Yas Sürecim

Anormal zamanlarda anormal tepkiler vermek normal demişti bir psikolog bana. Siz de bu dünyada sizi doğuran taşıyan büyüten annenizi kaybetmişsiniz. Allah sabır versin. Allah sizi tekrar kavuştursun

Kalbinize ummanlarca ferahlık diliyorum Anneciğiniz nurlarda uyusun. Bolca dua edin, hem anneniz için hem de ferahlık dileyin. Zaman herşeyin ilacı

Allah rahmet eylesin canım, Rabbim ölümünde hayırlısını , sıralısini versin. Ölüm nedeni neydi

Gülüm boğazım düğümlendi okurken çok üzüldüm mekani cennet olsun ışıklar içinde uyusun canım.. içindeki acı hiç geçmez ama zamanla hafifleyecektir hayat bu böyle işte hayatın gerçek yani bu aslında .. ölüm de yaşamak kadar doğal ama biz bunu unutuyoruz hiç gitmeyecekmişiz gibi yaşıyoruz .. anneciğin neyi vardı ne oldu birden ? Otopsi yapıldı mı? Allahım sana sabırlar versin canım benim keşke biri sana yardım edebilse böbrek lazım yetişin desen veririm ama öyle bir şey de değil ki .. yas sürecin normal yaşa yaşamak zorundasın tut yasını çok zor ama kapatmamakta çalış kendini kimle yaşıyorsun evliymisin ? Bak evli ve çocukluysan çocuklarının sana ihtiyacı var güçlü ol sende eğer bir anneysen onlara sarıl

Başınız sağ olsun, Allah rahmet eylesin.

Başınız sağolsun, mekanı cennet olsun. Annenizin yok olmadığını, sadece sonsuz bir dünyaya geçiş yaptığını ve siz göremeseniz de onun sizi her an izlediğini, siz üzüldüğünüzde üzüleceğini mutlu olduğunuzda mutlu olacağını düşünmek belki size daha iyi hissettirir.

Başınız sağolsun. Çok zor, anneciginiz için gerçekten çok üzüldüm, Allah rahmet eylesin.
Hayatımız boyunca sevdiklerimizi kaybetme korkusu ile yaşıyoruz. Buna ilişkin geçenlerde Ahmet Hamdi Tanpınar'ın bir metnine denk geldim, ve bu metin beni çok etkiledi ve sizinle paylaşmak istedim.

“Onun ölümüyle son tutunduğum dal da kopmuş gibi büsbütün boşlukta kaldım. İçimde simsiyah ve çok ağır bir şeyle dolaştım durdum. O bir daha ölemezdi, hatta hastalanamazdı da. Orada zihnimin bir köşesinde olduğu gibi kalacak. Hayatımda birçok şeyler daha beni korkutabilir, başıma türlü felaketler gelebilirdi. Fakat en müthişi, onu kaybetmek ihtimali ve bunun korkusu artık yoktu.”
Ahmet Hamdi Tanpınar
Saatleri Ayarlama Enstitüsü

Daha acınız çok yeni. Yas süreci 3 yılı geçerse patalojik olarak görülüyor. Şu anki her düşünceniz normal.

Öncelikle başınız sağolsun rabbim rahmet eylesin inşallah. Ben 9 ay önce canım annemi kaybettim. O kadar hareketli o kadar sıcakkanlıydı ki hiç yerinde durmazdı. Kanser illetine yakalanıp tam bir senede eridi bitti gözümüzün önünde canımın içi.. Acım biraz olsun azalmadı azalmayacak da farkındayım. O haliyle benim mürvetimi görmek istedi ve biraz iyileştiği gibi apar topar düğün yaptık. Evlendikten iki hafta sonra her yerine yayıldıgını ögrendik.. ve 4 ay sonra da vefat etti… Şuan hamileyim. Sürekli rüyamda görüyorum o kadar özlüyorum ki. Nasıl doğum yapıcam onsuz nasıl bakıcam çok üzülüyorum. Allah sabrını veriyor derler ama ilk günkü gibi acısı dinmiyor. Her şey şaka gibi hala yaşıyor gibi evde gibi bir yerde gibi. İlk zamanlar öfkelenmen kızman normal mesela ben kendimi suçluyordum hala suçluyorum. Evet alışıyorsun ama acısı hala taze. Allah tüm annelerin mekanını cennet eylesin evlatlarına sabır versin..

Ahh yaa ahhh... Mekanı cennet olsun Anneciğinizin. Evet alışılacak gibi değil Çok başkaymış anne acısı, başına gelmeden bilemiyorsun . Sağlıcakla büyütün bebeğinizi

Çok teşekkür ediyorum Allah razı olsun bir rahatsızlığı yoktu , termal havuzda kalp krizi geçirip boğulup ölüyor ne yazık ki. Yanında kimse yokmuş, yarım saat sonra suyun içinde buluyorlar ve yapılan hiçbir müdahale işe yaramıyor. Evliyim bir tane evladım var. Ayakta durmaya çalışıyorum ama elim kolum kalkmıyor, annem benim dünya aleminde en güvendiğim insandı. Arkamda ki dağım gitti.Kendimi 6 yaşında öksüz bir çocuk gibi hissediyorum. Allah'ım yardım etsin

Anormal zamanlarda anormal tepkiler vermek normal demişti bir psikolog bana. Siz de bu dünyada sizi doğuran taşıyan büyüten annenizi kaybetmişsiniz. Allah sabır versin. Allah sizi tekrar kavuştursun
Ne güzel bir dua. Allah razı olsun. Amin ,çok amin

Çok teşekkür ediyorum desteğiniz için ⚘️

Allah rahmet eylesin sizlere de sabırlar versin. Daha çok yeni acınız çok taze. Ani ölüm her zaman zordur hele hele anne baba aile ise çok zordur. Biz de yaşadık zamanla alışıyorsun ama unutamıyorsun. Allah sabırlar versin sizlere

Öncelikle başınız sağ olsun. Ben 17 yaşımda babamı tam üniversite sınavı zamanı kaybettim. Evlendim oğlum 3 aylıktı işitme engelli doğdu hastanede onunla uğraşırken annemin ani haberini aldım. Babamın yanına gömdük. Kimsesiz kaldım. Çocuklarımı götürecek bayramda gidecek bir ailem yok. Acınız yaşadığınız o kadar doğal ki benim iki yıl oldu hala her konuda ağlarım hep acaba annem orda ne yapıyor günü nasıl geçiyor derim. İlla acımız bitmese de azalacak. Ben inancım gereği hep diyorum ki kısa bir özlem illa buluşacağız bu şekilde az da olsa rahatlıyorum

Yardim almak icin bir adım atmakla cok dogru yapmissiniz.Evet ask sarkilari,hasret sarkilari beni de cok uzun süre babam icin aglatti.Kendinizi garipsemeyin dünyadaki biricik sevilen insanlardan biri anne .Kaybi kolay mi?Allh ferahlik versin ,acı cok taze ,zamanla acınin siddeti de hafifleyecektir.Herkes icin degisiyor bu zaman dilimi bu arada .Bol zamana ihtiyacınız var kesinlikle

Çok acı ... teşekkür ederim. Sizin de başınıza sağ olsun. Mekanları cennet olsun. Sabırlar diliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…