Yarışmalar için oy isteyen arkadaşlar !!

• Konu Sahibi EcinniliBarones
maşallah Allah nazarlardan saklasın çok şekermiş

aaa ben buna oy vermiştim ..ve füsfüsün olduğunu bilmiyordumda...
çok doğal geldiği için verdim..sevimli gösterilmek için ekstra bişi yoktu ...

biz burada yerel seçim mi yapmıyoruz arkadaşlar.
ama bu olayı yerel seçime örnek verebilirim.
nasıl ki belediye başkanı adayları,başbakan adayları
şehir şehir,yurt yurt dolaşıp miting veriyorlar
hiç tanımadıkları insanlardan oy istiyorlar..(buda mı haksızlıktır)
buda buna benzer birşey ben miting vermiyorum,üye olduğum ve bayanlarla ortak kullandığım bir paylaşım platformunda ki bayan arkadaşlarıma link atıyorum.her nekadar tanımasamda,biryerlerde oturup çay içip sohbet etmesemde sonuç olarak aynı paylaşım platformda paylaşıyoruz.aynı konulara yorum yapıyoruz.bazen birbirimizin yorumlarınada yorum yapıyoruz.ben inatla hiçbir haksızlık görmüyorum bunda.puan vermeyen vermesin diyorum ya size.ben nezamanki birine zorla oy kullandırırım heehh işte ozaman diğerlerine haksızlık olur.

ne ilgisi var . seçim ayrı şey , yarışma ayrı şey.
seçimle yarışmayı aynı kefeye mi koyuyoruz..

kesinlikle haksız rekabet!!
seçimlerde adaylar bellidir ve dilediğine verisin ayrıca oy verdiğin insan senin hayatında etkilidir. sana hizmet edecek kişiyi seçersin..ayrıca kendi bebeğinizin resminin linkini atıyorsunuz ve herkese ikişer üçer kez aynı mesajı atıyorsunuz. bu hırs ne anlamadım ödül ne onuda merak ediyorum çok büyük bişey olsa gerek..
aynı şeyleri 10 kere yazmak istemiyorum.. birdaha okuyun tüm mesajları..bence adaletsizlik ve daha ilk başarısı annesinin zoruyla elde edilmiş haksız bir başarı olacak bebeğinizin.. şayet kazanırsanız!?

zaten yardım melekleri bölümünde topik var bu yarışmalarla ilgili ilgilenenler girip oradan oylarını atarlar bizim en çok rahatsız olduğumuz profil ve özel mesajlar yoluyla annelerin yazması.

ayrıca başlık açılmış bu yarışmalar için artık profil mesajlarından yazmaya ne hacet anlatılmak istenen bu.

yerel seçimler,genel seçimlerin promosyonları yani siyaset ile örneklendirme de tuhaf kaçmış biraz

Canim kizma ama bencede biraz alakasiz bir kiyaslama olmus...

Yarisma dedigin sey cok farkli....oy verenler nötr olmasi gerek...su filanan cocugu burda cok pöpüler veya sevdigim bir üyenin cocugu dedigin vakit sen nötr olmasin...buda diger yarismacilara karsi cok büyük bir haksizlik...:1no2:

Secimde partiler mecburen reklam yapmak zorunda...ne gibi hizmetler verdiklerini nasil calismalar yapmak istediklerini anlatmalilar...cünkü oy verenler buna göre oylarini verecek..

Kendi reklamalarını yapmak için sizleri araç olarak kullanıyorlar yani böyle saçma isimle yarışmamaı düzenlenir bizde KK linkini verelim yarışma nasıl adlandırılır yada nasıl yapılır görmüş olurlar.
Tamam o zaman buradan söyliyim bana yarışma linki göndermeyin ben oy kullanmak istemiyorum.

bence bu tartısma uzar gıder.. anlayan anladı artık kırmayalım bırbırımızı...
konu daha gorunur bı yere tasınırsa baska arkadaslarda gormus olur..

şimdi bakıyorum linke sayfalardır.. öyle tatlı bebekler ve anneler var . bir ya da iki kişi oy vermiş. onların hiç mi tanıdığı yok? bizim kk hatunlarından başka böyle çalışan olmamış demekki ....

yarışmayla seçim tamamıyle farklı şeyler...........
bence haksızlık .........kimin çevresi çoksa onun bebişi birinci olucak...........
diger bebekler çirkinmi...............bu yarışmalar zaten hoş degil kendi çocugunu başkalarıyla kıyaslamak ve birinci gelmesi için herşeyide yapmak.........
bırazda büyüklerin egolarıyla ilgili.........
ne çocuklar var hepsi birbirinden sevimli ve sempatik.........
bebegin güzeli çirkinide olmaz....... onlar bu dünyadaki...en masumu en safı en temizi hepsi bir melek....

allah hepsini nazarlardan korusun........

Ay o füsfüsun bebegımıymıs... bende cok begenmıstım oy vermıstım cok tatlı masallah...

bırakın onları siz bana oy verın..-tatlicadiarzu--tatlicadiarzu-

Ben bana böyle bir mesaj geldiğinde ki geldi giriyorum ve bütün bebeklere oy veriyorum üşenmeden hiçbirini ayırmadan isteyenede oy vermiş oluyorum ama çok çok tatlı bebeklere haksızlık yapmaya dayanamıyor başlıyorum oy vermeye ver ver saatlerim geçiyor...

