yasmin doğum kontrol hapı hakkında bilgi lütfen

ysmnosmn

Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2013
14
0
slm kızlar yasmin kullananlardan bilgi istiyorum yan etkilerini gören varmı güvenilirliginden falan bahsederseniz sevinirim..yeni evliyim doktor hemen yasmini önerdi bu ay kullanmaya başladım.yeni evli oldugum için korkuyorum birazcık hamile kalanlar varsa yardımcı olurmusunuz lütfen

yasmin kullanıp hamile kalanı görmedim(tabi saatine dikkat ederek kullanıyoruz) ancak bende ilk aylarda şiddetli mide ağrısı ve bulantısı gibi yan etkiler gösterdi şuan(bir yıl oldu başlayalı) midemi hassaslaştırıyo bu etkisinden bir türlü kurtulamadım

başka başlık altına yazmıştım aslında ama buraya da yazma gereği duydum..

merhaba arkadaşlar,
ben bu ilacı "doktor tavsiyesi ile" yaklaşık 10 ay kullandım bir gün aşırı sırt daha doğrusu yan ve göğüs ağrısı şikayetlerim başladı bir kaç gün kas tutulmasıdır diye önemsemedim en sonunda boğazımdan kan gelince hastaneye gittim bir sürü tetkik sonucu akciğer embolisi teşhisi konuldu ve çok zor teşhis edilen atlanabilinen bir durummuş. ben şanslıymışım ki üstüne gidip ne olduğunu buldular. buna neden olan şeyinde doğum kontrol ilacı olduğunu söyledi doktorlar. doğum kontrol ilaçları emboli riskini arttırıyor ve bu emboli beyne, kalbe, ciğerlere gidiyor, şakası yok! ilacı kullanan arkadaşlar kullanmayın demiyorum fakat bilinçli kullanın lütfen doktor kullan dedi ben de kullanıyorum ya da arkadaşımdan duydum demeyin. kan testi yaptırıp vucudunuzun bu ilacı kullanmaya uygun olup olmadığını öğrenmeniz gerekiyor.

çok zor günler yaşadım. günlerce yatamadım nefes alamadım.. 6 ay tedavi görücem.. ayrıca ağır ilac ve antibiyotik yüklemesine maruz kaldığım için bi de mantar belası çıktı başıma.. kısacası lütfen bilinçli kullanın ve kendinize zarar vermeyin..

Geçmiş olsun.. daha bilinmeyen ne etkileri vardır da haberimiz yoktur

canım ben 4 ay kullandım evleniğim zaman hiçbir yan etkisini görmedim
gayet iyiydi yani
sonra kendim bırakmak istedim sonuçta vücuda bi hormon yüklemesi oluyo die
farklı korunma kullanıoruz
ama şunuda ekliyim
bundan 3 ay önce yumurtalıklarımda kist çıkmıştı
onun tedavisi için tekrar kullanmıştım doktorum ginera marka hapı tavsiye etti
ama o çok fena yaptı beni çok midem bulandı
geceleri bulantıyla uyanıodum falan hamileyim sandım bi ara ama haptanmış
yasminde hiç böle şeyler yaşamamıştım

Yasmin doğum kontrol hapını 8 ay kullandım ve ilacı bırakıp hamile kalmaya çalıştım ve tam 8 ay daha beni koruduğunu öğrendim yani istediğim an kalamadım. Vücuttan atılması en zor olan doğum kontrol hapı olduğunu söyleyebilirim ve tavsiye etmiyorum. Korkma yani kullanırken değil bırakınca bile kalamazsın

Arkadasım eger yenı evlıysen ve cocuk dusunuyorsanız dogum kontorul hapı kullanma cunkı bu ılerde cocuk sahıbı olamamana sebep olabılır cevremde örneklerı var

Merhaba
ben de yazz kullandım 1 sene kadar ama bildiğim kadarıyla piyasadaki iyi olanlar arasında yasmin de

çocuk henüz düşünmüyoruz o yüzden bilgilerinize ihtiyaç duydum bıraktığınız zaman zorlaşıyor demek hamilelik.ama bu bütün goğum kontrol hapları için gecerli değilmi benmi yanlış biliyorum

selam, ben de yasmini sanırım 2 yıla yakın zamandır aralıksız kullanıyorum ki ben de şanslıyım sanırım bunca zaman vücudum isyan etmeden dayandı. son 3 aydır acayip bir el ve ayak terlemesi ve şişkinliği yaşıyorum, vücudumda garip birşeyler olduğunu hissediyorum ama adını koyamıyorum. en iyi doktor insanın kendisi derler ya aynen öyle işte, terleme ve şişme dışında da bişiler oluyor ama nerde ne oluyor tam tespit edemiyorum hiç yasmin in yapabileceği aklıma gelmemişti doğrusu.. bırakalı 1 hafta oluyor henüz ve tabi hiçbir yan etki geçmedi, dilerim ki herhangi bir hastalığa veya kalıcı bir hasara sebep olmadan bu yan etkilerden kurtulurum.

