Yengeme bunu söylemelimiyim ne yapmam lazım kendimi kötü hissediyorum Bilmesi gerekir mi

Monthee

Üye
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2023
105
18
28
Dün kız yigenim bizde kaldı sonra evine gitti. İnstadsn birisiyle mesajlaşırken annesi abisi görmüş. Yigenim de korkudan dışarı çıkmış saatlerce gitmedi eve heryer de onu aradılar polise falan gittiler. Neyse gece 3 buçuk gibi bize geldi konuştum Bi güzel. Korktum dedi sürekli bağırıyorlar vurmaya çalışıyorlar dedi akşam da babam gelicekti söylerler diye korktum çıktım dedi. Bende abimin nasıl biri oldugunu bildigim için hemen haber vermedim yengeme. Haber vericegim sıra bana şey dedi hala ben bişey yaptım annemle sana söylemek istedim ama korktum dedi naptın dedim. 3 senedir görüştüğü bir çocuk varmış son 2 senedir c. nsel ilişki yaşamışlar sonra ayrıl barış derken engellemiş çocuk yigenimi. Kendi rızanla mı yoksa zorla mı oldu diye sordum bende istedim oda aklıma girdi dedi. Ben yanında oldum tabi yigenimin ama annenin de bilmesini gerektigini söyledim ama sen istemezsen söylemem dedim. Şimdi benim abim bir şey oldugu zaman vurup kıran döven biri sevgi nedir bilmez yigenim de haliyle çok korkuyor ondan annesi de gidip babasına anlatır diye de korkuyor. Şimdi ben bir halası olarak yanında oldum tabiki şimdi evlerinde. Yigenim le tekrar konuşucam yengemin de bilmesi gerekiyor diye düşünüyorum çünkü yarn bigün ortaya çıkar benim de başım belaya girer abimden dolayı çok kararsız kaldım. Eğer anlatırsam zaten yigenim yanımda Olcak kendi söylücek annesine. Bi yandan da korkuyorum yengeme bir şey olur diye sağlık sorunları oldugu için lütfen bana fikir verin napmam lazım ne yaparsam daha doğru olur sonradan öğrenirlerse benim de başım sıkıntıya girer. Kendi söylemek istese de aynı şekilde

Yeğen kaç yaşında? Eğer 18 yaşının altındaysa ailesine söylemeniz gerekiyor. 18 yaşın üzerindeyse sizi bağlayan bir şey yok. Yasal olarak böyle en azından.
+1 okurken ayni seyleri düşündüm. Yani reşit bir bireyse onun özeli diyerek saygi duymaniz ve ne yengenize ne baskasina anlatmaniz gerekir.

Dün kız yigenim bizde kaldı sonra evine gitti. İnstadsn birisiyle mesajlaşırken annesi abisi görmüş. Yigenim de korkudan dışarı çıkmış saatlerce gitmedi eve heryer de onu aradılar polise falan gittiler. Neyse gece 3 buçuk gibi bize geldi konuştum Bi güzel. Korktum dedi sürekli bağırıyorlar vurmaya çalışıyorlar dedi akşam da babam gelicekti söylerler diye korktum çıktım dedi. Bende abimin nasıl biri oldugunu bildigim için hemen haber vermedim yengeme. Haber vericegim sıra bana şey dedi hala ben bişey yaptım annemle sana söylemek istedim ama korktum dedi naptın dedim. 3 senedir görüştüğü bir çocuk varmış son 2 senedir c. nsel ilişki yaşamışlar sonra ayrıl barış derken engellemiş çocuk yigenimi. Kendi rızanla mı yoksa zorla mı oldu diye sordum bende istedim oda aklıma girdi dedi. Ben yanında oldum tabi yigenimin ama annenin de bilmesini gerektigini söyledim ama sen istemezsen söylemem dedim. Şimdi benim abim bir şey oldugu zaman vurup kıran döven biri sevgi nedir bilmez yigenim de haliyle çok korkuyor ondan annesi de gidip babasına anlatır diye de korkuyor. Şimdi ben bir halası olarak yanında oldum tabiki şimdi evlerinde. Yigenim le tekrar konuşucam yengemin de bilmesi gerekiyor diye düşünüyorum çünkü yarn bigün ortaya çıkar benim de başım belaya girer abimden dolayı çok kararsız kaldım. Eğer anlatırsam zaten yigenim yanımda Olcak kendi söylücek annesine. Bi yandan da korkuyorum yengeme bir şey olur diye sağlık sorunları oldugu için lütfen bana fikir verin napmam lazım ne yaparsam daha doğru olur sonradan öğrenirlerse benim de başım sıkıntıya girer. Kendi söylemek istese de aynı şekilde

Kız kaç yaşında şuan?

Ya böyle bir aileye söylenir mi? Söylemeyin tabi ki. Çoğumuzun ilişkileri oldu kaçımız gidip annemize babamıza anlattık? Hele abiniz döven söven sevgi bilmez biriymiş. Kızı ne hale getirir. Kız size güvenip özelini açmış söylemese sizde bilmezdiniz. Bence hala olarak yanında olun. Sürekli kontrol altında tutun. Ailesine söylemediğiniz için size güvenecektir. En azında başka yanlış ilişkiler yaşamasına engel olursunuz. Öbür türlü size de güvenmez toptan kızı kaybedersiniz. Ailesine söyleyince elinize geçecek?

