Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
yasmin kullananlar sizden yardım istiyorum bir konuda??

Kendini böyle şartlandırma biraz psikolojik bir durum bu hap içiyorum kilo aldım diolar mesela eğer iştahı yerinde biriyse zaten bu hapı kullandığın zamanda iştahın dewam eder yada cinsellikten soğumak demişşsin ama hee bı erkeği eve bağlayan en önemli bir etken dir karı koca münasebeti ole kafanda yer etme iste kocanı işven cilven olsun her daim ewlendıktn snr mutululuk hormanları çok fazla çalıştığı için bir nedeni o oluyor kilo almanızın yinede dikkat etmek gerekir bence:80:

eylül 2009 dan bu yana düzenli olarak yasmin kullanıyordum 13 temmuz 2011 günü ilaç kutum bitti ve daha almamaya karar verdim ayın 17 sinde regl oldum. Normal şartlarda ilaca devam etseydim bu ayın 14 ünde regl olucaktım ama hala olmadım. Hamile olabilirim diye testte yaptım 2 gün önce negatif çıkıyo ilacı bırakmamın etkisi varmıdır ? teşekkürler

kızlar ben adetimi geçiktireyim diye yasmin aldım 10. günün de adet oldum. normalde 17 adet oluyorum. hapı alınca 14 günde oldu. hapı kullanmaya devam etmeli miyim. 2 ay sonrada düğünüm olacak bu şekilde korunma olurmu ben bu işten bişi anlamadım

eylül 2009 dan bu yana düzenli olarak yasmin kullanıyordum 13 temmuz 2011 günü ilaç kutum bitti ve daha almamaya karar verdim ayın 17 sinde regl oldum. Normal şartlarda ilaca devam etseydim bu ayın 14 ünde regl olucaktım ama hala olmadım. Hamile olabilirim diye testte yaptım 2 gün önce negatif çıkıyo ilacı bırakmamın etkisi varmıdır ? teşekkürler

ben ilacı bıraktım. bana 1-1,5 ay daha koruma yapabilir dendi. ben ertesi ay hamile kaldım. ama senin testler negatif çıktığına göre ilacın etkisi olduğunu düşündürüyor

canım bende 15ay kadar yasmın kullandım ılac kullanırken hersey guzeldı hapı bırakalı 10ay oldu ve on ayda nerdeyse 5defa adetım gecıktı hep ılacla geldı her defasında hamıleyım sandım ama olmadı yenı yenı adetım duzene gırıyo nadıren ole etkı yapabılıyomus ama ıns bebiş istıyoasan tez vakıtte olur benım gıbı ugrasmassın ama hapa baslarken bırakınca hemen olcak gıbı gelıyo ınsana nasıp işte

ben ilacı bıraktım. bana 1-1,5 ay daha koruma yapabilir dendi. ben ertesi ay hamile kaldım. ama senin testler negatif çıktığına göre ilacın etkisi olduğunu düşündürüyor

ne güzel sanslısın darısı tum ıeteyenlerın basına:KK25:

1 aydır yasmin kullandım dr kistim olduğu için verdi.ilacım biteli 4 gün falan oluyor ama adet olmadım henüz.oysa ki ilacı alırken kasık ağrısı,adet olucakmışım hissi yapıyordu.sanki ilacı kessem adat olucakmışım gibi.ne kadar sonra adet oluyorsunuz bayanlar ilacı kesince söylermisiniz .

1 aydır yasmin kullandım dr kistim olduğu için verdi.ilacım biteli 4 gün falan oluyor ama adet olmadım henüz.oysa ki ilacı alırken kasık ağrısı,adet olucakmışım hissi yapıyordu.sanki ilacı kessem adat olucakmışım gibi.ne kadar sonra adet oluyorsunuz bayanlar ilacı kesince söylermisiniz .

