Yardiminiza (dualariniza) ihtiyacim var.

Nileylul16

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2016
203
17
34
Merhaba arkadaşlar ben 1 buçuk senelik evliyim 4 aylık da bi bebeğimiz var, eşim ilgisiz sevgisiz saygısız inat mi inat , hamilelik lohusalik o kadar zor geçti ki , hep tek basimaydim. Sürekli kavgalar.. o kadar kötü şeyler yaşadım ki evlendigimizden beri o aşık merhametli adam gitti başka bi adam geldi. En sonunda annesi ben lohusayken bebeğimi benden kiskanip başka bi bahaneyle kavga cikardi ve beni kendi evimden kovdu. Ben de eşimi aradım o da annesini haklı bulunca lohusalik duygusalligiyla ağlaya ağlaya gittim annemin evine. O günden beri ne aradi ne sordu. İstemiyorum seni diyor , sevgimi bitirdin evlendigimizden beri anamdan emdigim süt burnumdan geldi diyor ama ben ona da annesine de hiç bişey yapmadım, tek istediğim kocamla cocugumla mutlu huzurlu bi aile olmaktı. Hala da onu istiyorum ama elimden bişey gelmiyor .cocuğumun annesi babasıyla mutlu bi ailede büyümesini istiyorum bana bi akıl verin ne olur ne yapmalıyım , dualariniza ihtiyacım var , Allahım kimseyi böyle zor durumda bırakmasın ...

Aile içinde geçimsizlik için. Eve gelmeyen eşler, vaktini dışarda geçiren eşler, kendisine ve çocuklarına ilgisiz ve sevgi göstermeyen eşler için aşağıdaki esmalar ve tevbe süresi 129. Âyet-i kerim okunur.
Eşin düzelmesi için dua edilir.

Duaya başlamadan önce 100 istiğfar, 100 salavat, 100 defa sübhanallahi ve bi hamdihi okunur.

Ardından ” Yâ Rabbim eşimi evine, bana ve çocuklarımı ısındır, sevdir.Kötü huylarından kurtar.” diye niyet edilir.

499 defa ” Yâ Bariu ya Rauf celle celalühü” okunur. Ardından 7 defa Tevbe süresi 129. âyeti kerim okunur.

فَإِن تَوَلَّوْاْ فَقُلْ حَسْبِيَ اللّهُ لا إِلَهَ إِلاَّ هُوَ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَهُوَ رَبُّ الْعَرْشِالْعَظِيمِ
“Fe in tevellev fe kul hasbiyallâh (hasbiyallâhu), lâ ilâhe illâ hûve, aleyhi tevekkeltu ve huve rabbul arşil azîm(azîmi).”

Anlamı: Bundan sonra eğer onlar dönerlerse, o zaman onlara şöyle de: “Bana, Allah yeter (kâfidir), O’ndan başka ilâh yoktur. Ben, Allah’a tevekkül ettim (güvendim). Ve O, azîm arşın Rabbidir.”

Bu dua tertibine her gün devam edilir.En az 21 gün devam edilir. Veya 41 devam edilir.

Alintidir!

Allah yar ve yardımcınız olsun, kullarının şerlerinden, fitneciliklerinden, hasetlerinden hepimizi korusun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…