Yazin makyaj yapanlar nasil yapiyor

nerminis

Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2023
192
83
Sicaklardan asiri terliyorum. Yuzume bi sey surmediysem sorun olmuyor ama gunes kremi, bb krem, fondoten vb seyler surduysem boncuk boncuk oluyor yuzum terden. Hep de iyi markalar kullaniyorum. Bunun cozumu var mi? Makyaj sabitleyici bu sorunun cozumu mu? Hic kullanmadim.

Kilonuz mu var? Boncuk boncuk terleyenler genelde biraz kilolu oluyor makyaj malzemelerinden bagimsiz.
Ben naparsam yapayim yüzümden terlemem spor yaparken dahi.

Fazla kilom yok. Kilolu insanlar benim de dikkatimi cekiyor. Kupkurular. Sanirim onla alakali degil iste. Kardiyo yapiyorum her aksam ve yuzum orda da ter icinde kaliyor surekli havluyla siliyorum :KK43:

Sicaklardan asiri terliyorum. Yuzume bi sey surmediysem sorun olmuyor ama gunes kremi, bb krem, fondoten vb seyler surduysem boncuk boncuk oluyor yuzum terden. Hep de iyi markalar kullaniyorum. Bunun cozumu var mi? Makyaj sabitleyici bu sorunun cozumu mu? Hic kullanmadim.
Bu makyaj sabitleyicileri bir bende işe yaramıyor galiba:) makyaj yapıyorum 2 saat sonra ya ağzım yüzüme, yüzüm ağzıma dönüyor ya da hiç makyaj yapmamış gibi oluyorum.
Şu maskaramın akması yok mu bir de tam rezillik:)

Yaşadığınız yer çok nemli, çok sıcak iklimse ya da siz aşırı terleyen biriyseniz elbette makyaj akacaktır, terlemek kişisel bişey, herkes aynı oranda terlemiyo
Ben çok incecik bb krem, krem allık, likit highlighter kullanıyorum, gözaltlarımı transparan pudrayla sabitliyorum, rimelim suya dayanıklı değil ama akma yapmıyor, en son sabitleme spreyi sıkıyorum 3-4 saat dayanıyor diyebilirim

Yazın güneş kremi - göz altlarıma az concealer- yüzüme hafif allık kullanıyorum.
Kirpiklerime lifting yaptırıyorum. 8 hafta kalıyor. Sürekli mascara var gibi.
Onun dışında kalıcı dudal renklendirme var.
Gerçekten büyük kurtarıcı oluyor ikisi.

Yazın güneş kremi - göz altlarıma az concealer- yüzüme hafif allık kullanıyorum.
Kirpiklerime lifting yaptırıyorum. 8 hafta kalıyor. Sürekli mascara var gibi.
Onun dışında kalıcı dudal renklendirme var.
Gerçekten büyük kurtarıcı oluyor ikisi.
Kalıcı dudak renklendirme yaptınız mı memnun kaldınız mı?

Yaz aylarında badanay yapar gıbı gerek yok
Yazın yuzunuz nefes almalı
Bır rimel eyelıner kafi bence
Her kadına ustelık🩷

Yazın makyaj çok bunaltıcı zaten ya. Ben yazın çok özel bir yere gitmeyeceksem makyaj yapmam saçımıda duştan sonra tarar çıkarım maşa düzleştirici yapmam. Kendi dalgasıyla kalır. Ama kışın yaparım saçımı makyajımı yazın çok zor be 😃

Yaz aylarında badanay yapar gıbı gerek yok
Yazın yuzunuz nefes almalı
Bır rimel eyelıner kafi bence
Her kadına ustelık🩷
Normalde bile makyaj yapan biri degilim aslinda. Fondoteni bi damla geciyorum onu da sadece yanaklarima renk esitlesin diye. Kizarikligim var da. Onu da gectim gunes kremi bile (bi suru marka kullandim nafile) ayni terleme etkisini yapiyor. Zaten gariptir sadece yuzden terliyorum. D vitamini eksikligine yormus bazilari. Neyse boyle devam :)

makyaj sabitleyici ve pudra kullanımı tabi ki etkili olur . Yaz aylarında ben tam teçhizat makyajımı yapıyorum fakat ne akma ne de bir kokma oluyor :) mevzu biraz ürünlerde biraz da cilt tipinizde saklı. Cilt tipinize uygun ürünleri tercih ederseniz söylemiş olduğunuz durumları daha az yaşarsınız diye tahmin ediyorum.

X