18 yaşından küçük olduğu belli. Babasından korkan ve bilen insan böyle şeyler yapmaz. En azından annesine söylerdim. İlerde patlak verdiğinde size gelir ucu.

Yaşı reşit evet ama kendi de gidip anlatabilir abimin bana garezi var zaten napıcagımı bilmiyorum ikilemde kaldım

Reşit ise sen dahil kimseyi ilgilendirmiyor nolduğu. 18 yaşını geçmiş birisi bunun hesabını ailesine hesabını vermek zorunda değil. Sakın söyleyerek kızın hayatını mahvetme.

Anası babası abisi belliki kız çocuğu diye kızdan nefret edip, dövüp duruyorlar,böyle evden kaçırıyorlar şiddetle. "Bacak arasını açan namussuz" diyerek daha fazla döver hayatı zehir eder bu pis yaratıklar

Ya kiz 18den büyükmüş. İstediğiyle sevişir, kimseye şeyinin hesabını vermek zorunda degil. Annesine anlatmasın ne alaka? Hangimiz gidip annemize anlattık ki onlara ne? Bu böyle ailece ortak karar alınıp üstüne konuşulacak bir şey değil. Bazen böyle bin sene öncesinin ağzıyla postlar görüyorum yani aklım almıyor.

Kız kaç yaşında şuan?
19,20 arası
Ya böyle bir aileye söylenir mi? Söylemeyin tabi ki. Çoğumuzun ilişkileri oldu kaçımız gidip annemize babamıza anlattık? Hele abiniz döven söven sevgi bilmez biriymiş. Kızı ne hale getirir. Kız size güvenip özelini açmış söylemese sizde bilmezdiniz. Bence hala olarak yanında olun. Sürekli kontrol altında tutun. Ailesine söylemediğiniz için size güvenecektir. En azında başka yanlış ilişkiler yaşamasına engel olursunuz. Öbür türlü size de güvenmez toptan kızı kaybedersiniz. Ailesine söyleyince elinize geçecek?
Kendi de söylemek istemiş zaten söyleyememiş annesine. Ben söyleme taraftarı degilim tabiki de ama ağzından kaçırırsa bu durumu beni de zan altında bırakır çünkü abim normal biri degil zaten kendi rızası olmadan söylemem

Keşke size bile söylemeseydi. Annesi öğrenince kalpten gidecek seviyede geleneksellerse bu konunun duyulmasının hiç kimseye faydası olmaz. Doğudan çıkmadan da bu konuyu es geçemez. Kendince biraz büyüdüğünde ya kafa yapısına uygun biriyle evlenecek ya da diğerleri gibi diktirme yolunu tercih edecek ancak yönlendiren siz olmamalısınız. Yetişkin biri sonuçta kendi kararlarını kendi vermeli.

19,20 arası

Kendi de söylemek istemiş zaten söyleyememiş annesine. Ben söyleme taraftarı degilim tabiki de ama ağzından kaçırırsa bu durumu beni de zan altında bırakır çünkü abim normal biri degil zaten kendi rızası olmadan söylemem
Bence kendide söylemesin. Ailesi ne yapacak madalya mı takacak aferin kuzum diye 😅 hayır oturup normal konuşacak bir aile de değil. Ne gerek var söylemeye. Ayrıca bu ağızdan kaçacak bir konu değil ben böyle böyle ilişki yaşadım halamda biliyor mu denir? Yapmayın Allah aşkına

19,20 arası

Kendi rızasıyla söylerse de sizi bağlayan ne var ki, ilişkiye girerken yanında değildiniz sonuçta

Söylemeyin, bildiğinizi de kimseye söylemesin çok pis zan altında kalırsınız abiniz anlattığınız gibi biriyse, burası türkiye aile cinayetine kadar gider olay. Sadece yeğeninizi uyarın, paylasmak istiyorsa da annesiyle uygun bir zamanı beklesin ama abinize anlatacagı ya da aşırı tepkiler verip ortaligin ayaklanacagi durumlar oluşacaksa özel hayatını kendine saklasın anlatmasın bir yetişkin olarak. Yazık olur kıza.

Bence kendide söylensin. Ailesi ne yapacak madalya mı takacak aferin kuzum diye 😅 hayır oturup normal konuşacak bir aile de değil. Ne gerek var söylemeye. Ayrıca bu ağızdan kaçacak bir konu değil ben böyle böyle ilişki yaşadım halamda biliyor mu denir? Yapmayın Allah aşkına
Öyle bir ailenin olası bir öğrenme durumunda ilk soracağı iki soru var.
1-Kim yaptı ?
2- Kimler biliyor?

O yüzden korkması normal. Döve döve öğrenirler. Kimlerin bildiğini de namus belası düşüncesi ile bilmek istiyorlar kendilerince kimse duymazsa ahlaklarına namuslarına zeval gelmez.

X