Yardım edin..

18 yaşımdan beri donem donem ara vermis olsam da ilac tedavisi goruyorum 33 yasima geldim. Ama hicbir zaman kendimi hasta, takintili, yardima muhtac biri gibi gormedim. Once kendini normal bir insan gibi gormeyi ogren sonra baskalarindan da bunu bekle.
Arkadasinin su an icinde bulundugu psikolojiyi bilmiyorsun, belki sabaha kadar seninle dertlesecek modunda degil, biraz da baskalarinin gozuyle kendine bakmak ve empati yapmak zorundasin...
O halde siz bu kadar ağır değilmişsiniz. Hastalığınız ilerlemiş, çünkü bu dediğiniz şeyler kontrol dışı olan ve hastalık belirtileri. Acizlik, suçluluk, ajitasyon. Bunlara bir bakın.
Kendi psikolojimi bilmiyorum diyorum, başkasına nasıl bakayım ki dertleşmeyecektim diğer kızlarla toplanıp eğlenecektik.
Ama haklısınız. Artık dert anlatmak yerine dert dinleyeceğim ki acizlik kelimesini ortadan kaldırayım.

Siz inanılmaz tatlı birisiniz, teşekkür ederim yorumlarınızla aydınlandım. Bu depresif hallerimi kontrol etmeye çalışacağım ve dediğiniz kurumlara gitmek isterim lakin tek başıma emin adımlar attığımda gideceğim. Onlara yardımcı olmak isterim lakin 'iyiyim' diyemiyorum tam olarak.
Tekrar teşekkür ederim. Ama şunu belirteyim bir saat sonra yine kötü olabilirim :) Ama şunu dedim az önce 'sen farklısın, onlar için gündelik sıradan olan şeyler sana heyecan veriyor, bir merdiven inmek onlar için çok normalse senin için anormal olabilir, herkesten farklısın ve bununla eğlen' dedim. Spora gideceğim, kursa, üniversitede hangi bölüm olursa gideceğim.
Sende cok tatlisin yaz arada ozelden Bu arada 1 saat sonra kotu mu oldun ac hareketli bir sarki tak kulakligi odanda dans et zipla,gunduz kotu mu oldun git bos bir arsaya al eline uc bes kavanoz kir rahatla,spor yap,uzuuuun uzuuun yuru yurumek insani rahatlatir,arada gok yuzune de bakmayi unutma eger yasiyorsan umut var demektir ..Ha bi de nutella baya iyi geliyo ya depresyona onu da cok kacirma :KK50:

Sevgilinden ayrilmiş gibi bahsetmişsin Belliki o da senin bu duygu bozukluklarindan sıkılmış
Önce isyan etmeyi bırak herkesin basina gelebilir daha kötüsü de olabilirdi boyle düşün
İyi doktor arastir ve güzelce tedavi olmaya bak insallah iyilesirsin en kisa zamanda
Tedavi oluyorum ve iyi doktorum var. Sevgiliden ayrılmak basit ki benim için lüks bir şey. Ama arkadaş değerlidir. Ondan ayrılmak acı.
İşte kontrol edemiyorum o isyanı. Normalde şükreden biriyim, oh ne güzel bir ekmek yedik, bir adım attık. Ama o hale girince sanki en aciz biriyim.

rahatsızlığınızı anlarım ki, herkes ne yaşadığını ne çektiğini kendi bilir.Arkadaşınız sizin hep negatif, hep dertli tavrınızdan bıkmış olacak ki, mesafe koyuyor.Bir süre belki size yardımcı olmaya anlamaya çalışmıştır, ama burda siz artık kendiniz için bişeyler yapmalısınız.Anlat anlat nereye kadar.çaba göstermelisiniz.Hasta olmayan insanlar bile artık,çalışma şartlarından, aile ortamlarından, eş ,sevgili durumundan sıkıntıda mutsuz.Kimsenin hayatı sürekli güllük gülistanlık değil.Ama herkes çaba gösteriyor.Lütfen sizde kendinizi bırakmayın ve elinizden geleni yapın iyileşmek için.
Yapacağım ve hep pozitif olacağım. Ben değerliyim diyeceğim. Belki biraz ego kasacağım. Dik durmayı öğrenmeliyim evet çabalamalıyım. Teşekkür ederim

Sen ikinci üyelikdin galiba arkadaşım dimi bu konuyu normal üyeliğinlede açabilirdin zaten seni tanıyanlar daha iyi cevaplar verirdi. bencede sorununu biz halledemeyiz bi insan bukadar nasıl kendine eziyet eder anlamıyorum tedavi oluyorum diyosun ama bi işe yaramıyor galiba o_O

Sende cok tatlisin yaz arada ozelden Bu arada 1 saat sonra kotu mu oldun ac hareketli bir sarki tak kulakligi odanda dans et zipla,gunduz kotu mu oldun git bos bir arsaya al eline uc bes kavanoz kir rahatla,spor yap,uzuuuun uzuuun yuru yurumek insani rahatlatir,arada gok yuzune de bakmayi unutma eger yasiyorsan umut var demektir ..Ha bi de nutella baya iyi geliyo ya depresyona onu da cok kacirma :KK50:
Bunları not edeceğim hemen, inanılmaz iyi geldiniz. Beni istemeyeni ben de istemeyeceğim. Bakın mesela arkadaşlarına gitmiş hemen zaten yanımda mesaj atmıştı X gidiyor geleceğim diye. Banaymış tribi. Bir de gitmem ya çekemem şimdi demişti.
Neyse bunları yapacağım teşekkür ederim yine yine yine :)

Sen ikinci üyelikdin galiba arkadaşım dimi bu konuyu normal üyeliğinlede açabilirdin zaten seni tanıyanlar daha iyi cevaplar verirdi. bencede sorununu biz halledemeyiz bi insan bukadar nasıl kendine eziyet eder anlamıyorum tedavi oluyorum diyosun ama bi işe yaramıyor galiba o_O
Çocukluktan bazı şeyler oturuyor ya ondan herhalde, düzelecektir

İnanın ki bu kolay bir şey değil. Kimseyi sıkmak, üzmek istemeyiz ki bu şunu gördüm belki de en masumları biziz. İçimizde bizi öldüren biri, bir şey var. Biz kimseyi kırmamak adına bunları içimize attık ve sonrası malum. Emin olun arkadaşınız bilerek yapmıyor

Bilerek yapmadığından yüzde yüz eminim.
Ancak iyileşmek için çaba göstermek sizin elinizde.

Bir sivil toplum kurulusuna uye olsaniz? Fikirleri uyan bir gruba mesela? Boylelikle yeni insanlar tanir, cevrenizi genisletirsiniz. Bos kalip boyle kendinizi olmayan dertlerle de uzmemis olursunuz belki, ne dersiniz?
Sevgiyle..

X