Doğuma Hazırlık yardım edinnn

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

seyrantepe

Guru
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2009
210
1
kızlar 31haftalık hamileyim; ama erken doğumdan korkuyorum. allaha şükür sancım falan yok ama son bi haftadır falan görenler göbeğimin aşağı kaydığını söylüyorlar. bana da öyle geliyo. endişeliyim;bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi? bu arada karnımda bebek bi yere toplanıyo sürekli. bu son zamanlarda çok arttı. kontrole 10 gün önce gitmiştim dr herşey normal demişti. 2 hafta sonra gidicem tekrar. bu sürede bişey olmaz değil mi???

arkadaşım bunlar normal olması gereken şeyler sakin ol kimsenin lafına bakma kontrollerini yaptır yeter canım allah yardım cın olsun bi sorunun olursa yaz.

canım bebeğin aşağa sarkması normal halk arasında karın düşmesi de denir. sebebi bebeğin dönüp başının aşağıya doğum kanalına doğru gelmesidir. içinin rahat etmesi için kontrolüne birez erken git istersen. ya da telefonla doktoruna ulaşmaya çalış. allah seni ve bebişini korusun.

kızlar hazır konuya değinmişken bebek doğum kanalına hangi haftada giriyo bileniniz varmı acaba benim oğlan bu günlerde beni zorlar oldu sürekli aşağıya doğru bastırıyo resmen kafasını hissediyorum sanki

benım okudugum kadarıyla bebek genelde 32. hafta cıvarında doğum kanalına gırermış kendı hamılelıgımde bebeğim aşagı ınmedı hıc. ben farketmedım. zaten sezeryan oldum. bı de bebek toplanması demişsiniz, bu belkı de rahım kasılmasıdır. bence doktoruna git n kısa zamanda. nstde bakılsın. nolur nolmaz.

canım benim oğluşum ters duruyo kafa yukarda ayaklar aşağıda ama benimde karnım aşağıya doğru iniyo 35.haftadayım ben yatınca göğsümle karnım arasında 3 parmak fark oluyo merak etme normal şeyler eskilere göre 5 parmak fark olursa 1 hafta 10 güne doğum olurmuş ama kimsenin hamileliği kimseye benzemizki herkesin fizyolojisi farklı üzülme sıkılma ama doktr ara istersen

X