi biliyorum,sirtina binen borclar ve yasamak zorunda kaldigin sikintilar o kadar bunaltirki insani yasamaktan bikarsin,benim esimde ayni seyi yapti,4 yildirr evliyim ve 4 yildir borclarla savasiyorum,esimin ailesinin umurunda bile degil,onlara kalsa tekrar kredi cekip onlara gonderelim onlar keyifle yesinler bizde birbirimizi yiyerek o borclari odeyelim,bir kere hic ihtiyaclari olmadigi halde evlatlarinin butcesine zarar veren aileleri en basta ben kiniyorum,dusuncelerini kinadigimi yada sana hak vermedigimi dusunme sakin,ben sadece biraz daha dusun derim,surekli baskalarinin yiyip icip eglenerek harcadigi paralari,sen evine icralar gele gele odemek zorunda kalsan,boyle bir hayati istermiydin???

X