Yaşım ilerliyor,artık umudum kalmadı!!!!

Evet hak veriyorum ama soyle birsey var ki nefis hiç doymaz her zaman en iyisini en guzelını ıster bunlara sahip olunca da doymaz illa bir en bulur onu ister, her insanın sınandıgı bir derdi var bızımkı de cocugumuzun olmaması, varsın tek derdımız bu olsun Allah kimseye dayanamayacagı seyle sınamaz, yine de Rabbim büyük belli olmaz ben sizin de benimde cocuklarımızın olacgına ınanıyorum sadece hayırlı olan zaman gelmemiş, en kısa zamanda Allah her isteyene nasip etsin :))
Kesinlikle.
Amin canım Allah isteyen herkese hayırlı ise versin

Hanımlar merhaba,

41 yaşındayım. Çocuğum yok. Gecen yıl iki defa hamile kaldım ikisini de kaybettim. Uzun süredir hamile kalamiyorum. Sadece iki ay kadar önce kimyasal gebelik oldu. Kayiplarim için bu siteye kaydoldum ve buradan çok şey öğrendim. En önemlisi CD 56 testi. Benim yüksek çıktı ve bu bana Umut olmuştu En azından bir neden buldum diye. Ama neredeyse gittiğim bütün doktorlar yaşından kaynaklandigini söyledi. İlk zamanlar Doktorlarin bişey bulamayınca yaşı bahane ettiklerini düşünürdüm ama sanırım ben de aynı fikirdeyim artik.bence yaşımdan dolayı sağlık li döllenme olmadı ve şuan hamile kalmanın nedeni de yaşım. Doktorlar tüp bebek diyor ama ben ondan da çok umutlu değilim. Çünkü yüzde 15-20 şansım varmış bir iki yıl sonra daha da düşecek dedi doktor. Tabi yumurtan 5. Gune giderse. Gitmeyedebilir dedi. Bir de miyom var ameliyat olacağım. Yani nereden baksan altı ay da öyle geçecek.
Acaba umudumu biraz erken mi kaybettim. Bu yaşlarda ugrasinca bir şekilde olur mu dersiniz
Amh, fsh, estradiol kaç?

Hanımlar merhaba,

41 yaşındayım. Çocuğum yok. Gecen yıl iki defa hamile kaldım ikisini de kaybettim. Uzun süredir hamile kalamiyorum. Sadece iki ay kadar önce kimyasal gebelik oldu. Kayiplarim için bu siteye kaydoldum ve buradan çok şey öğrendim. En önemlisi CD 56 testi. Benim yüksek çıktı ve bu bana Umut olmuştu En azından bir neden buldum diye. Ama neredeyse gittiğim bütün doktorlar yaşından kaynaklandigini söyledi. İlk zamanlar Doktorlarin bişey bulamayınca yaşı bahane ettiklerini düşünürdüm ama sanırım ben de aynı fikirdeyim artik.bence yaşımdan dolayı sağlık li döllenme olmadı ve şuan hamile kalmanın nedeni de yaşım. Doktorlar tüp bebek diyor ama ben ondan da çok umutlu değilim. Çünkü yüzde 15-20 şansım varmış bir iki yıl sonra daha da düşecek dedi doktor. Tabi yumurtan 5. Gune giderse. Gitmeyedebilir dedi. Bir de miyom var ameliyat olacağım. Yani nereden baksan altı ay da öyle geçecek.
Acaba umudumu biraz erken mi kaybettim. Bu yaşlarda ugrasinca bir şekilde olur mu dersiniz
Annemin teyzesi 45 inde hamile kaldi. 30 sene once bi oglu olmustu gozleri görmüyordu oglunun bi cocuk daha istediler hep. 45 inde hamile kaldi yine oğlu oldu 7 8 yasinda . Umudunuz kaybetmeyin en azindan dogal yolla gebe kalabiliyormussunuz bunu biliyosunuz ben daha hic gebe kalamadim bi sorun olmamasına ragmen yaşımda 25

