yardım

E

EU1

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi EU1
içim sıkılıyor bunalıyorum.sanki biri boğazımı sıkıyor.şuanda tek yapmak istediğim şey gitmek.nereye diye soran olursada ''KENDİME'' diyebilmek.herşeyi burda bırakıp yeni bir hayat kurmak. ama olmuyor işte...eskiden hayaller kurardım.umut ederdim.o zaman insanın bi amacı oluyor.yaşamak için.şimdi ise hayallerim yok.umutlarımda..! tutunamıyorum hayata.bir uçurumun kenarındaymışımda düşecekmişim gibi..tutun diyorum kendi kendime hayat bu mücadele etmek zorundasın.ama içimden bir seste bırak kendini boşluğa diyor..mutsuzum.keşke hiç büyümeseydim.keşke hep çocuk kalsaydım ve sadece koşup düştüğümde canım acısaydı.... :1no2: :1no2:

• Konu Sahibi EU1
canım canını sıkan olayın gerçek nedenini soyle yardımcı olalım..

• Konu Sahibi EU1
neler yaşadığınızı bilmiyorum. ama umudunuzu kaybetmeyin. umutta gitti mi ,herşey biter. bu hayatta güçlü olmak zorundayız..evet hayat bir mücadeledir. hepimiz bu mücadeleyi veriyoruz. bu mücadeleyi kazandığımız da mutluluğa ulaşacağız. güçsüz insanlar bırakırlar kendilerini o boşluğa. ben başarırım ,yaşamla savaşımda ben kazanacağım deyin. hayallerinizi yok etmeyin.

• Konu Sahibi EU1
bnde çoğu zmn öle düşünmüşmdr canım hak veriyorum
insan neler düşlüoo ama neden se hiç biri olmuoo
bnde diyorum keşke heep çocuk kalasaymışım die

• Konu Sahibi EU1
eğer içinde bulunduğun ruh hali uzun zamandır varsa hemen acilen uzman bir psikiyatriste gitmen gerekiyor.

birkaç gün için hepimiz yaşarız böyle depresif duygular ama bir şekilde hayatın içine karışır unuturuz...dediğim gibi uzun süredir varsa gecikmeden kronikleşmeden tedavi olman gerekiyordur. sonra özel hayatını, sosyal yaşantını ve işi de olumsuz etkiler canım.

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi EU1
Bazen bende kendimi öyle hissediyorum, birak ya birak kendini diyorum nicin mücadele ediyorsun neden bu kadar yipratiyorsunki kendini diyorum....:çok üzgünüm:

Sonra kizim yanima geliyor anne karnim acikti ne yemek yaptin diye soruyor, bebegim uyaniyor ve beni görür görmez öyle tatli tatli gülümsüyor ve hemen kendime geliyorum, iste bunun icin mücadele ediyorum deyip, bismillah cekip siviyorum kollari....

Hepimizin hayatinda mücadele etmek zorunda oldugmuz bir sebebimiz var, mutlaka vardir, ilk olarak zaten yaradana, kaybedecek birseyim yok dedigmiz vakit aslinda kendimizi kaybediyoruz buda cok tehlikeli arkadasim...:teselli:

Kendini birakma ve unutmaki her gecenin ardindan mutlaka günes dogacak...a.s

Allah beraberin olsun:Saruboceq:

• Konu Sahibi EU1
Çocukken düştügümüzde hissettigimiz acıya saatlerce aglardık,
nerden bilirdik ki hayatın bize sunucaklarının yanında bu hiç kalırmış

Neler yaşadıgınızı bilemiyorum ama hayat herşeye ragmen devam ediyor.....

En azından çabalarsanız ayakat kalabiliyorsunuz,belki geride çok şeyi dagıtıp bırakıyorsunuz ama yaşıyorsunuz...

Kendiniz üzmeyin

• Konu Sahibi EU1
Eğer, yeniden başlayabilseydim yaşamaya,
ikincisinde daha çok hata yapardım.
Kusursuz olmaya çalışmaz, sırtüstü yatardım.
Neşeli olurdum, ilkinde olmadığım kadar.
Çok az şeyi ciddiyetle yapardım.
Temizlik sorun bile olmazdı asla.
Daha çok riske girerdim,
seyahat ederdim daha fazla.
Daha çok güneş doğuşu izler,
daha çok dağa tırmanır,
daha çok nehirde yüzerdim.
Görmediğim bir çok yere giderdim.
Dondurma yerdim doyasıya,
Daha az bezelye.
Gerçek sorunlarım olurdu
hayali olanların yerine.
Yaşamın her anını gerçek ve
verimli kılan insanlardan olurdum.
Farkında mısınız bilmem, yaşam budur zaten.
Anlar, sadece anlar, siz de "an"ı yaşayın.
Hiçbir yere, yanına; termometre, su, şemsiye ve
paraşüt almadan gitmeyen insanlardanım ben.
Yeniden başlayabilseydim,
ilkbaharda, papuçlarımı atardım.
Ve sonbahar bitene kadar yürürdüm çıplak ayakla.
Bilinmeyen yollar keşfeder, güneşin tadına varır,
çocuklarla oynardım, bir şansım olsaydı eğer...
Ama işte, 85'imdeyim ve biliyorum...
Ölüyorum...

