yardım: sağlıksız gebelik kesesi

amin karamelcim çok sağol... nasipten öteye yol yok... gerçi dilimde çok güzel laflar var ama gönlüm başka şeyler söylüyor... inşaallah Allah ın gücüne gitmiyordur... elde değil, sevinmek ne kadar normalse üzülmek de öyle... yarın sabah doktora gidiyorum... kanama bazen leke gibi bazen akıntı şeklinde... durumum stabil yani...

canım yarın doktordan sonra bizede yaz hebrlerini beklıoruz inşşalah güzel haberlerle dönersin

cmtesi dr a gittim.. dr bebeğin kalp atışlarını yine gördü ama benm kanama o gün o anda yine çoktu:KK43: dr aslında artık ultrasonda gördüklerinin normale dönmüş sayılabileceğini fakat kanamamın olmasının çok anormal olduğunu ve yüksek bir düşük riski ile hala karşı karşıya olduğumu belirtti. bana bu sefer iğne verdi progestana ek olarak. bebeğin kalp atışına eminim o yüzden iğne veriyorum dedi. ama şuna da ekledi bebek sağlıksızsa iğne de işe yaramaz. zaten gebeliğin sağlıksızsa inşaallah biter sağlıklıysa devam eder dedi...

yine her şey muallak bende...

iğneyi vurulduktan sonra ilk 24 saat iyiydim ama sonra yine kanama arttı:KK43: pek sancı yok, çok çok hafif oluyor gibi oldu dün akşam ama dün akşam içim bayılacak gibiydi.. sank, fenalık geçiriyorudm:KK43: deidm kedin düşecek bu akşam ama düşmedi herhalde kanama yoğun da olsa parça yoktu...

tuvalete gimekten bi hal oldumm.. bebeği istiyorum elbette ama düşemsini bekliyorum resmençç gebeliğime bi güvenemedim...

dualarınızda bana da yer açarsaqnız ok sevinirim. bebek için de benim için de hayırlısı olsun inşaallah.. bugün 2 hafta oldu bu problem başlayalı ama çok yıprandım heme bedenen hem ruhen...

Adet tarihim 27 mart.6+2 de kalp atışı için gittim. Kese düzensiz ve kalp atışı yok dedi. Perşembe günü yani 7+1 de bir daha bakalım dedi. Yine yoksa almamız gerekli dedi. Doktora inanmak istemiyorum. Gerekirse başka doktora gitmeyi düşünüyorum.

dün kürtaj oldum... bebeğin kalbi durmuş, acilen kürtaja girdim... galiba pazar akşamı (12 mayıs) oldu her şey. daha önce da yazmıştım cmtesi günü kalp atışı vardı ama pazar akşamı çoook kötüydüm, fenalık geçirecek gibiydim ki burda da yazmıştım... dün de çok kötüydüm sanki elllerimi bacaklarımı birileri tutup yere bastırıyordu beni... dr a gittim 2. gittiğim dra beni 1 hafta önce gördüğü için kesenin o günkü büyüklüğünde kaldığını çok net gördü. bebek 6 haftada kalmış... kalp atımı da yoktu....

kimseyi korkutmak istemem ama bence kürtaj çok zor bir şeymiş. ben resmen ölümü gözümle gördüm.. o ne sancıydı... öldüm... şimdi hamdolsun iyiyim...

işin psikolojik boyutuna gelirsek çok kötüyüm elbette... Allah bana 10 gün sevinmeyi nasip etti... o anne aday adayı olma süreci bile güzeldi:)))) o 10 gün bile çoook güzeldi... Allahım beterinden esirgesin hepimizi... Allahım kimseye evlat acısı vermesin inşaallah...

sözünözü... bu kese sağlıksız muhabbeti ile başladık.. kalp atış hızı yavaş ile devam ettik ve kürtaj ile sonlandırdık...

