Yardımınıza çok ihtiyacım var ne yapacağımı şaşırdım artık

Olmaz. O aile ile 2 ayda bir kimseye karışmadan görüşmek için öncesinde 2-3 sene sıfır iletişiminiz olması lazım. O durumda bile sonradan gorustugunuzde fırsatını buldukları anda hafif de olsa yine pislik yapacaklar. O yüzden sordum herşeyi göze alabilir misiniz diye? İşin sonu boşanmaya varsa dahi kendimi ezdirmem noktasına gelirseniz ancak ya bosanirsiniz ya da o dediğiniz kıvama gelir.

Dil pabuç kadar derken, hani eşiniz size "he hü deseydin konuyu kapatsaydın "demiş ya ben de siz orada onlara cevap verdiniz konu uzadı zannettim. Haklı da olsanız he hü deyip kendi işinize bakmak lazım hani tartışmaya girmek anlamayacakları halde haklılığınızı ispat etmek için gereksiz cevap verince "dil pabuç kadar" deniyor, kavga çıkartan filan konumuna düşüyorsunuz. Ama öte yandan tabi ki size haksızlık yapılsın da susun demek değil amacım. Size haksızlık yapılmasına fırsat vermemek, bunun için ise çok temas çok laf yerine minimum temas içinde olmak ve minimum laf gerek. İyi olacağım diye verici olmayın, yani kendinizden fedakarlıklar yapmayın ve he hü deyin geçin onu demek istedim. Siz onlar size bir sürü laf söylemelerine rağmen, tatsızlıklar yaşanmasına rağmen sürekli evinizde ağırlamışsınız, maddi fedakarlık yapmışsınız, hediyeler alıp durmuşsunuz. Çok fazla temas içinde olmuşsunuz.

Edit: Önceki yorumumda da anlattım. Benim KP onlara gidip kalmadığım için arada laf sokuyor tabi ki ama ben de "he he doğru ben de üzülüyorum başka zaman inşallah" deyip geçiştiriyorum.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…