YARDİMCİ OLUR MUSUNUZ KAN PİHTİLAŞMASİ

Nefesimo

Üye
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2023
31
3
28
Şuan 8 haftalık hamileyim daha önce genetik testlerde kan pıhtılaşması çıkmıştı ama.daha önce hiç gebeliğim olmadı düşük felanda olmadı doktor sadece oksapar 0.4 günlük iğne verdi ama.bazı konularda okudum sadece iğne yetersiz diyorlar benim gibi olan varmı

Bmde 8 haftalık hamileyim benim üç sağlam çocuğum var bir kurtajim var genetik testte bndede kan pıhtılaşma cikti şimdi 0.4 Luk iğne bide kan sulandırıcı hap kullanıyorum büyük ihtimalle hiç kaybın yok diye sadece iğne yazmıştır BM kiloluyum bana0.6 iğne yazması gerekli dün sordum bir kaybın tek var yeterli dedi bende sizin gibi huzursuzum ama doktorada güvenmek istiyorum

Bende 68 kiloyum 0.4 yazıldı bakıyorum herkes extra birde coraspin kullanıyor tekrar yarın gidip sorucam birşey olcak diye korkuyorum

Bende 68 kiloyum 0.4 yazıldı bakıyorum herkes extra birde coraspin kullanıyor tekrar yarın gidip sorucam birşey olcak diye korkuyorum
Benim 3 kimyasal gebeliğim oldu bendede önemsiz genlerin 2 sinde heterozigot cıktı oksapar 0.4 luk yeterli geliyor merak etmeyin :) 25 haftalığız suan en basından beri devam ediyoruz doğuma 1 hafta kala bırakırım muhtemelen

Merhaba ben şu an 9 haftalık hamileyim.1 kızım var 6 yaşında onda herhangi bir sorun yaşamamıştım.kanamam ya da dusugum hiç olmadı.37 yaşındayım dr um tedbir amaçlı genetik pıhtılaşma testi yaptırdı.ve sonuç pıhtılaşma sorunum varmış.mutasyonlu homozigot gen var.dr um iğne verdi ve coraspirin verdi..haftanın çoğunluğunda iğne kullnicam bazı günlerinde coraspirin kullanican.o şekilde yap dedi . Yani benzer durumdayiz

Doktor direk kan pıhtılaşması testi mi istedi genelde istemiyorlar .doktorunuzdan siz mi istediniz

Merhaba, ben de homozigot mutantım. Öğrendiğimden beri aynı şekilde günlük kan sulandırıcı ve 150 mg ecoprin kullanıyorum. Doktorum Ecoprin'in bebek gelişimi açısından da önemli olduğunu belirtti ve her gün ikisini de kullanmamı istedi. Şu an 27. haftadayım. Pıhtılaşma konusundan da kaynaklı tek tarafta uterin arter çentiklenmesi oldu ve bu da fiziksel gelişim geriliği ve preeklampsi riskini arttırıyormuş. Başından beri tüm takviyeleri kullanıyor olmamın faydasını göreceğimi söyledi. Bu ilaçların zate bir zararı yok bildiğim kadarıyla, doktorum da iyi bir perinatolog.

Kızlar bende perinatologla görüştüm iki hormonda heterozigot birinde homozigot var ama buna rağmen kullanmama gerek yok dedi 3 gündür kullanmıyorum 15 haftalık ama bebeğimij hiç hareketini hiçbirşeyinide hissetmiyorum korkuyorum birşey oldu diye bu gece tekrar aspirin atmaya başlıcam carşamba günü tekrar randevum var tekrar soracağım iğneyi hiç bırakmadım doktor bırak dese bile aspirine ara vermiştim şimdi tekrar içicem iğne aspirine göre daha hafif kalıyor limonlu su felan içiyordum kan pıhtılaşmasına iyi geliyor diye

Doktor direk kan pıhtılaşması testi mi istedi genelde istemiyorlar .doktorunuzdan siz mi istediniz
3 yıldır felan çocugum olmuyordu tüp bebek yaptırcaktım genetik test istedi tüp bebek doktoru tesadüfen kan pıhtılaşması çıktı doktor olurda hamile kalırsan kan sulandırıci kullan demişti Allahın rahmeti tüp bebege kalmadan kendiliğinden oldu şimdide korkuyorum birşey olcak diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…