Yazmaya ihtiyacım var günlük misali....

ckpgelsebayramdr

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2018
332
342
30 dan sonra herkes ailesi ile bireysellesip dertlerimiz arttıkça aslında yalnizlaşıyoruz. Kimseye de sürekli herseyimizi anlatamayız. Burası güzel...

Bugün öğrendim. Anneler iş kurması için oğluna nakit yardımını direkt yapmıyor. Diğer oğluna bir yerden buldum diyerek verdiriyor. Durumun düzelince geri öde dedirtiyor. Değilse paranın geri gelmeyeceğini düşünüyor. Kaynima bu şekilde yardım yapılacak büyüklerden öğrenecek çok şey var...

Bir insan aynı anda kaç ayrı dertle uğraşır. Ben uğraşıyorum. Ama şu an herseyi herkesi bırakıp sadece çocukların notları ile uğraşacağım.
Bugün e okula girdim ne göreyim. 77 olan not 66 ya düşürülmüş. Nasıl canım sıkıldı. 2. Sınavlar etkilenmesin diye hoca ile görüşmeyi kafamda erteledim. İdare ile görüşülecek mutlaka çünkü hoca hep kendine yok dedirtiyor...

Notları takip edip çocuklara biraz kızıp bağırmasan sorumluluk yok. Anne yi dinlemeyince mecbur biraz babaya taşıyorum. Az da olsa evde hepsi farkına varıp konuşulmalı ki çocuklar sorumluluk alsın söz dinlesin... e okulu babaya yükledim üniversite hazırlığında kızım notlar takip edelim kızım da babası da takip ediyor diye sorumluluk alsın diye.
Ama o da ne not takibi değil resmen 2 dk geç kalıp derse girmemesinin altında bu kız nereye gidiyor da yok yazılıyor sorunları cin fikirli dusunceleri ile karşılaştım 🤢 az evde sesimiz çıksın çocuklara sorumluluk alsın söz dinlesin diye konuşup bagirmasan olmuyor. Ama o da ne babaannesi olayı nerelere çekiyor. Arkadaş sevgili meselesi var da ondan mı evde sorun oluyor. Ne iğrenç dusunceli millet ya. Benim derdim çocuklarin dersleri iken ana oğul pis düşüncelere bakar mısınız. Kız çocuğu ya yapıştırırsinız hemen yafta yi kötü düşünceleri diye kavgamı edip susturdum..

Öbür taraftan kardeşim kendisi ile kendi iş meselelerine göndermedim diye kendi iş hayatına laf ettiğimi ima edip bana sinirlenip konuşmuyor küstü gitti....
Neyse herseyi silip sadece derslere odaklanaacğim

X