Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Ya ben 3 ay aralıksız kullandım ama bir ay ara verdim bu ay içmiyorum yani ve ilk adetimde tekrar 4. kutuya başlıcam bir aylık ara vermekten bişey olurmu ?

camdankalp hiç bişey olmaz hatta iyi olmuş bünyen dinlenmiş..

4 ayda bünyenin ilaca anca alıştığı söylenir, bu durumda en az 6 ay aralıksız kullanılmalı diye düşünüyorum. metabolizmanın düzenini bu kadar sık değiştirmemek gerek

meraba siteye yeni üye oldum.ben de adet düzensizliği olduğu için başladım.ara kanam şeklinde değil de sanki akıntının içinde kılcal damar şeklinde geliyo bazen..normal olduğunu söylediler ama içim rahat etmedi.yazarsanız sewinirim.

bişey sorucam ara kanamdan kastınız yani baya baya regli gibi mi oluyo?? ben de yeni başladım da..

şimdi geçti mi peki..2 ay boyunca sürekli regli gibi olma durumu??

şimdi geçti mi peki..2 ay boyunca sürekli regli gibi olma durumu??

regl olmak gibi değil tabii ki, en azından kendi adıma konuşursam öyle ciddi bi ara kanama filan geçirmedim.
kilo almak bi yana, iştahsızlık yaptı bende. yalnız daha sinirli biriyim sanırm. yine de iyi bi karar verdim doğum kontrol hapı kullanmakla..

sevgili arkadaşlar,
ben de dün yasmin'e başladım...ama benim kullanma amacım sizlerden farklı....önümüzdeki ay tüp bebek yapılacak ve bu ay bu ilacı kullanmam söylendi....inşallah tüp bebekle de evlat sahibi oluruz biz de...

egen71 inşallah en kısa zamanda sağlıkla kavuşursun bebeğine.bol şans..

bu yasmin ne biçim bi ilaç ya?? sanki hep regliyim..doktordan çıkmıyorum bu yüzden.psikolojimi de bozdu.

kızlar ben 11 gündür kullanıyorum benim reglim 6 gün sürmesine ragmen hala kahverengi akıntı geliyor bu ne zmn keslilicek normale döner :S

selam, siteye yasmin sebebiyle üye oldum. bu ilacı yumurtalıgımdaki kist, sivilce ve korunma amaçlı kullandım. 3 ay devam ettim ve dayanamadım bıraktım. boyum 1.68 ve kilom 50. yasmini kullandıktan sonra goguslerim cok kucuk olmasına ragmen beni 1,2 aydır gormeyenler silikon taktırıp taktırmadıgımı sordu. baslarda biraz daha buyuk olması hosuma gitti ama en son ulastıgı boyut oylesine buyuktu ki ilacı bırakıyorum dedim. kendimi tanıyamaz bir hale geldim. bıraktıktan kısa bir sure sonra da balonlar sondu :) bırakmamda sadece bu etkili değildi daha bir cok sebep sayacagım; kilo aldırdı ama kilodan ziyade şişkinlik ve sertlik şeklindeydi. karnım taş gibi sert ve şiş oldu. 31 yasında hayatımda cıkardıgım sıkıntı sivilcelerime iyi geldi, hemen gectiler. mide bulantısı yaptı ve coook gergin oldum. depresyon vari bir sıkıntı ve gerginlik yasadım ama asıl sok banyoda saçlarımı yıkarken tomar tomar dokulen saclarımla oldu. cok gur saclarım var ve hep az sacı olanlara ozenmişimdir, iyi en azından normal olur diye dusunmustum ben ama tabi az sacı olanlar icin bu baya sinir bozucu olabilir. beni de korkuttu acıkcası cunku hayatımda elime oyle tomarla saclar gelmedi.
kısaca yasmin hakkında soyleyebilecigim bir daha kullanmayı gogusleri astronomik boyutta buyutme sebebiyle dusunmuyorum. bu arada en buyuk sebebi soylemeyi unutmusum, yuz ustu yatamıyordum cunku cok agrım vardı goguslerimde ve dayanamadım artık acısına. ama okuduklarımdan da su anlasılıyor ki herkesteki etkisi cok cok farklı bu ilacın. bana pek yaramadı anlayacagınız. bu site yan etkiler konusunda yardımcı olur sizlere. Yasmin side effects : Medications.com

adet günümün ilk gününde başladım yasmine,kutunun bitmesine 5 gün kaldı,göğüslerim şişti aşırı acıyor,karnım hamileymişim gibi şiş,belim ağrıyor,hamile olduğumdan korkmaya başladım,fırsat bulup teste alamadım,içim içimi yiyor

ayrıca 3 gün süren adetim 8 gün sürmüştü.uffff bu ayı kazasız belasız atlatsam başka bişey istemiyorum :'(

bende baslıyıp baslamıyacagımı bilemiyorum. canım bu önerdiğin site ing. ingilicem pek iyi diil. nasıl bu konu hakkında bilgi alırım. kimine yaramış kimine yaramamış.

yasmini bende kullandım kilo aldım ve kanamam çok oldu başka bır doktora gıtmek zorunda kaldım her bunyeye uygun degıl...

bende bu hapın zayıflattığını duymuştum iyicede kafam karıştı. aadet kanamalarım çok yoğun olduğundan kansızlık problemim de var ilacı içip hem zayıflar hemde kanımı düzeltirim sanıyordum çünkü kanamalarıda azalttığını duymuştum

arkadaşlar bende özellikle bu hap için üye oldum siteye. okuduklarımın birçoğu bendede gerçeklerşti.küçük göğüslü bir bayan olarak haptan en çok bu konuda memnun kaldığımı söyleye bilirim .kesinlikle 1 belkide 2 beden büyüdüler be olumlu yanı olsada bende kiloda yaptı ciddi bir artış değil ama 2 kilo aldım . henüz 3 aydır kullanıyorum . 6 ayı tamamlayıp hapı bırakma yada bırakmama kararını öyle vericem .tecrübesi olnalar cevap yazarlarsa sevinirim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…