Mutfak Püf Noktaları yasemın pırıncı nasıl pıser?

Fountain

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2008
3.199
119
kızlar ozendım aldım su degısık pırınc yasemın ısmı yanılmıyosam cok cıg kalıyo pısmıyo kac saat neden ?

ben de dün denedim o pirinci bayıldım .kokusu kıvamı süper benimki öyle olmadı ben paketin arkasındaki papılış şekline göre yapmadım bpirinçden bir parmak kadar yukarda su koydum sonra çekince kapağı açıp baktım biraz diri gelince hiç karıştımadan çok az su gezdirdim tekrar kontrol edip yine karıştırmadan altını kapattım ve havlu kağıt koydum süper oldu

ben duymuştum bu pirinci ama hiç denemedim ... merak ettim şimdi bi ara denerim :)

ben pilavını çok seviyorum ve 1 e 1,5 ölçü kullanıyorum, önce ılık-sıcak arası suda 1 saat kadar bekletiyorum, yağda kavurduktan sonra suyunu ilava edip, kaynamaya başlar başlamaz hemen altını kısıp demlendirerek pişiriyorum, tam kıvamında oluyor

bende hep onu kullanyroum. önce suda bekletiyorum sonrada üstünü örtecek kadar suya ekliyorum. sonradan tereyağı gezdiriyorum genelde tavuk yada etsulu yaparım. su fazla gelirse alırım üstünden.

aaaaaaaa evet ben de 1 saat tuzlu sıcak suda bekliyorum çok güzel yıkamak gerekiyor bir de ben de 1 kesme şeker ve limon suyu da damlatın pilavlarınıza benden tavsiye tavsiye ederrim

ben pilavını çok seviyorum ve 1 e 1,5 ölçü kullanıyorum, önce ılık-sıcak arası suda 1 saat kadar bekletiyorum, yağda kavurduktan sonra suyunu ilava edip, kaynamaya başlar başlamaz hemen altını kısıp demlendirerek pişiriyorum, tam kıvamında oluyor

saol canım 1 saat ılık sıcak suda bekletmıyodum demekkı ondan bıraz dırı kalıyo

X