yardımmmm....sperm sonuçlarımıza bi bakın lütfen...bebek istiyoruz

reyyan özel mesajdaki dileklerin için çok teşekkür ederim,eğer hamiş kalırsam söz ilk cemreye ve sana yazıcam burda,hatta yarın yani buğün:)) saat 00:39 şuan gündüz gidicem hastaneye sırf buğün güzel bi hediye almak için yaptırıcam kan tahlilini sonucu söylerim size,hayırlısıyla olur inşallah.
dua ve muhabbetle....

hadi canım inşallah hayırlı haberle dön Rabbim yar ve yardımcın olsun dualarımdasın Rabbim çabanızı boşa çıkarmasın inşallah.

size birşey danışmak istiyorum benim adetlerim düzenli ama pko varmış doktor ancak ilaçla yumurtlayabilirsin dedi progesteronum çok düşükmüş bu arada eşimede spermiogram yaptırdık onunda 1 ml de 10milyon çıktı doktoru ilaçlar verdi bizde ayrıca keçiboynuzu pekmezi incir ve çinko takviyesi alıyoruz sizce normal yolla hamile kalma şansımız nasıl yada direk aşı tüp vb mi önerirsiniz yaşım 28

8 yıllık evliyim 7 yaşında bir kızım var [tedavisiz kendiliğinden oldu.]
3 yıldır korunmuyoruz ama hala hamile kalamadım....
ilk dr. kontrolümde dr.um hiç bişeyin olmadığını klomen kullanarak işi halledebileceğimizi söyledi tammmmm 8 ay kullandım ama hamile kalamadım
sonra rahim filmi çekildi tüpler açıktı ondadad bi sorun yok dedi dr.
aşılama yapalım dedi yaptık sonuç negatifti ara verdik dr.a gitmeye....
2sene boyunca başladığımız yerdeydik dr. değiştirmeye karar verdim
eşimin sperm tahlilleride normal çıktı dr.um ilk ay yumurta takibi yaptı enfeksiyon olduğunu söyledi eşime ve bana antibiotik verdi 3 ay kulandım tamam dedi hamile kalırsan tamam dedi yoksa laparoskopi ve histereskopi yapalım dedi tamam dedik. amelityat oldum çatalda tıkanıklık var dedi petek vardedi temizledim dedi dr. sonra tüplerin kenarlarında kistilk oluşumlar vardı onu aldım dedi tamam dedik .....kontrole gittim 2 kez bişey yok tamam herşey normal dedi gelir artık bebebk dedi....5 ay oldu hala gelen giden yok.....
başka dr.a sonuçları gösterdik dr. muayene etti rahim ters dedi rahmin sol tarafı sol tüp tarafı sert dedi diğer taraf yumuşak ve normal dedi[elle muayene etti önce)bu sezeryandan veya lapar.hist. ameliyatından olabilir dedi eş,imden tekrar sperm tahlili istedi.....bütün yolları denemişsiniz artık aşılama veya tüp bebebk yapalım dedi.....
eşimin sonuçları:
vizkozite normal
ph 7.1
volum 1.2 ml
sperm sayısı 44.8mil
toplam sperm 54 mil
mikroskobi
a- ileri doğru hızlı %4
b-yavaş doğrusal %9
c-yerinde hareket %15
d-hareketsiz%72
normal%3
baş şekli anomolisi %19
boyun%29
koyruk anomolisi%16...... bu çıktı sonuçlar....dr.da eşime trental cr 600 ilacı verdi 3 gün içti aşırı baş dönmesi halsizlik mide bulantısı oldu kullanmadı yarın dr. ile görüşecek eğer değiştirirse ilacı değiştircek yoksa mecbur içecek.....

hareket çok az.toplamda 13.en az 50 olmalı zannımca.morfoloji düşük bizim gibi.bu da etkiliyor ya da tutsada düşük olabiliyor.

X