Yaz Tatilinden Dönenlerin Onerileri, Uyarıları, Gezi Notları!

yorgun savaxsxçxix

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2007
7.543
23
Arkadaşlar birkaç başlık adı altında tatillerimiz planlamaya çalışıyoruz. Bu konu beni o kadar meşgul etti ki, kendi kendime söz verdim, tatilden dönünce ayrıntılı bir şekilde deneyimlerimi paylaşacağım. Ben Temmuz ayında ilk tatilime çıkabileceğim. Ama şimdiden bu başlığı açıyorum ki, tatilden dönen arkadaşlarımız tecrübelerini paylaşırsa buradan henüz karar verememiş arkadaşlara da yardımcı olmuş olurlar hem de 2008 izlenimleri olarak gelecek yıl da elimizde veri tabanı oluşturmuş oluruz.

Benim düşüncem: gerek konaklama, gerek yeme-içme, tur fiyatlarını, yapılmaması, yapılması, dikkat edilmesi gereken şeyler, bankamatik olup olmadığı, ne zorluklar yaşandığı vb. noktalarda paylaşım sağlayabiliriz diye düşünüyorum.
a.s.:enbuyukkk:

Ben tatilimi üç yıl önce yaptım.çok ani olmuştu balayımızdı.alanyada saphir otel ,çok memnun kaldım,hizmetler yemekler çok harikaydı ve temiz.dört yıldızlı bir otel.ben aniden çıktığım işin tatil öncesi alışverii yapamamıştım ve yedek mayolar şortlar çok lazım oldu benim için.bu yaz gidersem inşallah ilk önce tatil alışverişi yapacağım mutlaka

arkadaslar antalyaya tatile gelen arkadaslara otel konusunda yardimci olabilirim.. is geregi otellerin cogunu biliyorum ve size tavsiyelerde bulunabilirim.. nasil bir sey düsündügünüzü belirtirseniz yardimci olmaya calisacagim..

arkadaslar antalyaya tatile gelen arkadaslara otel konusunda yardimci olabilirim.. is geregi otellerin cogunu biliyorum ve size tavsiyelerde bulunabilirim.. nasil bir sey düsündügünüzü belirtirseniz yardimci olmaya calisacagim..

ben bu sene yer ayirttim larespark a kismetse 29 agustosda orda olucam,lara'ya bir kez gitmisligim var ama bu hotel'i ilk defa tercih ettim.Beni az cok bilgilendirebilirmisin hotel hakkinda,tesekkur ederim.

ben bu sene yer ayirttim larespark a kismetse 29 agustosda orda olucam,lara'ya bir kez gitmisligim var ama bu hotel'i ilk defa tercih ettim.Beni az cok bilgilendirebilirmisin hotel hakkinda,tesekkur ederim.

canim cok güzel bir otel secmissiniz.. lara-kundu da-- orda ki otellerin hemen hemen hepsi cok güzeldir.. sizin otel yanilmiyorsam titanic otelin yaninda. titanic oteli de inanilmaz güzel ve cokta kaliteli. lares park´a gidenler cok memnun kaliyorlar. tek sikayetleri ruslar, ama bu bütün antalyadaki oteller icin gecerli. antalya merkeze gitmek isterseniz bir gün; size bir önerim ya taksicilerle fiyat konusunda anlasin (cünkü cok pahali gercekten) yada 10dk felan kervansaray otelin oraya dogru yürüyüp orda ki dolmuslara binin.. fiyatlar kunduda inanilmaz pahali cünkü..

ben yeni döndüm tatilden. Likya turu (Kültür turu) idi benimkisi. doğayla iç içe. Hem tarihi yerleri gezip hemde denizin tadına vardık. doğayla iç içe olmasını istemiştim tamda öyleydi yani ama Otelde bahçede yemek yenildiği için (yani ben arılardan yiyemediğim için )çok sıkıntı yaşadım hep beni buldu arılar

Ya cok saol ilgilendigin icin,demek taksiler cok pahali.Sence havaalanindan larespark'a ne kadar tutar(ucret olarak) taksi beni bu konudada bilgilendirebilirmisin?Kaziklanmak istemiyorumda:)a.s.

