Yaşamak artık çok zor geliyor tükeniyorum

umudumsunbebegim

Guru
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2007
483
3
lm kızlar ben buraya pek girmiyorum girsemde sadece okuyup çıkıyorum artık dayanacak sabredecek gücüm kalmadı buraya yazmak biraz olsun derdimi paylaşmak istedim sakın sizi üzmek için diye düşünmeyin anlatacak paylaşacak kimsem olmadıgı için yanlızlıgıma umutsuzluguma azda olsa paylaşmak
bundan 2.5 sene önce birisini sevmiştim 1 yıl önce ailesi tarafından istenmedim kültür farklılıgı diye neyse yine barıştık isteme ve söz olacaktı aradı bu bende söledim anneme ablasıda annemi aradı pazar günü isteyecez söz falan daha önceden tanışıklardı pazar günü gelmediler bir bahaneyle daha sonra ulaşamadık birdaha kendileri rizeliydi bende gebze neyse 1 hafta sonra ulaştık ve hiçbirşey bilmiyormuş gibi davrandılar annemde onlara inandı ablasıyla konuştugu halde!! bana başladı kimdi o arattıgın arkadaşında bilmem ne düşünebiliyormusun bir anne bunu diyor evladına? oysaki ben annemle herşeyi paylaşan bir kızdım ne olduda güvenini yitirdi ben dayanamadım kasım 2 de toplam 100e yakın ilaç içtim kardiyak arrest oldum 18 saat beynime oksijen gitmedi ama yaşacak günlerim varmışki yaşadım neyse olay çözümlendi onların yaptıgı anlaşıldı ve bu akşamda annemden dayak yedim ablam yüzüne hiç sebeb yokken babam şakasına ablamın kafasına dokundu benim yüzümede bişi fırlattı neymiş hep ayseli kolluyormusunuzda bilmem nede oysaki öyle degil hep horgörülen aşagılanan aysel çalıştıgımda tüm paralarımı anneme veriyordum benim hiçmi ihtiyacım yoktu birşey istedigimde ise kızıyorlardı para verdigim halde hepsinin karşılıgı bumu böylemi davranılcaktı bana çok kötü dayak yedim kızlar kolum kanıyo ne yapacam Allaha sıgınıyorıum ahirette yüzüm güler belki diye derdimi anlatmasaydım daha kötü olacaktım artık yaşamak zor geliyor gitgide tükeniyorum kusura bakmayın kızlar başınızı agrıttım hakkınızı helal edin kimsenin üzerimde hakkı kalsın istemem böyle işte canlarım ne yapacam bilmiyorum senağlamasenağlamasenağlama

Son düzenleyen: Moderatör:
üzüldümm Allah yardımcın olsun cnm ya ama yaptığın hatayı birdaha yapma Allah Büyük ya

senin intihar teşebbüsünün nedenini anlayamadım ki ben, istemeye geleceklerdi gelmediler diye mi, annen sana inanmadı diye mi? daha dünyada insanın başına ne hayal kırıklıkları geliyor, bu kadar güçsüzlük gösterirsen ilerde ne olacak? yaşın kaç ki bu arada, annenin belki siniri bozuktur vurmuştur sana ama bu senin hayat enerjini neden alıyor ki? bazı insanlar sinirlenince tepkilerini kontrol edemiyorlar işte.

canım senin yardım alman gerekiyor.intahar teşebbüsü var.nasıl cesaret edersin böyle birşeye!!
insanlar en sevdiklerini kaybediyor bir anda.sende depremi yaşamışsındır.komşum var depremde kaybettikleri sonrasında hastalıklar inanılmaz bir hayat hikayesi ama herşeye rağmen yaşıyorlar emek veriyorlar mücadele ediyorlar.sen sadece istemeye gelmediler diye intahara teşebbüs ediyosun.
bu yaşta şiddet görmen gerçektenkötü.ama bence çalış hayatını kazan öncelikle!kendi ayakların üstünde dur.kendine güvenin gelsin.ailevi sorunlar nedeniyle biriyle evleniyim gidiyim diye düşünme!
lütfen aklını başına topla arkadaşım.önce kendini toparla!

salaklaştım mı acaba, annen neye inanmış, güveni neden bitmiş:bbo:
bak senin gibi babasından eziyet gören bi arkadaşım vardı. babası şizofrendi, bu da tek çocuktu sorunları yüzünden tüm gücünü onun üstünde kullanıyordu. ama arkadaşım yapacak bişeyi olmadığını biliyordu idare etti. sonra üniversite, iş hayatı derken evlendi. yani demek istediğim değiştiremeyeceğin şeyler için üzülme hayatını kazanmaya ve kurtarmaya bak.

canım galiba yasın daha çok küçük lütfen kendine gel Allahın verdiği canı nasıl sen almaya kalkarsın.. ölmek çok mu güzel.. çok mu rahata kavuacaksın sanıyorsun burda mutlu değilim diyorsun ya orda sonsuzluğa kadar acı çekersin kendini öldürürsen.. daha yolun başındasın güzel günler var önünde sabret dua et bekle...