en başta istanbulun rutubetli pis havası sebep oluyordur diyordum ama daha önce hiç böyle birşey gelmemişti başıma. omega3 dışında kullandığım hiçbir şey yok ki omega 3 ün yan etkisi zaten yok. yağ aldırmıştım ama onu sordum doktora bu tarz bir durum oluşmazmış. geriye sadece dolaşım bozukluğu ve damarlarda emboliye sebep olabilme ihtimali olan yasmin kalıyor.

o kadar güvenir o kadar huzurlu ve sorunsuz kullanırdım ki 3 ay hep başka şeylere kabahat buldum. el ayak şişkinliği ve terlemesi o kadar sinir birşey ki, günde 3-4 defa çorap değiştiriyorum en az.. kim bilir içimde neler neler oluyor bu arada, şimdilik iyi bir dolaşım bozukluklarıyla ilgilenen doktor arayışındayım..

kızlar sakın ama sakın benim gibi akılsızlık edip uzun süreli kullanmayın, aslında hiçbir kimyasal öyle kullanılmaz işte ama yaptık bi cahillik.. hiçbir dış etken sonsuz dek masum olamaz, faydalı olan cevizi de almayı abartın bakın neler geliyor başınıza.. azı karar çoğu zarar

kızlar daha öncede yazığım gibi bu ilaç yüzünden akciğer embolisi geçirdim. tadevi başlar başlamaz antibiyotik kullanmaya başladım (augmentin).

sonrasında da yoğun tedaviden dolayı kaçınılmaz son candidayla karşı karşıya kaldım. neyse ilk başlarda gidemedim doktora çok ağrılarım vardı evden bile çıkamıyordum. ama şikayetlerim çok artınca mecbur güç bela gittim. candida vajinit tanısı koyuldu fitil verildi buraya kadar herşey iyi. ama bunca yıl okumuş ve tıp fakültesinde poliklinik doktoru olmuş, nasıl olduysa, kişi yoğun enfeksiyon varken smear aldı. 1 hafta sonra sonuç çıktı ASCUS! daha önce hiç duymamıştım hayatımda..
doktor aynen şöyle dedi; sizde bazı hücreler var ama önemi belirsiz yani iyi huylu da olabilir kötü huylu da..kötü huyluysa nolcak dedim. rahmi alabiliriz ama sizin çocuğunuz yokmuş isterseniz bi kısmını alırız neyse neyse siz bunları düşünmeyin şimdi gidin biyopsi tarihi alın rahimden parça alınıcak! bunları dedi ve bana 27 mayıs a gün verildi. 3 ay hiçbişiy düşünmeden beklemem gerekiyomuş!

daha fazla uzatmadan kendime tabi ki çok cici bir kadın doğum doktoru buldum gittim konuştum iyileştikten sonra tekrar bakarız smear e muhtemelen enfeksiyondandır dedi. ASCUS olsa bile ne rahim alması çocuk bile yaparsın bu hiçbişiye engel değil sadece kontrol edilmesi gereken bi durum dedi.

Sonuçta dün aldım smeari ascus mascus yok! enfeksiyondan kaynaklanan bir durummuş. ama ben nerdeyse 20 gün uyumadım ağzım yüzüm stresten yara içinde. demem o ki ben yasmini kullanırken hiç yan etki görmedim ne psikolojik ne de fizyolojik ama sonuç ortada. gidip hastaneye çoluk çocuğun demesiyle başlamayın bu ilaca kendinize güvenilir ve tecrübeli bir doktor bulun gerekli kontrollerinizi yaptırın ve öyle kullanın.

ben 26 yaşındayım ve bu yaşta birdenbire bunca şey yaşamak çok zor geldi bana. paylaşmak istedim..

Merhaba bayanlar doğum kontorol hapını çocuk olmasın diye değil ovolosyon döneminde inanılmaz ağrılarım oluyor ve aşırı derecede miyomlarim var onlardan dolayida sıkıntılarım var bu hapı kullnanmaz istedim ilaca başladım sanki yürümeyi yeni ogrenek bebek gibiyim ayaklarımda güçsüzlük ağrı halsizlik mutsuzluk aman Allahım bir tane oğlum var çocuğuma yemek vermeye zorlandım ve geceleri vucud rahatsızlığından uyukularim sıkıntı vermeye başladı resmen bile bile kendime zulum ediyorum

yasmin hapı kullanmak gebeliğe engel mi ? kist için 1 ay kullanmam gerekiyor benim sonrasında bi etkisi varmı ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…