Ya cok saol ilgilendigin icin,demek taksiler cok pahali.Sence havaalanindan larespark'a ne kadar tutar(ucret olarak) taksi beni bu konudada bilgilendirebilirmisin?Kaziklanmak istemiyorumda:)a.s.

canim aslinda o otelin kendine ait bir servisi olmasi lazim.. sizi havaalanindan alan ve direk otele götüren.. havaalanina uzak degil 10 dakika felan. o kadar bile yoktur belkide. senin yerinde olsam oteli bir ararim, sizi havaalanindan alan servis var mi diye sorardim. ordaki taksiciler ne kadar ister bilmiyorum ama benim tahminim en fazla maksimum 15 ytl. (normal ücret en fazla bu u o mesafe icin) havaalaninda belki daha da kazikcilardir.. ama sen yine de bi oteli ara. yada rezervasyonunu yaptirdigin sirketi ara, direk otelden rezervasyon yaptirmadiysan.

evet oteli aradim konustum kendilerine ait servis yokmus.Ben rezarvasyonumu burdan yani ingiltereden yaptirdim travel republic diye bi tatil acentasindan,onlarin kendi servisleri varmis ama benden gidis donus icin 80 paund istiyolar,neyse sonuc olarak taksiyle ayarlicam demekki,gercekten saol ilgilendigin icin:1hug:.Bu arada sen neresindesin antalyanin ve calisiyormusun?

ben larada kaliyorum yani size fazla uzak degil , eger bir sorununuz olursa yardimci olurum seve seve. almanyada dogudum büyüdüm ama burda calisiyorum. bende mardan palace diye bir otelde baslayacagim insallah hersey yolunda giderse, kunduda..belki görürsün orda gezerken.. henüz acilmadi.
80pound mu.. londradan daha pahali ya.. londra pahali saniyordum ama bu servis daha pahaliymis sırnaşık şey en en en en en fazla 20ytl verirsiniz taksi icin, havaalanindaki dövüz bürosundan fazla para bozdurmayiniz canim, onu da söylemis olayim cünkü orda sizi cok kaziklarlar. taksiye para verebilecek kadar degistirin bence, sonra carsida bir yerde degistirirsiniz paranizi.. pound ve ya euro ile ödemeyin..

Lara'da kaliyosun demek,benim bi arkadasimda lara'da kaliyo yani eski bi arkadasim,eger arzu edersen ozelime msn adresini birak arada gorusuruz ok.Kendine iyi bak, simdilik bye.

Arkadaşlar sıra bana da geldi. Ben de tatilden döndüm. Antalya Çıralı'ya gittik. Çok sakin bir yerdi.Temmuz ayında bile o kadar tenha bir sahili var ki inanılmaz.

Küçük pansiyonlar var, birkaç tane de küçük otel. Yani herşey dahil sisteminden uzak bir tatil arayanlar, kafa dinlemek isteyenler için ideal.

Ancak akşamları biraz sıkıcı olabiliyor, çünkü çarşı içinde kalmıyorsanız yollar çok karanlık ve insan ürküyor. Otelden ya da pansiyondan ayrılamayabiliyorsunuz. Arabayla giderseniz bu sorununuz olmaz. Araba kiralama imkanı da mevcut ama fiyatları bilmiyorum.

Sorusu olan olursa seve seve cevaplarım.

Son düzenleme:
şekerler bende Ayvalık sarımsaklı-badavut a gittim süperdi yaaa bu kadar güzel bi deniz bi taraf orman bi taraf dağ koyun içinde denize giriyorsunuz balıklalarla beraber yüzüyorsunuz ayaklarınıza vurduğunu hissediyorsunuz vs..vs... üstelik fiyatlar uygun halkı güler yüzlü ......

tavsiye ederim a.s.

Kızlar bende ören, altınoluk, akçay, sarımdsaklıya gittim
15 gün yetmedi diyebil,r,m
arabanız varsa gezilecek o kadar çok yer var kiiii
hele denizi çok güzel, bu sene geçen senelere oranla daha bi sıcaktı denizi
kaz dağkları milli parkı ve hasan boğuldu görmeninizi tavsiye ettiğim yerler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…