Adet tarihim 27 mart.6+2 de kalp atışı için gittim. Kese düzensiz ve kalp atışı yok dedi. Perşembe günü yani 7+1 de bir daha bakalım dedi. Yine yoksa almamız gerekli dedi. Doktora inanmak istemiyorum. Gerekirse başka doktora gitmeyi düşünüyorum.

canım benim bu çok ciddi bir durum.. bence de birden fazla hekime danışmanda hiçbir sakınca yok.. zaten bu konuda beni takip ettiysen ben de 3 hekimle görüştüm ve bunu onlara da belirttim... bu kesinlikle hekimlerin bilgisine güvenmekle alakalı değil... sadece bu kadar ciddi bir kararı(kürtaj) alırken insna iyice emin olmak ister ve bunu hekimler d e anlayışla karşılıyor..

inşaallah Allah hakkında hayırlısını nasip etsin..

canım benim malesef aynı ablamınki gibi olmuşun. Allahım çok sabır versin çok zor bir drum biliyorum. Umarım en yakın zamanda yine hamile kalırsın ve Allah bebeşini kollarına almayı nasip eder.

canım benim bu çok ciddi bir durum.. bence de birden fazla hekime danışmanda hiçbir sakınca yok.. zaten bu konuda beni takip ettiysen ben de 3 hekimle görüştüm ve bunu onlara da belirttim... bu kesinlikle hekimlerin bilgisine güvenmekle alakalı değil... sadece bu kadar ciddi bir kararı(kürtaj) alırken insna iyice emin olmak ister ve bunu hekimler d e anlayışla karşılıyor..

inşaallah Allah hakkında hayırlısını nasip etsin..

çok üzüldüm seni o kadar iyi anlıyorum ki... hepsi geçecek inşallah güzel günler gelecek emin ol. benim gidişatım da iyi gözükmüyor kendimi alıştırmaya çalışıyorum. Sana kendi hikayemden bahsedeyim boşa konuşmadığımı anlıyacaksın.13 senelik evliyim, 8 seneden sonra tüp bebekle hamile kaldım çünkü hem eşimde hem de ben de problem var. İkizlerimiz oldu şimdi 4.5 yaşındalar. hep bir bebek daha istedik senelerin verdiği özlemle fakat bir daha o tedavi süreçlerine dayanamazdım derken hamileyim 13 sene sonra ve doğal yolla ... o kadar sevindik ki anlatamam. doğal yolla olduğu için sağlıklı olur dedik fakat öyle olmadı. ben hep herşeyde bir hayır vardır diye düşünürüm şimdi de öyle düşünmeye çalışıyorum. hepimiz için allah en hayırlısını nasip etsin beterinden saklasın bizi...

dün gebeliğim sonlandırıldı.kalbi hala atmaığı gibi kesenin uzunluğu geçen hafta ile aynıydı.bu arada başka bir doktora gittim.kesenin gelişiminin geçen haftadan daha önce durduğunu söyledi ve o zor karar kürtaj... böyle güzel bir rüya nasıl bir anda kabusa dönüşür hala kabullenemiyorum. sadece şimdi olduğu gibi yalnızken acımı yaşayabiliyorum çünkü iki çocuğumun yanında kendimi bırakmam olmaz.allahım kimselere yaşatmasın bu durumu çok zor çok.

canım benim malesef aynı ablamınki gibi olmuşun. Allahım çok sabır versin çok zor bir drum biliyorum. Umarım en yakın zamanda yine hamile kalırsın ve Allah bebeşini kollarına almayı nasip eder.

amin aynurcum.. çok teşekkür ederim sana.. allah senin de gönlüne göre versin her konuda hakkında hayırlısı olsun inşaallah..

dün gebeliğim sonlandırıldı.kalbi hala atmaığı gibi kesenin uzunluğu geçen hafta ile aynıydı.bu arada başka bir doktora gittim.kesenin gelişiminin geçen haftadan daha önce durduğunu söyledi ve o zor karar kürtaj... böyle güzel bir rüya nasıl bir anda kabusa dönüşür hala kabullenemiyorum. sadece şimdi olduğu gibi yalnızken acımı yaşayabiliyorum çünkü iki çocuğumun yanında kendimi bırakmam olmaz.allahım kimselere yaşatmasın bu durumu çok zor çok.

Allah yavrularını sana bağışlasın, acılarını göstermesin inşaallahh.. Allaha bin şükür ki ikizlerin var:))))

Teşekkür ederim. Allahım kimseye evlat hasreti ve evlat acısı vermesin. Bu durum her ne kadar beni çok üzdü ve korkuttuysa da ben biraz daha denemek istiyorum (malum seneler hızlı geçti 40'tan sonra çok geç gibi)ama kürtaj sonrası gebelik için çok farklı yorumlar var. Hakkımızda hayırlısı olsun...

