Yardım istiyorum

kuzu89

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Mart 2009
11
0
Meraba arkadaşlar,

Bu konularda çok tecrübesiz oldugumu oncelikle belirteyim.
20 yasındayım, Henuz yenı evlıyım. (3 ay) Olması gereken gununde adet gormeme ragmen ıcımı panik sardı.
Tecrubesız oldugum ıcın ve henuz bebek dusunmedıgım ıcın risk almayım dıyerek bir hamılelık testi aldım ve uyguladım.
Cızgılı olan testlerın sonucunda cok ınce bır cızgı gorundu. test kutusunun uzerınde kalın bır cızgı pozıtıftır yazıyor. Ince cızgı dahi olsa pozıtıftır, sadece hamılelıgın baslangıcı oldugundan dolayı henuz az hormon vardır yazıyordu.
Ben bu testı yaptıgımda egerkı hamıle olsam/olsaydım 1 aylık olacaktı.
Daha sonra dıgıtal clearblue testını denedım. daha net bır cevap olsun diye. Bu testte negatıf cıktı ve cok rahatladım. Acıkcası hıcbır belırtıde yoktu hamılelıge dayalı. Sadece karın agrılarım cok oldu bu hamılelık suphelerıne gırdıgım gunden sonra. Bunuda daha sonra psıkologık strese bagladım kendımce.
Fakat suan 4 gun gecıktım. Internette arastırıyorum ve adet gecıkmesının daha farklı nedenlerının olabılecegını okudum.
Yalnız benım kafamı suan karıstıran ılk testte cıkan o ınce pembe cızgı. Daha sonra yapmıs oldugum testtekı negatıf benı cok rahatlatmıstı.
Ama suan yıne panık halındeyım. Bu testlere nekadar guvenılır bılemıyorum. Eger hamıleysem suan yaklasık 1.5 ay olmalı.
Lutfen fıkırlerınızı benımle paylasın ve bana bır yol gosterın. Sımdıden cok tesekkur edıyorum

canım bu testlere pek güven olmaz çünkü ben ilk başta silik çizgiyi görünce kan testi yaptırdım kan testimde pozitif çıktı 4 haftalık hamileyim ama ilerleyen günlerde bakalım çizgi kalınlaşmış mı diye baktım hiç çizgi yoktu korktum bir tane daha aldım ondada tam pozitif çiktı eğer çok bir şüphen varsa kan testi yaptırmanı öneririm emin olursun idrar testleri şaşırtabiliyor bende çok tecrübeli sayılmam ama yaşadğım bana idrar testlerine çok güvenmemem gerektğni öğretti

kesinlikle bende idrar testlerine hiç güvenmiyorum kan testi yaptırman bir jinekoloğa görünmen en iyisi..

bende 3 hatalıkken kan tstınde bıle cıkmadıı
ankara cebecı devlet hastanesınde yaptrmıstımm
en ıyısı gıt kan testı yaptr

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…