Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

doktorlara güven olmaz şimdiye kadar gitmediğim doktor kalmadı son gittiğim doktor polikistik gördü diğerleri hiçbiri farketmedi bir özel muayenelerine akıttığım para çabası..Bence doktorlara okadar güvenme 2.hapın 7 günlük ara verilmesinde hiçbir ek korunma gerekmiyor yanlışın var ...

bencede 7 günlük arada ek korumaya gerek yok ...yoksa şimdiye kadar çoğumuz hamile kalırdık :))

Dimi yafsss..Bencede gerek yok :)keşke o dönem olsaydı da ben hamiş olsydım şimdi..

Yazılan yorumların çoğunu okudum. Ben 3 aydır evliyim ve 3 aydır yasmin kullanıyorum. Bu ilacın piskolojimi çok etkilediğini düşünüyorum. Normalde bir ikizler kadını olarak çok dengeli olduğum söylenemez ama durup duruken ağlayacak kadar sapıttığım da olmamıştı :))) prospektüsünde de yazdığı üzere gögüste şişkinlik ve hafif ağrı da cabası... Ben düzenimi bozma ihtimaline karşı bu aykı kutumu bitirip bırakmayı düşünüyorum. Sizce bırakmalı mı bırakmamalı mı?

zararın neresinden dönersen kardır diyoruz biz bu hapı kullananlar için. (kendimde dahil ) (

hanımlar merhaba
kızkardeşim geçtiğimiz pazar evlendi düğünden birr ay vvel yasmin kullanmaya başlamıştı sorun yoktu fakat dün akşam içmeyi unutmuş sabah içmiş.ilacın prospektüsünü okudum 12 satten vakit geçmişse aklınıza geldiğinde için diyor 12 saatten fazla ise 7 günlük arayı vermeden yeni kutuya falan geçin diyo birde ilk yedi gün kondom kullanın yazıyor kafam karıştı en iyisi sizelere sorayım dedim.14 saat geç içmiş ilacını.bende kuullanmıştım bir dönem ama hiç unutmammılştım bu bilgilerede ihtiyacım olmamamıştı.. dün gecede ilişkide bulunmuşlar bişey olurmu acep.henüz bebek düşünmüyorlar
acilllllllllll cevap yazın lütfen bekliyoruz

1 kere unutmakla bişey olmuyor hatırladığı zaman hemen içsin kondom filan kullanmasına gerek kalmıyor
Ecemay ilaçın ismi YASMİN

kız kardeşini tebrik ediyorum,Allah mesut etsin

benden bu ayda tık yok ama sıkıldım ben yaaaaaaaa sıkıldım yaaa beklemekten.çok üzülüyorum yaaaa çokkkk.bi sorunumda yokmuş doktorada gttm neden ya neden bekletiyooooo çok üzüyo beniii yaaaa uffffff aralığa kaldı umutlar

Canım daha kırmızılar gelmedı umut kesmek yok ben senin için umutluyum ..

yasmin kullanmaya başlayalı 2.5 ay oldu adet kanamalarım zaldı yani miktarı azaldı 5 gün olurdum 5gün sürüyor fakat miktar çok azaldı böyle sorun yaşayan var mı

yasmin kullanmaya başlayalı 2.5 ay oldu adet kanamalarım zaldı yani miktarı azaldı 5 gün olurdum 5gün sürüyor fakat miktar çok azaldı böyle sorun yaşayan var mı

Yasmin azaltıyor kanı..hapı bıraktıktan sonra 2-3 ay adet düzensizliği de yaşanması etkilerinde var

nie kullanıyonki güsel kardeşim bıraktığn zaman ki sıkıntıların inan bundan daha büyük olcak heryşeyi bi yana bırak dengen bozulcak ya.başlama git doğal yollardan korun biz yandık sen yanma gel ablalarnı dinle

kullanan arkadaşlar size bişi danışmak istiyorum.hapa 7 gün ara veriliyo ya bıraktıgınız günün sonrasındaki günmü başlıyoruz yoksa bittiği günün aynısındamı başlıyoruz.yani mesela perşembe son hapı içince bidahaki hafta perşembemi cumamı başlıyonuz ikinci kutuya.....*

şimdiden teşekkürler..

bıraktığım gün başlıyorum ben canım perşembeden perşembeye yani

bıraktığın günün ertesi gün başlaman gerek, 7 gün ara dio. mesela perşembe son hapı içip bıraksan, 7gün arayı saydığında;
1.cuma, 2.cumartesi, 3.pazar, 4.pazartesi, 5.salı, 6.çarşamba, 7.perşembe olur ve yeni kutuya cuma başlarsın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…