yarin sabah bebegi aliyolar:(

Merhaba

Meltem çok üzüldüm canım.Herşeyde bir hayır var.İlk günlerde çok zor olsa da zamanla alışıyor insan.Ben de bu konuda başka üzüntüler yaşadım.
ALLAH(C.C) büyüktür,herşeyde bir hayır var canım.Ve şimdi de 11.haftaya başladığımız bir hamileliğim var.
Zaman içinde derdi veren rabbim dermanını da verecektir.İnşallah,hayırlı haberlerini ve tekrar hamilelik müjdeni de okuruz tatlım.
Sevgiler
a.s. a.s. :teselli:

MOL GEBELİK (=Mol Hidatiform, Molar gebelik)
Mol gebeliği, halk arasında bilinen adıyla ''Üzüm Gebeliği'', erken gebelik döneminde rastlanan, gebelik ürününün sağlıklı gelişiminin aksadığı bir hastalıktır. Aslında plasentanın anormal gelişimidir ve rahim içinde üzüm tanesi şeklinde bol miktarda veziküller içermesiyle karakterizedir.
Oosit (yumurta hücresi), fertilizasyon yani döllenme aşamasında içine tek bir sperm alır. Eğer bu mekanizma sağlıklı işlemezse gelişim normal ilerlemez.

Mol gebeliğin iki türü vardır: Komplet ve parsiyel (inkomplet).

Komplet (TAM) Mol: Gebelik sadece plasental dokulardan oluşmuştur. Bebeğe ait hiçbir doku yoktur. Bu durum, çekirdeksiz bir yumurtanın spermle döllenmesi sonucu oluşur. Yumurtanın çekirdeksiz olması nedeniyle bebek gelişimi olmaz ancak bebeğe ait eklerden plasenta gelişmeye devam eder. Plasental yapılardan salgılanan bhCG hormonu nedeniyle hastada gebelik belirtileri bulunur. Bu form, mol gebeliğin daha sık gözlenen şeklidir. Belirtileri gebeliğin erken döneminde ortaya çıkar.

Parsiyel (Kısmi) Mol: Anormal plasental gelişimin yanı sıra bebeğe ait yapılar da mevcuttur. Normal bir yumurta hücresinin iki spermle döllenmesi söz konusudur. Her ne kadar bebek oluşmuş ise de genetik olarak fazla kromozomu olan bebeğin yaşama şansı yoktur. İçeri giren iki sperm (23+23= 46) ve yumurta hücresi (23) kromozomları birleşince ortaya genetik şifre bozukluğu olan 69 kromozomlu bir gebelik materyali çıkmıştır (Normal insanda 46 kromozom bulunur).

çok gzl anlatmş cnm merakını giderir inşa.s.

Allah bir daha gostermesin insallah en kisa zamanda hamile kalirsin ve saglikli bir gebeligin ardindan saglikli bir bebegin olur insalah...

Canım çok çok geçmiş olsun.
Umarım şimdi daha iyisindir.
Daha öncede yazmak istedim ve hatta yazdığımı sanıyordum
ama demekki elim varmamış. Herşeyin hayırlısı biliyorsun. En azından dediğin gibi atan bir kalp yoktu. Bir sürü gebelikte 6. ayda bile zekadan dolayı sorun çıkıyorda bebişi almak zorunda kalıyorlar. Allah beterinden saklasın.
İnşallah allah tekrardan nasip eder ve bebişini kucağına alırsın.
Kendine iyi bak. tekrar geçmiş olsun.....

Allah yardımcın olsun canım...İnşallah tez zamanda sağlıklı bir gebeliğin daha olur ve güzel bebeğini kollarına alırsın..

bir suru yere yazdim 2 aydir ama su an hic iyi diilim nereye ne yazdim bilmyiroum yeni baslik actim mecburen :KK43:( öglen doktor kontrolumde testler sonucu doktor bebegin buyumedigini almasi gerektigini söyledi yarin sabah alacak bir sure giremem kk ya hamislerin hepsine saglikli dogum diliyorum .
canim hic uzulme canin sagolsun ayni sekilde benim kiz kardesiminde bebegini almislardi ama ondan yaklasik bir sene sonra yine hamile kaldi ve bunda oyle bir sorun olmadi dunyalar guzeli bir oglu var simdi

geçmiş olsun canım...fazla üzme kendini rabbim kendine layık görmüş..inşallah tekrar en kısa zamanda hamile kalır ve bebeğini sağlıkla kucağına alırsın...

Allah yardımcın olsun ne kadar üzücü olduğunu anlayabiliyorum.hakkında hayırlısı olsun öncelikle sağlığın canım.zaman ilaç olur dilerim

X