Yaz Tatilinden Dönenlerin Onerileri, Uyarıları, Gezi Notları!

yorgun savaşçı harbiden yorulmuşsun sen yaaaa!:teselli:
ben turgut reis ve adını unuttum turgut reisi geçince birkaç yer var oraları sevmiştim!
sen sakinlik arıyosun madem neden bodrumu düşünüyorsun ki?:sm_confused:
datçaya falan gitsene!oralar daha sakin!

Arabasız gideceğimiz için Datça'da oradan oraya gidebilme imkanımız olamayacak rahat rahat, o zaman da aşırı sıkıcı olabilir, Çıralı tecrübesi atlattık da bir defa, bir daha mı tövbe :1no2: Arabasız gitmek için yani...

ben valla yeri ayırttım nasıl bilmiyom ama resimlerde güzel gözüküyo.fethiye ölüdeniz belcekız beach hotel 5 yıldızlı giden varmı arkadaşlar ben 19 temmuzda gidiyommm

Genellikle Ege , Marmara ve Batı Akdeniz de bulunan yerlerden söz edilmiş.
Bende Mersin tarafından bir öneride bulunabilirim.
ıLk kez bu yıl gittik bu otele,Altın Orfoz Otel , 4 yıldızlı..Netten bulduk.
Atakent' e gelmeden anayolda.

Çocuklu aileler için çok gürültü istemeyen aileler için ideal bir yer.
O kadar fazla çocuklu ve bebekli ailler vardıki.
Eksikleri yokmuydu vardı tabiki.
Ama otelin bölümlerinin alan olarak yakın olması çocukları kontrol,gözlem açısından çok rahattı.
Otelin hemen önünde havuzu, alt katı ve açılan bahçe kısmı restorant , hemen yanıbaşı plajdı.
Bahçe barı plaja hemen yanıbaşı.
Plaj sahil kumu olmayan tarafı ,kum sadece şezlongların yanında.
En güzeli deniz harika temiz,hemen derinleşmiyor .boyuna ulaştığın yerde ayaklarını dipte görüyorsun.
Yarım pansiyon yalnız fiyatları daha uygun olabilir.
Kişi başı 95-105 tl.
Kahvaltıda ve akşam yemeğinde su ücretsiz.Diğer zamanlar içecek çok fahiş fiyata.
Yemekleride fena değildi,çeşit olarak yeterliydi.Çünkü çeşit arttıkça israfında arttığını düşünüyorum.
Hergün canlı müzik vardı ancak solistin repartuarı çok dardı.
Bir hafta güzel dinlendik, eğlendik, memnun kaldık.

Ben ve eski erkek arkadasim, 2009 Eylul'unde, Kibris'da Girne'de Merit Otel'e (5 yildizli) gittik. 5 gece kaldik. Onceden yapmistik rezervasyonu, odemeyi filan. Unuttum fiyatlari ama gayet makuldu (hersey dahil sistemi idi...sanirim, kisi basi gecelik 90 lira gibiydi).

Arkadaslar, gideceginiz yeri, rezervasyonu yapmadan, Net'ten iyice arastirin....biz bunu yapmadik (yeterli yapmadik, daha dogrusu) ve hayal kirikligina ugradik. Yemekler, oda konforu/temizligi ve genel atmosfer iyi idi. Ama, bizim icin 1 no'lu faktor deniz/kumsal idi. Bu otel, o acilardan rezalet. Kumsali cok dandik ve de zaten kucuk sayilir. Deniz, dalgali ve bulanikti butun zamanimiz boyunca....ve genelde taslik ve yosunluktu ! Havuz olayini pek seven biri degilim ve o yuzden hayal kirikligi oldu.

