Yasal gebelik sonlandırma yaşayan var mı aranızda?

Senden bir sey isteyebilirmiyim ihtimal %1de olsa ağlamasan ya sağlıklı ise üzüyorsun bebeği belki bir mucize gercekleşir ağlama lutfen. Simdi diyeceksen demesi kolay yapmasi zor. Haklisin ama sen genede yapmaya calış lutfen...
Bazen yokmus gıbı davranıyorm boyle bısey, sonra bısey goruyorum bı yerde, bı bebek, yada almayı dusundugum seyler gelıyor aklıma, sectıgımız besık,yaptıgımız planlar..5 ayda sayılırm kolay olmuyor.Annemlere soyleyemedım benle bırlıkte bekleyıp uzulmesınler dıye, her telefonda bebekten bahsesıyor bılmeden, zor dayanıyorum.O yuzde 1e sıgınıyorum, beklıyorm.Hayırlısı...elımden gelenı yapmaya calısıyor sakın kalmak ıcım ama nafıle.

Bazen yokmus gıbı davranıyorm boyle bısey, sonra bısey goruyorum bı yerde, bı bebek, yada almayı dusundugum seyler gelıyor aklıma, sectıgımız besık,yaptıgımız planlar..5 ayda sayılırm kolay olmuyor.Annemlere soyleyemedım benle bırlıkte bekleyıp uzulmesınler dıye, her telefonda bebekten bahsesıyor bılmeden, zor dayanıyorum.O yuzde 1e sıgınıyorum, beklıyorm.Hayırlısı...elımden gelenı yapmaya calısıyor sakın kalmak ıcım ama nafıle.
Her mesajini gozlerim yasli okudum dudaklarim titreyerek. Allah kolaylik versin cok zor. Ben cok erken kaybettim ama bende bir cocuk sesinde bir kiyafette kaybolup gidiyorum. Beterin beteri var teselli etmeye calismak istemiyorum biliyorum benim soyleyecegim seyleri sende biliyorsun, ne desem boş. Allah sabir versin. Iyiki ailene soylememissin ayrica kendini hor gorme sen guclu bir kadinsin boyle bir yuky tek basina tasiyorsun. Hersey olur hic yapamam yasayamam deme...

Hem gecmıs olsun hem de yenı bebegın hayırlı olsun.ıns hıcbır sıkıntı yasamadan dogar o bebıs.Yasadıklarını hayal etmek bıle benı kahredıyor ama ben de yasayacagım bılıyorum.Hem bebegımı kaybedıcem hem de bebegım cok buyuk oldugu ıcın buyuk acı cekıcem ondan ayrılırken manevı ve fızıkı olarak..dayanmaya calısıcam.Senın kadar cesaretlı olup tekrar bebek yapmayı dusunebılır mıyım bılmıyorum.Toparlanmak cok zor..
Bence kendini daha fazla üzme bak bebegin hala seninle ayrilack olsaniz da ki insallah oyle olmaz saglikla dogar ama oyle bir şans yoksa da yine de senin bi parcan ve onu da üzersin kendini harab ederek..şunu da söylim evt dedigim gibi cok zor günlerdi ama fiziksel olarak degil inan ki kurtaj da o hastane gunleride tamamen pikolojik zorluklar biz kadinlar mucizevi güce sahibiz ben her zaman oyle düsünürüm sen de kendini asla düsürme insallah bu zor gunlerin bi geride kalir sagligina kavusur bebegin..ama kendini kotuye hazirlamak istiyosan da karamsar olma sakin..suan zor biliyorum ben de ikl ogrendigimde asla cocuk istemiyorum diye aglayip durdum ama o sadece üzüntüyle söylenen seyler..saglikli bir kafayla dusununce daha iyi anlarsin..insallah cok iyi bir anne olucaksin..inancini kaybetme..

Canim butun dualarim seninle. Umarim mucize gercek olur. Uzuntunu paylasiyorum. Tarama testim riskli cikmisti 15 gun nifty sonucnu bekledim ve ne yasadiguni az cok tahmin edebiliyorum. Ama gecmeyen aci yok..

Sagol ıns, gecmıs olsun,daha yasamadan ne kadar zor ve acı oldugunu anlayabılıyorum.Suan aglamadıgım bır anım yok, yol yok, care yok, o acıyı ıllakı yasayacagım bılıyorm.O sancıları bebegımı sagsalım dogururken yasarm dıyodum, sımdı neye kısmet olacak, nasıl dayanılacak.Sen cok guclusun, atlatmıssın, umarım ben de atlatırım.
Canım Rabbim böyle uygun görmüş alan da o veren de. Çok şükür atlattım ama inan kolay olmadı sonrasinda fiziki rahatsızliklarda yaşadım ama hep dua ettim en başından beri kabullenmek zor oldu ama dedim ki Rabbim bizi belki böyle sınıyor her şeyin bi vakti vardır o yüzden sadece dua et ağlamanın sızlamanin hiç bi faydası yok Rabbim yardımcın olsun hakkınızda hayırlısı neyse o olsun inşallah.
Sagol ıns, gecmıs olsun,daha yasamadan ne kadar zor ve acı oldugunu anlayabılıyorum.Suan aglamadıgım bır anım yok, yol yok, care yok, o acıyı ıllakı yasayacagım bılıyorm.O sancıları bebegımı sagsalım dogururken yasarm dıyodum, sımdı neye kısmet olacak, nasıl dayanılacak.Sen cok guclusun, atlatmıssın, umarım ben de atlatırım.