Jorge Luis Borges

cok sevdigim bir siirdir bu...
insanoglu boyledir
yasadigi anin zamanin kiymetini bilmez
hep serzenistedir, isyandadir ve tabii nisyanda...
nefes aldigina sukretmez de yasadigina lanet eder
oysa ilgilenmez olumun gelip cattigi insanlarin 1 dadika bile fazla yasamak icin nelerini feda edebilecekleriyle...
hayat sadece Ayse Fatma icin değil Hatice Emine ve Hulya icin de zor bir sınavdir
kimse yoktur ki dert cekmesin, acitmasin canini suni hayat ve insanlar...
yaş buyudukce keşmekeş çarkına iter bizi hayatın gercekleri
yeryüzünde var midir acaba karsilastigi yogun imtihandan yaka silkip cocuk caresizligi ile "keşke hep cocuk kalsaydım" diye iç gecirmeyen bi Allah kulu?
peki boyle ic cekince azaliyor mu dertler?
asla...
daha cok acitiyor degil mi omuzlarimizdaki yuk canimizi?
hani der ya Kazım Koyuncu (nur içinde yatsın) " Hayat denen sonsuzlugun karşisinda bir cocuguz, düşe kalka yürürken kalkamayiz birçoğumuz..."

ve devam ediyor " Bu hayat böyle mi olur? Düşen hep yerde mi kalir? Gün olur belim doğrulur. Kim n'olacak belli mi olur? "

hayat sizin cektiginiz acilarla ilgilenmez
düştügünüzde kendinizde yeniden doğrulacak gücü bulup bulamadiginizla ilgilenir
kendinizi salıverip bu zor mücadeleyi kaybetmeyi peşinen kabul ederseniz yüzünüz asla gülmez
oysa savaşmaktir insani mutlu eden
savasmaktir insani daha guclu kılan
için kan ağlasa bile sirf hayati size zehir etmeye çalişanlara gıcıklık olsun diye biyik altindan küçümseyerek gülebilmektir güçlü olmak
siz tüm bunları yapabilecek güçtesiniz inanıyorum buna
hem hiç duymadınız mi şu ayet-i kerimeyi;

"Allah kimseye kaldıramıyacagi dert vermez"

öyle ya...
"Cihan'ı onun yüzü suyu hürmetine yarattım" dedigi Rasulune neler yapmadı ki müşrikler?

sevgiyle kalın :1hug:

Son düzenleme:

aynıyım cnm bende seninle...
insanuı yaşama bağlayan umutlarıdır sende hiç bişi yokkii..
sen niye varsın diorum kendi kendime..
ailem için....
onlar üzülmesin diye..
hayatımdaki herşey hep başkaları için..
kendim için o sonsuz uykuyu hayall ediyorum sadece..
çok dedim eşime:
ben uçurumun kenarına geldim..ellerini bekliyorum..
ellerin ya çekip alsın ya beni atsın da kurtarsın diye..
ama ben ne atıldım ne çekildim o uçurumdan..
her gün ağlıyorumm..
allahın her günü..
mutsuzca giriyorum evin kapısından içeri..
herşey mutsuzca..
aynada bakıyorumda kendime:
senmisin diyorum o üniversitede okurkenki hayat dolu kız..
yüzü gülen..hayat çok güzel diyen kız??
herşeyim bi şehrin sokaklarına gömüldü..
ben o hayallerle yaşar oldum..yüzümü döndüm geçmişe..
çünkü gelecekte yok hiçbişey...
kaybettiklerimin acısı içimde koca bi yara..

senağlamavallahi bende bu hayattan sıkıldım.benimde içim daralıyoyapacak bir şey bulamıyorum..
evde otur otur dert babası oldum yani anası........kendi kendime kurup duruyorum
bakıyorum ama boş boş bakıyorum herşeye
benim bir an önce bir şeylerle uğraşmam lazım(((((((((

dönem dönem hepimiz geçiyoruz dar boğzlardan lakin,sorun paylaşım açısından önemli bence anlat...