canım benim başına kötü şeyler gelmiş ve ailen en kötü anlarında sana inanmamış o da haklı bir erkek nasıl ailem gelicek diyipte getiremez ailesini ve bir hafta ulaşılamayınca o da öyle düşünmüştür ve bunların üzerine intihar etmen onu hepten sarsmıştır onunda psikolojisi bozuktur zamanla herşey düzelir inş bunlar hayat tecrübesi hatalarından ders almalısın artık bi erkeğe kolay kolay güvenmezsin ve çalışıp kendi ayaklarının üstünde durursun kendini harab etme

öncelikle birini sevmişsin,iş resmiyete dönüşecekmiş ki,
Allahın sevdiği kuluymuşsun,bir sebep çıkmış olmamış...
hayırlısı diyelim...
annenizin sürekli sizi dışladığını,hor gördüğünü,
hatta elim yazmak istemiyor ama dayak attığını söylüyorsunuz...
bitanem kaç yaşındasınız bilemiyorum ama
annenizi karşınıza alın,hatta babanızı ve ablanızı da,
yaşamak istemediğiniz şeyleri yüzlerine söyleyin...
size yaptıklarını yine yüzlerine anlatın..
ne yapmak istediklerini sorun...neden hayatınızdan vazgeçiyorsunuz...
bu kadar güçsüz ve aciz misiniz siz???
hiç de sanmıyorum...dimdik ayakta durun..hayatı,yaşamayı,kendinizi sevin,
değer verin önce...
inanın rahatlayacaksınız...hayat sizin hayatınız ama
bu hayatı size veren Allah,alan da Allah olmalı..
hadi yeni bir sayfa açın,sanıyorum çalışıyorsunuz,
bundan sonra maaşınızdan önce kendinize ayırın,
biraz değişiklikler yapın ya...
daha yaşayacaklarınız ilerde,hemen pes etmek yok öyle...
destekse ,uzman bir doktordan alın,mücadele edin...
iyiyim,sağlıklıyım,güçlüyüm ve başaracağım deyin...lütfen...
sevgiler...

Son düzenleme:
Yaşadığın talihsiz olaylar karşısında - negatif düşüncelere yoğunlaşarak olumsuzlukları davet ediyorsun bebeğim.
Biz hayata nasıl bakarsak - hayat bize onu sunuyor. Sevdiğin insanın ailesinin
istemeye gelmemesinde mutlaka senin için hayırlar vardır tatlım. Aile içinde şiddet hiç yaşanmamalı
elbette - acaba sorunları çok fazla kafana taktığın ve güçlü duramadığın için ailen sana nasıl ulaşacaklarını
şaşırmış durumdalar mı? Olaylara pozitif yaklaşmaya - olumlu düşüncelere yoğunlaş
bak - herşey nasıl güzelleşecek canım. Şükredeceğin - mutlu olacağın çok şeye sahipsin - bunları
düşün. İmkanın varsa profesyonel yardım alarak - daha hızla kendini iyi hissetmeye başlarsın.
Mutluluk bize altın tepsiyle sunulan bişi değil canım. Mutluluk kendi içimizde - çıkarılmayı bekliyor.
Hadi kendine bir iyilik yap ve herzaman gülümse ki- hayat ta sana kahkaha atsın.a.s.

Annele hic güzel güzel konusmayi denedinmi canim??

Ona tamamen icinde olan hüzünleri burda bizimle paylastigin gibi anlattinmi??

Annenin yaptigi hic hos degil, insan helde bir anne evladini kolunu kanatana kadar dövmez, anneninde yardima ihtiyaci var muhtemelen...:çok üzgünüm:

Sadece su tavsiyeyi vermek istiyorum sana, sakin bir daha canima kiyayim falan deme!! Inan bana hicbirsey icin degemez, yasamak istemiyor olabilirsin ama bu senin verebilecegin bir karar degil, bu karari yaradan verir...a.s

Ve ne olursa olsun yine annenle bir konus derim ben, belki bir faydasi olmaz ama hic olmazsa ben denedim olmadi dersin...:teselli:

Allah yardimcin olsun:Saruboceq:

20 yaşındayım ablacım kaçkere karşıma aldım konuştum saygıda kusur etsem amenna ama annem sanırım bu aralar sorunlar yaşıyor aciz degilim elbette ben çok güçlü bir kızdım bu olay beni çok sarstı Allaha sıgındım ALlah herşeyin en iyisini bilir bakalım hayat bana neler göstereceksenağlama

öyle yapmayı düşünüyorum hayata pozitif bakmayı ve en önemlisi Allaha oldugundan daha fazla sıgınmayı

inanın çok iyi geldi bu dertleşme çok tşkler önerilerinizi yapacagım

kalp hastasısınız ve annenizden dayak yiyorsunuz öylemi?
anneniz hiç düşünmüyormu,bunu dövüyorum böyle ya ellerimde can verirse diye...
allah akıl fikir versin ne diyim şimdi...
rabbim yardımcınız olsun....

Son düzenleme:
bak canım bu hayatı fazla önemseme biz bu hayatta imtahaandayız ben sana dertlerimi anlatsam benimki dersin takma kimse için mutsuz olmaya degmez ruhunu alaha ulaştır hacet namazı kıl bak nasıl herşey istedigin gibi gidicek artık takmıcam demesini ögren

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…