Canım 3-4 günde oluyor ama endişelenme herkesin farklı olabiliyor.birkaç güne olmazsa doktora görün derim

kızlar ben adetimi geçiktireyim diye yasmin aldım 10. günün de adet oldum. normalde 17 adet oluyorum. hapı alınca 14 günde oldu. hapı kullanmaya devam etmeli miyim. 2 ay sonrada düğünüm olacak bu şekilde korunma olurmu ben bu işten bişi anlamadım

yazdığından hiçbir şey anlaşılmıyor ki arkadaşım. tek anladığım regl olmadan istediğin bir gün ilaca başlamışsın sanırım ve bu çok yanlış (tabi doğru anladıysam)

yazdığından hiçbir şey anlaşılmıyor ki arkadaşım. tek anladığım regl olmadan istediğin bir gün ilaca başlamışsın sanırım ve bu çok yanlış (tabi doğru anladıysam)

evet adetim bitti ben 2 gün sonra ilacı kullanmaya başladım. normalde de 17 günde adet oluyordum hapla 21 gün sonra olurum sandım ama hapın 10. gününde adet gibi lekelenme oldu. 4 gündürde devam ediyo. ben hapı bırakmadım ilk kullanmaya başladığında normalmiş bazı kişilerde oluyormuş. artık merak ettiğim bu ne zamana kadar böyle olacak. hap bitince adet olucakmıyım.

evet adetim bitti ben 2 gün sonra ilacı kullanmaya başladım. normalde de 17 günde adet oluyordum hapla 21 gün sonra olurum sandım ama hapın 10. gününde adet gibi lekelenme oldu. 4 gündürde devam ediyo. ben hapı bırakmadım ilk kullanmaya başladığında normalmiş bazı kişilerde oluyormuş. artık merak ettiğim bu ne zamana kadar böyle olacak. hap bitince adet olucakmıyım.

hapa regl olduğunuz ilk gün başlamanız gerekiyor yani yanlış başlamışsınız o yüzden öyle olmuştur. artık kutuyu bitirin ve 7 gün ara verin ama regl olur musunuz olmaz mısın bilmiyorum, 8. gün yeni kutuya başlayın böylece düzene girer

hapa regl olduğunuz ilk gün başlamanız gerekiyor yani yanlış başlamışsınız o yüzden öyle olmuştur. artık kutuyu bitirin ve 7 gün ara verin ama regl olur musunuz olmaz mısın bilmiyorum, 8. gün yeni kutuya başlayın böylece düzene girer

6 senedir kesintisiz yasmin kullanıyorum. hap bittikten sonraki dördüncü günün sabahı hiç sekmeden regl olurum. ama bu sefer nedense olmadı, çok endişeliyim. bir fikri olan var mı acaba?

size mümkünse birkaç srum olacak..

6 sene çok uzun bir süre çocuğunuz var mı merak ettim..

bir sorunla karşılaştınız mı denilenler gibi yumurtlamayı tembelleştiriyor mu ?

ben de 5 sene kullandım.ama kesintisiz değil.6 ay kullanıyordum.3 - 4 ay ara veriyordum. ilacı bırakınca bir ay sonra hamile kaldım.şu an iki çocuğum var. yumurtlamayı tembelleştirir mi bilemem.bünyeye göre mi değişiyor onu da bilemem ama ben de gördüğünüz gibi tembellik yapmamış.:nazar:yani ilaç kullanıp bırakan ve 2-5 ay içinde hamile kalan çok arkadaşım var çevremde.

benim bildigim hapi biraktiktan sonra hamile kalma suresinin degismesi bunyeye bagli.. dogum kontrol haplarinin hepsi sonucta hormon.. ve kimi vucut o hormonlardan cabuk kurtulup cabuk hamile kaliyo kimiside senelerce arindiramiyo.. ben 3seneye yakin deso hapini kullandim ve 8ay sonra anca hamile kaldim 2.bebegime :KK1:

hapın biteli 3 gün oluyor bende regl olmadım oofff neden acaba

X