Her bunaldigimda okunmasi gereken bir siir ve yorum gercekten.. Ne guzel yazmissin

İnan bugün bende öyleyim işyerinde kafayı yiyorum. Bu bana zaman zaman oluyor. Bu umut etmekle yada hayatı çok sevmekle alakalı değil. Daralıyorum , boğuyorlar sanki beni bu küçük şehirde daralıyorum. Tlfna bile alo demek istemiyorum, boş boş bakıyorum ,,buraya bir konuda ben açsam diye düşündüm ama bunu yapamadım o kadar bi bıkkınım kendimden .... sana şu an şöyle böyle yap diyemiycem çünkü ben senden beterim.

eğer etine kürdan batırdıında canının acıdığını hissediyorsan daha çok yolun var demektir..
acıyı hissediyorsan.. farkında olarak.. hayat ne ki.. çek sabret .. hepimiz aynıyız. ama bu savaşı dillendi,rmek insanın azmini yıkar.. beyninizin sizinle ıynamasına izin vermeyin .. siz oynayın.. mutluymuş gibi davranın.. mutsuzken bile gülümseyin kahkahalar atın.. gezin dolaşın .. istemeseniz bile.. çünkü hissediyorsunuz.. yaşıyorsunuz..

çok teşekkür ederim ılginiz için arkadaşlar aslında sıkıntım bir çok şeye dayalı ama en önemlisi evliliğimle alakalı 5 aylık evliyim ama ne olduysa oldu büyü bozuldu buna maddi sıkıntılarda eklenince çok daha zorlaşıyor tabiki biliyorum çok daha beter durumda olan insanlar özelliklede kadınlar var ama bağzı şeyler anlatılmıyor sadece yaşanıyor benimkiside öyle işte artık eşimle konuşamıyoruz bile herşeyi yanlış tarafa çekip tartışıyoruz beni en çok üzense okadar çok şeyi alttan aldığım halde suçlu ben oluyorum iştede huzurum yok ne bilim bu aralar çok daralıyorum işte kimseyede anlatamıyorum hele anneme çok üzülür ona kıyamam o yüzden sizlere yazdım ilginiz için tekrar çok tşk sağolun..

sizler hemen her şeyde birbirinizi suçlar ve çözülürseniz o zaman evlenirken iyi günde kötü günde diye boşuna söylemişsiniz.bizimde maddi sorunlarımız var ve hatta şu anda ikimizde çalışmıyoruz.cepten yiyoruz ama birbirimize sarılıyoruz..

hayatınız boyunca içinizdeki yaşama sevinci ve
geleceğe dair umutlarınız,hayalleriniz bitmesin...
herşey bizler için unutmayalım,
sevinçlerde,hüzünlerde...
kazanmakta,kaybetmekte...vs.vs..
siz siz olun önce kendinize güvenin her konuda...
başarmanın yarısı budur biliyorsunuz...
hayata karamsar ,olumsuz bakarsanızkarşılığıda olumsuz oluyor inanın...
bir şarkıda var ya.."" herkesin bir derdi var,durur içerinde....""" diye
dertsiz insan yok inanın,ama bizi bunaltan sorunların
bizi pes ettirmesine izin vermeyelim...
güçlü,dimdik ayakta kalalım ve nefes aldığımız hergünün
kıymetini bilelim...
sevgiyle kalın...

varya yazmiim dedim ama dayanamadım.. maddi sıkıntı deyince...
ben varya evlenebilmek için neleri vermezdim.. ne ağlıyom bi bilsen ne üzülüyom..
aç bile yatarım onunla.. bende bazen suçlu olurum suçsuzken alttada kalırım bıkmam.
aöa sebebini bilirim. ki senin anlayışlı olman için çook sebep var.. o maddi sıkıntıyı eşin çekmiyo mu sanki? sana her istediğini alamıyo diye rüyalarına girmiyomu bakalım?
sen renklendireceksin hayatını.. en başta eşini düşüneceksin ama.. onun için daha zor..
aşkı sevgiyi maddiyattan kaybediyor insanlar.. sevgini kıymetini bil ve eşine elinden geldiğince dstek ol.. bilmediğin çook sorunu vardır.. yoksa hiçö bi evlilik bu kadar zamanda kabus olmaz..

:mymeka: Heyyy buda ne böle bukadar zayıfmısın hiç sanmıyorum ilk olarak kendinle ilgilen biraz kuaföre git makyaj yap yapabiliyorsan alış veriş yap arkadaşlarınla daha sık görüş ve gelelim esas felsefeye NASIL DÜŞÜNÜRSEN ÖYLE OLUR bu yüzden iyi düşün iyi hisset çevrendeki olaylarda bu düşünce doğrultusunda olumlu olur yani pozitif ol pozitif yaşa HAYAT BİR KEZ YAŞANIR NERDE NEZAMAN BİTECEĞİ BELLİ DEĞİL BELKİDE ÇOK KISA VE BAŞKA HAYAT YOK :1rolleyes: bunun kıymetini bilmek iyi değerlendirmek lazım bu kısacık hayatı kendini böle hissederek geçirme hoşuna giden şeyleri yap.. mutlu ol tamammı...a.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…