Umudunuzu kaybetmeyin, artık doğum yaşı ilerledi. Annemlerin apartmanındaki komşumuz abla 50 küsür yaşında doğurdu son çocuğunu, doğal yollarla hem de

38 yaşında evlenib 48 yaşına kadar dört tane çocuk doğuran bı yakınım var. 40 yas neki. Allah vermek.istedikdeb sonra doktorda yasda her şey fasa fiso. Rabbim sanada evlat nasib etsin inseAllah tez zamanda. Umutsuz olma
48 inde de doğum yaptı mı?
Bebeklerinde sıkıntı oldu mu? Ileri yaş dr lar hep endişelendiriyor.

Merhaba umudunuzu kaybetmeyin.ben 43 yaşındayım bebeğimi kucağıma almama çok az kaldı Allah’ın izniyle. İkinci evliliğim. Ben de ikinci evliliğimden bebeğim olsun diye çok uğraştım tüp bebek yumurtlama testleri çok yorulmuştum olmadı .artık bıraktım Allah verirse dedim .o ay ne yumurtlama günü hiç birşey takip etmedim .ama o ay 2 kilo yakın bir ay boyunca hergün kuru incir yemiştim .Türkiye’den gelmişti belki kuru incir faydası mımoldu bilmiyorum.adet olmadan 6 gün önce hamile kaldığımı testle öğrendim.Allah’ın izniyle sizde hamile kalırsınız .akışına bırakın kendinizi üzmeyin sizde hamile klacaksınız.eşim de 51 yaşında .
Amh, fsh değerlerin neydi tüp tedavisinde doktor baktırmıştır değerlerine?

Incir günde kaç tane yemişsindir?

Yasta bir etken evet ama inan kısmet olmayınca olmuyor ben 5 yıldır sorun olmamasına ragmen ugrasıyorum henuz olmadı yasımda 27 oldu, annemse 2016 da 48 yasında bir bebek getirdi dunyaya hemde hic beklemıyordu menepoz belırtılerı vardı hatta kısmet olunca her turlu olur engel olamazsın ama degılse ıstedıgın kadar ugras cabala olmaz, ayrıca olmuyor dıye uzulme abla bi arkadasım cocugu cok hasta hep hastanelerde
Yanı olanın bin olmayanın bir derdi var, bu zamanda cocuk buyutmek zor bende cok istiorum olsun dıye bı yandanda olmazsa uzulmeye gerek yok hem dunya o kadar kötülesmiş ki insan evledını dort bır yandan korurken bıle farkına varmaz bazı seylerın
Ileri yaş olunca bebekte sıkıntı oldu mu?

Hanımlar merhaba,

Ümidinizi kaybetmeyin yine olur
Kayıplarınız ne şekilde oldu ve Cd56 testiniz kaç çıktı ki

Ileri yaş olunca bebekte sıkıntı oldu mu?
Kız kardesım cok saglıklı suan dogarken de herhangı bır sorun olmadı, sadece annemın tansıyonu oldugu ıcın normal olacak olan dogum sezeryan olmak zorunda kaldı bunun dısında hersey yolundaydı

Annemin teyzesi 45 inde hamile kaldi. 30 sene once bi oglu olmustu gozleri görmüyordu oglunun bi cocuk daha istediler hep. 45 inde hamile kaldi yine oğlu oldu 7 8 yasinda . Umudunuz kaybetmeyin en azindan dogal yolla gebe kalabiliyormussunuz bunu biliyosunuz ben daha hic gebe kalamadim bi sorun olmamasına ragmen yaşımda 25
Inş bizlerede nasip olur🤲
Dr a sorsan 45 yaş tüp bile zor.

Kız kardesım cok saglıklı suan dogarken de herhangı bır sorun olmadı, sadece annemın tansıyonu oldugu ıcın normal olacak olan dogum sezeryan olmak zorunda kaldı bunun dısında hersey yolundaydı
Dr lar hamileyken annenide strese soktular mı yaşından dolayı?

X