Bu annelerde çocuklarının güzelliğine güvenmeden tastik istemeleri gerçekten çok düşündürücü nasıl bir hırstır okullarda baş rol alsın diye sabahlara kadar rol öğretmeler.Çocuk sınıfta yer edinsin ama öyle böyle değil en gözdesi olsun öğretmenin diye hediyeler almalar sınıf annesi olmalar vs vs vs Çocuklara destek olmak hayatı onlar için yaşamak değil şimdi den eğer başlıyorsak çocuğumuzu herşeyin en i seçtirmek için elimizden geleni yapmaya düşünemiyorum gelecekte bu çocukları canlarım ne büyük sınava başlayacaklar hayatları boyunca...

ağzınıza klawyenize sağlıka.s.

neden benım çocuğumun diğerlerınden farkı olsun kı becerısı varsa kendısı göstersın. kımseden oy talep etmeyın arkadaslar bu bebeğinızı yüceltmez sadece sonradan sızın güvensizliğinizi ortaya koyar..

evet ben de bu oy istemenin bi mantığını bulamadım. sonuçta eğer bebeğimiz bir yarışma kazanacaksa ki ilgilenmedim ne yarşması olduğunu da bilmiyorum kendi hakkıyla almalı ki o sonuçla gurur duyalım.

oy isteyen bir arkadaşımı kırmayarak oy kullandım fakat bu yarışmaları çocukların kişilik ve kimlik gelişimleri açısından sağlıklı bulmuyorum...

uzmanlar bir insanın 0-6 yaş arası yaşadığı ailesinden ve çevresinden aldığı her şeyin bütün hayatını etkilediğini söylüyorlar...

üniversite sınavını başarısı bile 0-6 yaş aralığında aldığı yaşadığı bilinçaltı bilgilerine bağlıymış...

0-6 arası ile ilgili uzman görüşleri;

Her anne-baba çocuğunun akıllı ve zeki olmasını ister.0-6 yaş

Zeka % 35 anne ve babadan kalıtım yolu ile, %20 annenin hamilelik döneminde, % 45 ise doğumdan sonraki çocukların yetiştirdikleri çevreye göre şekil almakatadır.
Çocuğun zekasının gelişimi anne ve babanın onlara hazırlamış oldukları imkanlarla doğrudan ilişkilidir.

Harward üniversitesi profesörü; Howard Gardner'a göre biyolojik temele dayanan 8 farklı zeka vardır.

Ailelerin bu zeka alanlarını tanıması bir anlamda çocuklarında var olan zihinsel başarılar ve aynı zamnada desteklenmesi, yardım alması gereken zeka alanlarını tanıması demeketir.

çoklu zeka teorisi de denen bu araştırma her çocuğun bireysel farklılılarını değerlendirmeyi baz alır. zihinsel farklılıklardan haberi olan aileler çocuklarından beklentileri daha adil ve gereksiz baskılardan kaçınarak üstün yetenek gibi gelişmesi muhtemel zihinsel alanları engellememiş olurlar.

ALINTI....

Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Arif Verimli, sünnetin sadece dinsel bir tören olmadığını, aynı zamanda ''psikoseksüel bir olay'' olduğunu belirterek, bu nedenle çocuğun somut olarak cinselliğin farkına vardığı ödipal dönemi (2-6 yaş arası) sünnet için doğru bulmadığını bildirdi.

Bilgi veren Arif Verimli, insanın psikolojik ve cinsel gelişim evrelerinde 0-1 yaş arası ''ağızcıl dönem'', 1-3 yaş arası ''anal dönem'' ve 3-6 yaş arasında da ''ödipal dönem'' olduğunu, ancak bu dönemlerin birbirleriyle kesin sınırlarla ayrılmayıp, birbirlerinin içine geçişli olduğunu söyledi.

Verimli, kişilik ve cinsel yapılanmanın çok büyük oranda 0-6 yaş arasında oluştuğuna işaret ederek, ''Sünnetle ilgili yapılacak bir yanlış, çocuğun gelecekteki kişiliği, cinsel yaşamı ve cinsel kimlik gelişiminde çok ciddi bir travma etkisi yapabilmektedir'' dedi.

Prof. Dr. Arif Verimli, sünnet kıyafetlerinin de abartıdan, (kral, prens, padişah kostümleri gibi) uzak olması gerektiğini, şık ve erkeksi bir takım elbisenin, erkek çocuk için daha yapıcı bir ödül olacağını söyledi.

Verimli, sünnet süresince yapılacak gezi ve eğlencelerin motive edici olduğunu, ancak sünnetin bir sağlık durumu gibi ele alınması ve çocukla bir yetişkin gibi konuşulmasının travma etkisi yaratmasını engelleyeceğini vurguladı. Arif

Verimli, ayrıca herkesin gözü önünde stadyum gibi alanlarda sünnet yapılmasının da doğru olmadığını, bunun çocuklara değil, ailelerine yapılan bir yatırım olduğunu belirtti.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…