Cnm çok geçmiş olsun uöarım sonuçların çok güzel gelir :dua:

Canım inan ki hiç kolay değil evet hem fiziksel hem ruhsal ama Rabbim dayanma gücünü veriyor inan ki sen de çok güçlüsün sen inşallah anne olacaksın Rabbim sadece kadınlara böyle bu şeyi bahsetmiş. O kadar. Ağrı sancı çekiyorsun ama sonuç herkes bebeğiyle çıkarken sen öylece bakıyorsun.ama inşallah tekrar hamile kalacaksın anne olacaksın tekrar hamile kalabilmek için kendini toparlaman lazım ki kalabilesin bi de şöyle düşün inşallah sonlandırmak zorunda kalmazsınız ama eğer ki olursa cennette seni bekleyen Şefaatçin olacak bi bebek var.sonuç ne olursa olsun hakkınızda hayırlısı neyse o olsun

Arkadaşlar yazamadım hiçbirinize, çok güzel şeyler yazıp destek olmuşsunuz. teşekkür ederim.Sonuçlar için bugün hastaneyi aradım belli olmuş ama labarotuvar doktoru onaylamadığı için hala sonuçları söylemiyorlar. Israrlar ettim yardım istedim durumu anlattım ama nafile. Cumartesiye kadar beklememi istiyorlar, ne yapmalıyım bilmiyorum. Nasıl bekliycem okadar. Son raddedeyim artık.

cnn benim allah yardımcın olsun inş temizdir allahın izniyle mutlu haberlerini bekliyoruz bebegin seninle olsun inş

Arkadaşlar yazamadım hiçbirinize, çok güzel şeyler yazıp destek olmuşsunuz. teşekkür ederim.Sonuçlar için bugün hastaneyi aradım belli olmuş ama labarotuvar doktoru onaylamadığı için hala sonuçları söylemiyorlar. Israrlar ettim yardım istedim durumu anlattım ama nafile. Cumartesiye kadar beklememi istiyorlar, ne yapmalıyım bilmiyorum. Nasıl bekliycem okadar. Son raddedeyim artık.
Umarım güzel haberler alırsınız Allah yardımcınız olsun

Yazini tesadufen gordumm Allah yardimcin olsunn dayanma gucu versin ve o yuzde 1 lik sansin seninle olsun... ayni testmi bilmem ama yakin 2 arkadasmda bebek downn sendromu yuzde 99.9 cikti dusun ikisiide oturdular ve amniyosentez vs yapilmasi gereken diger tum testleri reddettiler ve dogumu beklediler allaha cok sukur bebeklerin ikiside ole saglikli dogdularki.... bosa umit vermek vs istemem amaa testletin kucucuk bile olmus olsa yanilma paylari var dusunsene sen bebegi aldiriyorsun ve bebek saglikli bu daha buyuk bir aci olur. Bu karari vermen gercektende cok zor.... Allah en hayirlisini nasib etsin insallah hepimiz icin

kendi başıma gelmiş gibi sevindim :KK43: gözlerim dolu şuan boğazım daraldı. çok geçmiş olsun. dilerim bundan sonra herşey toz pembe olur sizin için..

ay tüylerim diken diken oldu valla ağlıyorum canım çok sevindim destek olmak için girmiştim ama konun mart konusu olduğu için sonucu yazdın mı diye bakayım diyip bütün sayfaları okudum Rabbim sen ne büyüksün şükürler olsun:KK200:

Sonuclarım temız cıktı!!doktor bıle sok oldu, ılk defa bu genetık testte hata oldugunu goruyorm dedı, aglamaktan helak oldum 2 aydan berı ama suan hepsı onemsız gelıyor..sagolun hepınız destegınız ıcın...
Bebeğin için koş alışveriş yap bebişin gönlünü al perişan ettin annesi ağlaya ağlaya yavrunu. Bu testlerin hepsinin belasını versin Allah. Rabbim sağlıklıya kucağımıza almayı nasip etsin . İyi haber bekliyordum bende senden:))

Rabbim sen ne büyüksün Çok şükür inş bundan sonra da hersey yolunda gider sağlıkla kucağına alırsın yavrunu Rabbim kimseyi evlatla imtıhan etmesin :dua::KK200:

X