Ha, havuz seviyorsaniz ve yemeklere ve genel atmosfere, denizden/kumsaldan daha cok onem veriyorsaniz, gidin derim :)

2011 temmuz ayında kuşadası davutlarda 5 yıldızlı grand belish otelde balayımızı yaptık cok memnun kaldık herkese öneririm ets turdan rezervasyon yaptırmıstık 1.600 e 6 gece 7 gün kaldık hizmet ortam kusursuz önerilir:))

evet arkadaşlar, tatiller planlanıyor yavaştan, uyarıda ya da öneride bulunacak arkadaşlar var mı? fiyatları uygun pansiyon ya da motel tavsiyeleri itinayla alınır, denizi temiz ve sahili kum olması şartıyla, kalın da olur yeter ki beton olmasın:)))

Selamlar 2012 de istanbula gitme karari aldim tatilimin icinde ve zarzor bir otel buldum taksim civarinda malesef cok rahatsiz oldum tam rezaletti korkudan disari cikamicak gibiydim aranizda giden oldumu hic tavsiye edilebilicek aile oteli yada pansion gibi biryerde olur ama temiz olsun ve bir bayanin ici rahat bir sekllde kalabilsin orda simdiden 29.07.2014 dönemi icin lazim tskler

Selamlar 2012 de istanbula gitme karari aldim tatilimin icinde ve zarzor bir otel buldum taksim civarinda malesef cok rahatsiz oldum tam rezaletti korkudan disari cikamicak gibiydim aranizda giden oldumu hic tavsiye edilebilicek aile oteli yada pansion gibi biryerde olur ama temiz olsun ve bir bayanin ici rahat bir sekllde kalabilsin orda simdiden 29.07.2014 dönemi icin lazim tskler

MRB aNNEM DOĞMA BÜYÜME SULANAHMETLİDİR.... BEKARLIĞIM BOYUNCA ORADA YAŞADIM...
TOPLU TAŞIMA İMKANLARI, GÜVENLİ OLMASI, ATMOSFERİ , GÖRÜLECEK ''EN'' LERİ
( ÇEMBERLİTAŞ HAMAMI- KAPALI ÇARŞI- DİKİLİ TAŞLAR- YEREBATAN SARNICI- TOPKAPI SARAYI-HÜRREM SULTAN HAMAMI- AYASOFYA-GALATA KÖPRÜSÜ-GALATA KULESİ- ARKİOLİJİ MÜZESİ-TARİHİ TÜNEL KUMKAPI BALIKÇILARI HEPSİ YÜRÜME MESAFESİNDE OLUP BALAT ORTAKÖY KIZKULESİ NİŞANTAŞI TAKSİM BEŞİKTAŞ ÜSKÜDAR DOLMABAHÇE SARAYI DENİZCİLİK MÜZESİ VEDE AKLIMA GELMEYEN BİRÇOK ÜNLÜ SEMLTLEREDE ÇOK YAKIN KONUMDADIR.

MAKSADINIZ BOLCA YÜRÜYÜP- TARİHİ DOKULARI GÖRMEK - ALIŞVERİŞ YAPMAK -LEZEETLİ YEMEKLER TATMAKSA - TÜRK KÜLTÜRÜNÜ YAKINDAN TATMAKSA KESİNLİKLE PİŞMAN OLMAZSINIZ.
KONAKLAMA SEÇENEKLERİ OLDUKDA GENİŞTİR. KÜÇÜK APARTLARDAN TUTUNDA OSMANLI SARAYLARININ MİMARİSİNİ ÖRNEK ALARAK TASARLANMIŞ İHTİŞAMLI ÖZEL TASARIM ODALARA SAHİP LÜX OTELLERİNE KADAR HERSEÇENEK MEVCUT....

İŞALLAH HARİKA BİR TATİL GEÇİRİR ÇEKECEĞİNİZ HARİKA FOTOĞRAFLARLADA BURADAKİ ÜYELEREDE FİKİR VERİRSİNİZ...

Merhaba kizlar tatile sideye gidecegiz Allah izin verirse.
Orda pazar nerde kuruluyo bilgisi olan varmi pazar gezmek istiyoruz esimle :KK70: bide alisveris edilecek yerleri nereleri simdiden tskler :)

X