Aile Planlaması Yasmin İle İlgili

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

ladyrosy

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
7 Mart 2011
791
54
kızlar bnm sorum şöyle ben adet sancımın çok olması yüzünden burdaki yorumlarıda okuyarak doktora danışmadan yasmin doğum kontrol hapına başladım kullananların büyük çoğunluğunda olduğu gibi ara kanama vb. hiçbir yan etkisiyle karşılaşmadım sancılarımıda azalttığı için çok memnunum şu anda evli değilim ama ileride çocuk sahibi olmak en büyük isteklerimden biri demek istediiğim hap kısırlık yaparmı şimdilik 3.kutum bitti pazartesi 4.kutuya başlıyorum hapı nekadar süre kullanıp nekadar ara werilmesi gerekiyo(21gün kullan 7gün ara verden bahsetmiyorum)6 ay içip 3aymı ara vermek gerekiyo yada 12 ay boyunca er ay kullanılmalı mı nasılsa artık yardımlarınızı bekliyorum

ben de doktora gitmeden kullanmıştım ve de yanlış kullandım düğün günüme de denk geldiği için hapı kesemedim uzun süre yanlış kullandım
ara kanamam olmuştu
su an cocuk istıyrm 4aydır denemedeyım ama olmuyor..
hapın kısır yaptığı falan yok sadece bıraz bekletiyor
şimdi beklediğimden dolayı pişmanım
ama bu hiç olmayacak anlamına gelmiyor
doktorlar kısırlık falan yapmaz dedi
bu sadece çevremizdekılerın uydurduğu bi şey

cnm hap elbette kısırlık yapmıyor ama ister istemez kişiden kişiye etkiliyor ben 3 aydır içmiyorum ama hamile falanda kalmadım mesela birde doktora görünsen daha iyi olmaz mıydı en iyisini o bilir

cnm öyle tabiki ama ben doktora son noktoya gelmeden gitmeyenlerdenim galiba sonuçta bi zararı olmadı önümde en az 5 sene kadar evlilikde yok öyle olunca bi sıkıntı yok gibime geliyor ama bnm sorum hapı kaç kutu kullanıp ara wermek gerekiyor

Hayır kısırlık yapmaz ama bir doktora danışmak çok mu zor?
Bilmeden kafamıza göre ilaca başlamak ne kadar mantıklı?

X