Canım benım allah yardımcın olsun. Bende 7haftalık hamıleyım 5 haftalıkken kahverengı leke geldı dırek dr gıttım alttan baktı cok hafıf rısk olabılır dedı progestan verdı sonra tam 6haftalıkken baska dr gıttım karnımın ustunde cıhazı bıle gezdırmeden saglıksız gebelık dedı ne soru sorabıldım ne konustum neyse 2 gun sonra met edılen bır dr gıttım cok ılgılı kı o zaman 6+2 ıdım baktı kese saglıklı kalp atısını dınlettı yınede dıkkat et kendıne dedı... Cok zor durumlar bunlar bende yasadıgımı anlatmak ıstedım rabbım hernkezın yardımcızsı olsun

Canım benım allah yardımcın olsun. Bende 7haftalık hamıleyım 5 haftalıkken kahverengı leke geldı dırek dr gıttım alttan baktı cok hafıf rısk olabılır dedı progestan verdı sonra tam 6haftalıkken baska dr gıttım karnımın ustunde cıhazı bıle gezdırmeden saglıksız gebelık dedı ne soru sorabıldım ne konustum neyse 2 gun sonra met edılen bır dr gıttım cok ılgılı kı o zaman 6+2 ıdım baktı kese saglıklı kalp atısını dınlettı yınede dıkkat et kendıne dedı... Cok zor durumlar bunlar bende yasadıgımı anlatmak ıstedım rabbım hernkezın yardımcızsı olsun

şuanki durumun nedir canım???

3gündür hic lekem gelmedi sukur sende durum ne bugun 7 haftaligiz...... telden yazinca turkceyi katlettim biraz kusura bakmayin

Canım benım allah yardımcın olsun. Bende 7haftalık hamıleyım 5 haftalıkken kahverengı leke geldı dırek dr gıttım alttan baktı cok hafıf rısk olabılır dedı progestan verdı sonra tam 6haftalıkken baska dr gıttım karnımın ustunde cıhazı bıle gezdırmeden saglıksız gebelık dedı ne soru sorabıldım ne konustum neyse 2 gun sonra met edılen bır dr gıttım cok ılgılı kı o zaman 6+2 ıdım baktı kese saglıklı kalp atısını dınlettı yınede dıkkat et kendıne dedı... Cok zor durumlar bunlar bende yasadıgımı anlatmak ıstedım rabbım hernkezın yardımcızsı olsun[/QUOTE

Allah kucağına almayı nasip etsin inşallah. İçini ferah tut kafanı takmamaya çalış. Bak kalp atışını da duymuşsun. Şimdi nasılsın?

Allah yavrularını sana bağışlasın, acılarını göstermesin inşaallahh.. Allaha bin şükür ki ikizlerin var:))))

Merhabalar! Nasılsın biraz toparladın mı? Bir şey soracağım sana operasyondan sonra kanaman ne kadar sürdü, bir de yeniden denemeye ne zaman başlayacaksın. Ben dün bir hafta dolduğu için kontrole gittim. Hemen gebe kalsam problem olur mu dedim birkaç ay tavsiye etmiyoruz dedi. Bir de sebep sperm anomalisi olabilirmiş yine %20 ihtimal aynı şey olabilir size tüp bebek öneririm dedi. Tabi hamile kalacağımı hiç zannetmiyorum bu gebelik milyonda birlik bir tesadüftü hem ben de hem eşim de problem olunca çok zor tabi. Ama biz o tedavi süreçlerini bir daha yaşamayı düşünmüyoruz. Sana ve bütün bebek isteyen arkadaşlarıma bir an önce sağlıklı gebelikler ve tatlı bebişler dilerim. Sakın kendini bırakma ben senelerce çok üzüldüm ama Allah zamanı gelince nasip ediyor.
İşte o zaman bunların hepsi çooook uzakta kalacak.Hayal meyal hatırlıyacaksın.Tecrübe konuşuyor :KK66:)

Merhabalar! Nasılsın biraz toparladın mı? Bir şey soracağım sana operasyondan sonra kanaman ne kadar sürdü, bir de yeniden denemeye ne zaman başlayacaksın. Ben dün bir hafta dolduğu için kontrole gittim. Hemen gebe kalsam problem olur mu dedim birkaç ay tavsiye etmiyoruz dedi. Bir de sebep sperm anomalisi olabilirmiş yine %20 ihtimal aynı şey olabilir size tüp bebek öneririm dedi. Tabi hamile kalacağımı hiç zannetmiyorum bu gebelik milyonda birlik bir tesadüftü hem ben de hem eşim de problem olunca çok zor tabi. Ama biz o tedavi süreçlerini bir daha yaşamayı düşünmüyoruz. Sana ve bütün bebek isteyen arkadaşlarıma bir an önce sağlıklı gebelikler ve tatlı bebişler dilerim. Sakın kendini bırakma ben senelerce çok üzüldüm ama Allah zamanı gelince nasip ediyor.
İşte o zaman bunların hepsi çooook uzakta kalacak.Hayal meyal hatırlıyacaksın.Tecrübe konuşuyor :KK66:)

