Yeni Doğan Sarılık Değeri 35 Çıktı - Çok Acil

murexagor

Üye
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2022
94
-49
31
9. Günde topuktan kan alındı, 16 idi bugün tekrar kan alındı 35 çıktı. Aletle ölçüyorlar 14 çıkıyor. Şuan tekrar koldan kan alındı. Alette 14 kanda 35 çıkması normal mi anlamıyorum. Yeni sonuç 3 saate çıkacak.

9. Günde topuktan kan alındı, 16 idi bugün tekrar kan alındı 35 çıktı. Aletle ölçüyorlar 14 çıkıyor. Şuan tekrar koldan kan alındı. Alette 14 kanda 35 çıkması normal mi anlamıyorum. Yeni sonuç 3 saate çıkacak.
Normal değil, yatış vermeleri lazım. Doktor görmüyor mu çocuğu? 14 üzeri yatış oluyordu bizim hastanede hep

9. Gun yatirmadilar mi? Hastahaneden cikista kacti? Neden yatis vermiyorlar?
Mama takviyesi veriyor musunuz?

Bir de o aletli ölçüme sakın güvenmeyin, 12 üstünü hep standart gösteriyor, olcemiyor yani. En kesin sonuç kan ölçümü

3 gün önce 16,83 çıkmıştı yatış filan vermediler. Şimdi yeni sonuçlaeı bekliyoruz çok kötüyüm

3 gün önce 16,83 çıkmıştı yatış filan vermediler. Şimdi yeni sonuçlaeı bekliyoruz çok kötüyüm
Kaç günlük bebeğiniz, bir de kilosu ve doğum haftası önemli.Kan uyuşmazlığı var mıydı?
Kandaki değeri daha doğru sonuç verir.
Sonucunuz çıkmış gözünüz aydın 💐

Şimdi fototerapi alacak dediler ama hastane 50.000 TL istiyor. Bu ğcreti istemeye hakları var mı?
Kaç günlük bebeğiniz , bir de kaç kilo?
Fototerapi için özel hastanelerde bazen sgk anlaşması olmuyor. Devlet hastanelerinde ya da üniversite hastanelerinde ücretsiz olarak tedavi alabilirsiniz.

Şimdi fototerapi alacak dediler ama hastane 50.000 TL istiyor. Bu ğcreti istemeye hakları var mı?
Özeller ister, devlete gitseniz Sarılık yüksek olduğu için hemen alırlar ama yoğun bakıma alırlar diye biliyorum.
Benim çocuklar da sarılık geçirmişti odama getirmişlerdi fototerapi cihazını/ hep yanyanaydık. Özelin en büyük artısı da bu.

Uzulmeyin benim bebegimin degeri 22 idi 1 haftalikken. 1 gece fototerapi akdi 15e dustu. 1 gece daha fototerapi almadan kalin eger yukselmezse deger gidebilirsiniz dediler. Cok uzucu yipratici biliyorum cok aglamistim… ama inanin hiiic problem degil Allahim saglik versin daha buyuk dertler gostermesin. 2 gunde hallolur o is. Sonrasinda da mama takviyesi yapin her 2 saatte bir muhakkak besleyin kendine gelir🥰

X