Yardımınıza çok ihtiyacım var ne yapacağımı şaşırdım artık

birkiz80

Üye
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2023
95
21
Merhaba arkadaşlar öncelikle tüm olanları anlatmak istediğim için uzun bir yazı olacak birazcık şimdiden okuyup fikir verenlere teşekkür ederim
Şimdi şöyle ben 2 buçuk sene önce evlendim nişanlıyken kaynanamla sorunlar başladı ozamanları eşimin önünde belli etmiyordu yaptıklarını inkar ediyordu eşim ilk başlarda bana inanmadı sen yanlış anlamışsın öyle değildir annemin niyeti diye
Sonra düğün yaklaşınca eşimde görmeye başladı ama hep sen nasıl istersen öyle olacak bi evlenelim sonrası herşey istediğin gibi olacak diyordu sürekli
Evlendik düğünden başladı düğünümü mahvetti saçma sapan davrandı kendi ve kızları neyse düğün bitti kapansın konu dedik gittik el öpmeye özür beklendi benden nedensizce
Sonrasında artık cıvıtmaya başladı her ay problem çıkarmaya başladı
İlk 1 sene inanınki haftanın ennnn az 2 günü evimizde yemeğe çağırırdım ben çok severim kalabalık aileyi
Sonra bi süre sonra bi işleri vardı bi yatırım yapacaklar diye altınlarımı istedi benden
Biz altın değilde sürekli maddi destekte bulunuyorduk zaten hep elimizden geldiği kadar
Maddi olarakta iyiler ama hep alıyorlar istiyorlardı neyse onlar bize biz evlendik evleneli bir kuruş bile vermediler
Hep sorun çıkardı evime bi şey alırdım onada alırdım hep kıskanmasın diye ama o bizim görevimizmiş gibi baktı hep doğumgünlerimiz oldu banada eşimede bir çöp aldığı yok biz ise kızlarınında onunda eşininde doğum günlerinde hep çok güzel hediyeler almışızdır
Neyse ben görümcemle konuşmuyordum nedeni ise sosyal medyama karışması şunu koy bunu koyma diye bende patladım size ne diye kavga ettik 1 sene fln konuşmadım
Bigün dışarda karşılaşınca akrabalar bizi barıştırmaya çalıştı derken bunlar anneli kızlı başladılar bana hakaret etmeye zaten kaynanam hep hakaret eden bi kadın bana köpek bile dedi neyse bende çektim gittim ordan vay efendim sen nasıl gidersin
Yok özür dileyeceksin konu kapanacak yok inatçısın
Eşimde şaka gibi geliyor bana ama onları tutuyor evet işte kapataydın he hü de geç konuya diyor bana
Eşim kısacaksı sürekli dolduruluyor tabi kendi suçuda var görmemeye ısrarcı çünkü ama tabi dolduruluncada farklı oluyor
Şimdi ben kv küsüm konuşmuyorum eşim ise doldurulup eve gönderiliyor yine bana bişey demiyor ama fikri benim için önemli fikir olarak onların yanında
Siz olsanız eşinize nasıl davranırdınız ne yapardınız kendi tarafınıza çekmek gerçekleri görmesi için

Sorun KV değil ki sorun sokma akıllı kocanızda. Evlenmiş ailesi olmuş yuva kurmuş adamın 5 yaşındaki çocuk gibi davranması sorun.
Böyle bir adamı kendi tarafınıza çekemezsiniz malesef

Bir isiniz mesleginiz yok mu? Bu tur insanlarla bu kadar icli disli olmanizin sebebi esiniz mi? Kalabalik seviyosunuz diye siz cagirip durmussunuz neden mesafe koymadiniz. Bence isiniz varsa isinize odaklanin bu kv kp gorumce meselelerini dusunmeye vaktiniz bile olamasin.
Size kopek diyen biriyle bir arada durmaniza gerek yoktur ben olsam sohbeti keserdim kimseyi de bu tavrima karistirmazdim.

Eşiniz çocuk değil.
Kimse kimseyi istemediği sürece dolduramaz.
Demekki eşinizdede iş yok.
Benim kv bana birkere saygısızca davrandı eşim direk anne saygı göstermeyeceksen gelme huzurumuzu kaçırma, ben sana tek gelip giderim dedi. Ondan beri kedi gibi.

Babamı 30 yıl doldurdular en son üniden mezun oldum geldi yine triplerde dedim ya boşanın donun sende kalsın çorabına kadar alalım ya da düzel ailene sahip çık dedim. Erkekler dolduruşa geliyorsa o adam kolay kolay düzelmez kusıra bakmayın hele herşeyi sizden bekliyorsa ay yap nolacak özür dile nolacak diyorsa

Bu Kaynanalara noluyor anlamış değilim madem oğluna çok düşkünsün her şeye karışacaksın evlendirme oğlunu asla taviz verme barışma kaynanayla eşin gitsin gelsin sen muhatap bile olma eşine de bana onlardan kimsenin lafını getirme de kendisi açsa bile konuyu değiştirmeye çalış işin zor valla Allah kolaylık versin

Eşi kendi tarafınıza çekmek diye bir şey yok. Biri onu doğuran büyüten aile ve ne yazık ki bu değişmez diğeri de sizsiniz, hayat arkadaşı eşi. Şimdi sizin hatanız anladığım kadarıyla herşeyi bilemem ama anlattıklarınızdan çıkarım yapıyorum siz hem çok fazla verici olmuşsunuz, maddi destek, hediyeler vs hem de öte yandan da diliniz pabuç kadar. Yani her ikisi de yanlış, uç noktalar. He he deyip geçeceksiniz ve asla da fazla verici olup gereksiz fedakarlık vs yapmayacaksınız.