merhaba canım! iyi sayılırm işe başladım.. sorular bunaltıcı olsa da azaldı artık... kanama ilk bir kaç gün akıntı şeklindeydi bazı günler yine kan akıntı şeklindeydi ama 2 gündür leke olarak var. senin kanman nasıl??

sizin sorununuz nedir çok özel olmazsa?...

valla üzülmemek elde değil... aslında bu durumu kabıllendim ama Allah korusun yine olursa diye korkuyorum... bu yüzden 2. bnebeği bi 6 aydan evvel düşüneceğimi sanmıyorum bu korku ve kürtajdan çıkınca çektiğim sancı..... bunları unutmam lazımm...

3gündür hic lekem gelmedi sukur sende durum ne bugun 7 haftaligiz...... telden yazinca turkceyi katlettim biraz kusura bakmayin

ben kürtaj olmak zorunda kaldım yazdım ama kaçırmışsın demek.. inşaallah iyi olur her şey senin ve bebeğin için..

merhaba canım! iyi sayılırm işe başladım.. sorular bunaltıcı olsa da azaldı artık... kanama ilk bir kaç gün akıntı şeklindeydi bazı günler yine kan akıntı şeklindeydi ama 2 gündür leke olarak var. senin kanman nasıl??

sizin sorununuz nedir çok özel olmazsa?...

valla üzülmemek elde değil... aslında bu durumu kabıllendim ama Allah korusun yine olursa diye korkuyorum... bu yüzden 2. bnebeği bi 6 aydan evvel düşüneceğimi sanmıyorum bu korku ve kürtajdan çıkınca çektiğim sancı..... bunları unutmam lazımm...

Kafanı şişirmek diil niyetim ama sen de aynı durumda olduun için anlıyorsun beni.İnsanların gereksiz aptal soru ve yorumları yani çevremdeki insanların o kadar bunaltıcı ki dışarı çıkmıyorum fazla.Sen çalıştıın için biraz daha zor tabi izole olman . Niye öyle oldu niye niye...yaa ne biçim soru bu. Zaten tüp bebekle çocuk sahibi olduumuzu gören bilen anlayan çok ne gereksiz sorular bunlar zaten sorunumuz olduu belli. Senle aynı durumda olmayan anlamıyo. o sebepten burda paylaşınca rahatlıyorum başka kimseyle konuşmak istemiyorum. Oh rahatladım...
Benim de birkaç gün ara ara ve az az kanamam oldu sonra iki gün biraz oldu dün sekizinci gündü nerdeyse bitti diyebilirim. Benim sağ tüpüm tıkalı eşimin sperm anomalisi var.zaten bu olayın sebebi de sperm kaynaklı sağlıksız döllenme.Bu sebepten üzmemek adına eşimle de fazla konuşamıyorum çünki her ne kadar rahat görünmeye çalışsa da çok üzüldüü belli.Ben de aynı şey yine olur diye çok korkuyorum ama 13 senede ilk kez normal yolla gebe kaldığım için bu aralar yine kalırmıyım diye ara vermek istemiyorum.eşime ve kendime vitamin takviyesi yapıp forumlarda okuduum vitaminlerden hemen denemeye devam etmek istiyorum.sonuçta ben ne zaman gebe kalırsam kalıyım % 20 aynı olay olabilir gerisi Allah'a kalmış.
Senin kürtajın nasıl yapıldı bu kadar sancı ve korku yasadın.Belki de ilk kez bu tarz bi operasyon geçirmen kaynaklıdır.Ben tüp bebek tedavisi esnasında yumurta toplama operasyonu geçirdiim için kanaması hariç hemen hemen aynı ; artı sezeryan, o çok daha feci buna daha rahat dayanmış olabilirim.
Aceleniz yoksa yaş bakımından yani bence de biraz kafanı dağıtmanda fayda var . Çünkü bebişler geldiğinde Kafanı dinliycek hiç fırsatın olmıycak :KK66:) Sevgiler.

X