Aile Planlaması Yasmin hakkında yardımcı olur musunuz?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Gunicen

Ve aşk,eş anlamlı adınla!
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2007
7.314
1.175
Konuyu nereye açmam gerektiğini bilemediğim için buraya açtım.
Nisan ayında evleniyorum ve Dr tavsiyesiyle 10 gündür yasmin kullanıyorum. İshal yaptı. Öyle ki aniden karnıma kramp şeklinde olur olmadık yerde ağrı giriyor.
Kullanan arkadaşlarım bu normal bir durum mu yoksa Dr a gitmeli miyim?
Birde ilacı aldığımdan beri sürekli bi gülme hali var millet delirdiğimi düşünecek zannımca..

Bende okudum yan etkisinde bu yok.
Ama üşütme 10 gün sürer mi? Teşekkür ederim cevabınız için

Sadece üsütme degil, bagirsaklarinda enfeksyonda olabilir ve bunun düzelmesi baya bir zaman alabilir.
Bence bir doktora görün, sana gerekli haplari felan versin. Ihmale gelmez böyle seyler.

Ayrica gülmek ile felan alakasi yok bence. Sen bu hap alma olayi biraz büyütüyorsun gibime geliyor.

nasıl bir hapsa güldürüyorsa ben de istiyorum ya

Haklı olabilirsiniz. Dr a gitmem iyi olacak. Teşekkür ederim.

geçen sene kullanmıştım, bende hiç ishal falan yapmamıştı bence onunla alakalı değildir

Doğum kontrol hapları ani duygu değişiklikleri yapar bende kist için diane32 kullandım aça beni depresif yapmıştı

bence belera mı ne ondan kullan o daha iyi. bende sadece sabahları bulantı yaptı. yasmin e geceyim dedim yasmin ictigim sabah istifra ettim.

Ben de doktor tavsiyesi ile yasmin kullandım hiçbir sıkıntı yaşamadım ..
O söylediklerinizin hiçbiri yasmin yüzünden değildir ..
Yasmin diğer ilaçlara göre en hafifi diye biliyorum ayrıca .

bence tamamen evlilik stresindendir inanın bende hiç yokken nişan öncesi ve bu güne kadar en ufak bir şeyi kafayı taktığım zaman hemen ishali gibi oluyorm ki çok şükür nişanlımla veya ailesiyle ilgili bir sorundan değil en ufak şunu nasıl yapsak şöle mi olsa böle mi diye düşününce bile midem gurul gurul oluyo sonrası bildiğin gibi...

ama duygu değişikliği durumunu duymuştum daha çok depresif yapabiliyormuş bende Nisan gibi hapa başlamayı düşünüyordum Haziran gelini olacağm ahh o yan etkiler kiminde hiç olmuyor kimini mahvediyormuş.

Ben bu ay hasta olamadım sadece birkaç damla ve 2 gün geldi. Nedendir bilen var mı ?

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…