Nerede çokluk orada b*kluk durumu tam olarak. Yani siz bu kadar verici olup, bu kadar samimiyet, bu kadar içli dışlılık, bu kadar hep sana hep sana durumları yarattıkça onlar da yüzünü aldık astarı nerede diye triplere girmişler amiyane tabirle. Koca adam olacak eşiniz de hala ailesinden akıl alıp dolduruşa geliyorsa burada size düşen hareket herkesle belli bir mesafe kurup kendi çizginizde yaşamaktır.

Eşiniz ya sizin sınırlarınıza saygı duyup bu çizgiler içerisine hiç müdahale ettirmemeyi öğrenir ya da ailesini pohpohlayıp alttan aldırmayı daha önemli gördüğü için ipleri koparır. Kendinizi geri çekin, kimseyle dalaşmayın veya samimi olmayın ve eşiniz sorarsa sakince uzatmadan sıkıntınızı dile getirin. Artık gerisi onun eş mi olacak anasının biricik oğlu mu olacak ona karar vermesine kalsın.

Nefret ediyorum bu annesinin eteğinden çıkamayan erkeklerden.

Bir tanesi de başımda. Boşanma davası açmaya hazırlanıyorum.

Annesinin önüne geçemeyen adam, annesinin dolduruşuna gelebilen adam, yüz verdikçe astarını istiyor tecrübe ile sabit. Böyleyken değişen erkekler var mıdır bilemiyorum. Benimki değişmedi, ben alttan aldıkça anasının her çirkefliğini sineye çektikçe daha beter oldu.

Sen de eğer geçinmeyi düşünüyorsan aman huzursuzluk çıkmasın diye benim düştüğüm hataya düşme. Böyle tiplerin kafasına vura vura anlatacaksın gerekirse cıngar çıkaracaksın. Net.

Cinnet diyorum.

Kesinlikle cocuk yapma. Ve esin haksizlik yapinca göm. Annesinden gazi alip gelmesini biliyorsa o gazla patlamaya da hazir olacak. Ben hep adalet taraftariyim. Onu saglayamayacaksa bari.ortaligi karistirmasim

Diliniz pabuç kadar derken? Kadın bana köpek dedi sesim çıkmadı nasıl pabuç kadar oluyormuş dilim? Ne dendiyse sustum sadece konuşmama kararı aldım kavgayla bile bitmedi bana defolup git dendi ona bile cevap vermedim

Yani bunlar kötü laflar gerçekten. Görüşmeyin derim. Ama eşinizle kavga etmeyin. Benim KP de beni evden kovmuştu bir kere ve kırıcı laflar etmişti, sonradan özür diledi falan ama ben artık gitmiyorum evlerine, gitsem de kalmıyorum (uzakta oturuyorlar. Eşim kalıyor ben kalmıyorum. Eşime de dedim "ben çok üzüldüm bir daha olmasını istemiyorum o yüzden ben mümkünse gitmeyim / kalmayım sen git kal" dedim.

Valla ben hiç bişey yapmazdım. Yapmadimda. Eşimle evlenirken kendi ailelerimize karşı birbirimizi savunmak için söz verdik. 9 yıldır evliyim her ne sorunum olursa olsun bı kere eşime tasimadim gidip kendim tartistim. Sonucunda kayınvalide beni eşime şikayet etmeye kalktığında eşim maviş hakkında tek bir söz dahi edemezsiniz benim karımı bana şikayet etmeyin dedi. Ama dönüp banada annemi bana şikayet etme saygı cervesini bozmadan sorunlarını hallet lafta sakin geri kalma kendini ezdirme dedi öle 9 yıldır yuvarlanıp gidiyoz tartismalarimiz elbette oldu ama küs hic kalmadık çünkü eşim hep araya girip dengeyi sağladı.

Valla sizinki boyutunda yaşamadım. Ama sürekli kapris yapan bunu makulmus gibi gösteren kv ve es ablası, laf sokar, 1 yapsan 2 niye yok der, hiç yapmayınca meleğe ve masura bürünürler. Arada da onların sirretliklerine boyun eğmeyen ama karşı da duramayan es. Tamamen çıkardım ve eşimin gözleri açıldı. Şimdi tek laf edemezler. Nasıl yaptım konusu çok uzun. Anlatırım ama tek soru sorayım. Kv ile onlar özür dilemeden aynı şekilde tekrar görüşmek mi yoksa boşanmak mi? Herşeyi göze alıyorsanız ne yapacağınızı anlatayım.

Benim kv de bana köpek dedi. Hala unutabilmiş değilim. İlk hakareti değil üstelik. Neyse ben boşanıcam Allah yardımcımız olsun bu saatten sonra..

Açıkcası bizim eşimle sadece kv sorunu var diğer konularda çok iyi anlaşan bi çiftiz
İstiyorumki özür dilemeden görüşelim ama eskisi gibi değil mesafeli bi şekilde 2 ayda bir fln 1 saatlik kimse kimsenin hayatına karışmadan

Fazla yüz vermişsiniz.. Her şeye rağmen davet etmişsiniz, hediyeler almışsınız.. Eşinizde "demek ki o kadar kırıcı değiller" düşüncesine girmiştir.. Baştan kestirip atsaymışsınız keşke

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…