yardım: sağlıksız gebelik kesesi

cevapların ve bana yardımcı olduğun için teşekkür ederim:)))

benimbugün 13. gün ama kanam var:KK43:((( birkaç gün hiç olmadı ama dünden beri kanam var. çok şiddetli değil ama hafif akıntı şekilde bir sorun yoktur inşaallah...

evet canım ben mecburen insan içine karıştım. ilk gün çok zor oldu ama sonrası daha iyiydi, alıştım sorulara...

kürtajımda nasıl bir işlem uygulandı bilmiyorum. doktorum açıklamadı ben de öğrenmek istemedim zaten bu tatsız şeyi... operasyon kısa sürdü ve hekim bir sorun olmadığını söyledi ama benim çok sancım oldu çıkınca... hekim de şaşırdı herhalde psikolojikmen hiç hazır değildin dedi... ki doğru.. biz 4 yıldır evliyiz ama çocuk istemiyorduk taaki aralık 2012ye kadar... hakikaten çok isteyerek bebek düşündük.. güya ben kadın doğum druna da gittim hamile kalmadan önce ama sadece vajinal ultrasonla baktı kan tahlili falan yapmadı.. keşke yaptırsaydım...

hayırlısyla bir adet olayım inşaallah sonra kan tahlilleri yaptırma olayına girmek istiyorum... gerçi doktor tıp liteartüründe 2 hatta 3 düşüğe kadar normal kabul edildiğini söyledi ama bu büyük yıkımı Allah korusun bir kez daha yaşama fikri bile beni mahvediyor...

Allah yardımcımız olsun ne diyeyim... her şey Allah tan geliyor.. bu acıyı da tecrübe etmem lazımmış...

senin ve eşinin de hakkında hayırlısı olsun inşaallah canım... moralini yüksek tut, Allah a çok şükür çocukların var:)) onları Allah size bağışlasın:)

hanımlar bir konuda tecrübe ve fikirlerinize ihtiyacım var...

sat: 10 mart
19 nisan itibariyle hcg:3800

20 nisanda ultrasonda gebelik kesesi göründü ancak dr gebeliğin henüz yeni olduğunu ve bebek ile kalp atışalrı için çok erken olduğunu belirtti 2 hafta sonrasına randevu verdi. buraya kadar her şey normal

29 nisan günü hiçbir sancı omaksızın koyu kahverengi lekeler gördüm ve hemen ilk muayenemi yapan dra koştum. dr karından yaptığı ultrasonda keseyi göremedğini söyleyerek alttan baktı ve son görüşmeden bu yana kesenin sağlıksız geliştiğini ve gebeliğin muhtemelen 1 hafta içinde düşükle sonlanacağını ancak bu 1 hafta içinde düşük olmazsa kürtaj olmam gerektiğini belirtti. (dünya başıma yıkıldı) bu arada bugünkü hcg 8800

30 nisan da başka bir hekime göründüm. bu hekim karından ultrasonda keseyi gördü ama alttan da baktı. zor da olsa kalp atışı duyuyorum sanki dedi. ancak senin sata göre 7+2 olman gerekirken burdaki ölçüme göre 5+5 dedi. bunun sebebi geç yumurtlama olabilir 2 hafta bekle kendine dikkat et, progestan kullan ve gel bakalım bebek büyümüş mü dedi.

4 mayısta 3. bir hekime daha gittim. karından ultrasonda keseyi gördü yine de alttan baktı ama keseyi sağlıksız görüyorum dedi(ilk dr ile aynı yorum: sağlıksız kese) kalp atışı duyamıyorum. sata göre daha küçük bir kese var bu normal olabilir gerçi geç yumurtlamadan dolayı dedi. beni, emin olmak için daha detaylı bir ultrasona yönlendirdi. ordada düzensiz kese, fatal ya da FKA izlenememiştir yazıyor. sonucu dr a gösterdim o da düşük yapacaksın muhtemelen ama 2. hekimine yine görün o seni bir süre önce bir daha görmüş daha iyi karşılaştırma yapabilir dedi. biraz daha bekleyelim emin olmak için en son çare kürtaj dedi.

şuan ben de ne sancı ne kanama var... zaten sancı, lekeyi görüp bu kötü haberi aldığım ilk gün çok hafif olarak vardı. kanama hiçbir zaman akıntı şeklinde olmadı yani ped kulanıyorum ama pedde 1 damla leke yok. sadece lavaboya çıktıkça kaherengi lekeler var.

ben ne yapayım?????

biraz hayat hikayesi gibi oldu kusura bakmayın ama zor durumdayım...
merhaba konu açılalı çok olmuş ama durumunuz ne oldu.Bende zor durumdayım

ben de buna benzer bişey yaşadım 7.haftaya gelmiştik ve hala bebek ortada yoktu kese vardı ama boştu doktor düşmesini beklicez kanama olmazsa kürtaj dedi 1 hafta sonra tekrar gittim bebek yine yoktu 1 hafta sonra gel kürtaj günü belirleyelim dedi aslında planlı bi gebelik degildi ama yine de çok pskolojim bozulmuştu. 1 hafta sonra gittigmde aslında kürtaj için gün almaya gitmştm ama son defa beni detaylı ultrasona gönderdi ordaki doktor kalp atışını duymuş ve kürtaj falan yapılmadı. beklemek çok zordu ve ne olcagnı bilmemek daha da kötüydü ama allaha şükür herşey düzeldi ve 5buçuk aylık oldu bebişim. rabbim umarım hayırlısını verir. zamanıysa inan olur kendni yıpratma..
bebeğini sağlıkla kucağına aldınmı?benimde hala kesem boş 7.haftam doldu :KK43:

X