Yaprak dökümü, aşk-ı memnu, dudaktan kalbe :(

kelebek088

Dokunmasınlar kanatlarıma
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2008
541
4
36
Belki moderatörler konu yanlış yerde diyecek ama bu olaylar en çok burada oluyor diye burada söylemek istedim düşüncelerimi... Konumu boşuna taşımayın. Ben içimdekini söyleyim de sonra silin...

İkinci kadın, ikinci kadın diye uzayıp gidiyor konular... Açıyoruz yaprak dökümünü nejla kardeşi leylanın kocasını çalmış. Ama yazık zor duruma düşmüş kardeşi onu affetsin vah vah...
Bihter adnan beyi, Adnan beyin oğlu sayılabilecek yeğeni ile aldatıyormuş. Aşkın gözü kördür diyelim kabullenelim...
Hele o dudaktan kalbe deki kız adı neyse işte... Daha kimi sevdiği kimle olduğu belli bile değil. Bir de bebeği var kucağında... Biz bunlara ah vah edelim. Hatta bazılarımız olur böyle şeyler herkesin başına gelebilir diyelim.
Medya da bunu güzel gösteriyor. Televizyon da arka çıkıyor biz de izleyip sesimizi çıkarmıyorsak aile kurumuna ne oldu? Neden aile kurumunun önemi kalmadı demeyelim. Artık herkes herkesi gözüne kestirebilmiş. Çocukların yanında izlemeyelim. Onların yanında ah vah demeyelim. Olabilir demeyelim. Aşkın gözü kördür demeyelim. Hatta onu izlemek bile tasvip etmek anlamına geliyor. Bari eğitim ve yeni nesiller diyorsak... Artık sorunu başka yerlerde aramayalım. Bu diziler aracılığla bize dayattırılmaya normal gösterilmeye bu ar damarı çatlamış karakterlerin yaptıkları iyi birşeymiş gibi bir de toplumda ilgi görmelerine izin vermeyelim. :1no2:

ben izlemiyorum valla bıraktım.hepsi saçmaladı artık valla.abuk sabuk hikayeler,o onla bu bunla.çok doğru bir konuya değinmişsin canım tebrik ederim.

diziler gercek hayati yansitmiyor dizilerde herseyin dogru olmasi dogruyu gostermesi yansitmasi gibi de bir sart yok.
dizilerin sadece `dizi` oldugunu bilerek izlersek ve bagimlisi olmazsak yuce aile kavramimiza bir halel gelmez insallah.
halel getircek olanlarin bir diziye dahi ihtiyaclari yok zaten merak etmeyin.

sana tamamen katılıyorum arkadaşım. ben bu konuda atv deki dizileri daha aile dizisi olarak görüyorum.
sözünü ettiğin diziler bence ailece izlenecek diziler değil aslında. haa ben yaprak dökümünün sürekli izleyicisi olmama rağmen sana tamamen hak veriyoruma.s.
malesef bu tür yayınlar izlendikçe kanıksanabiliyor ben tehlikeli olduğunu düşünüyorum.

Orası öyle ama yine de izleyip gerçek hayatta da olabiliyor böyle şeyler diyenlere çok kızıyorum. Hele hele aşkın gözü kör diyenler çok oluyor bu diziler için onlara daha çok kızıyorum Çok üzgünüm çoook

tatlim onlarin gercek fikri zaten bu bir dizi ile degisen fikirler degil.. izledikleri hayatlar o karmasa o yalanlar asklar cartlar curtlar olabilir diyerek ihtimal vererek izliyor demek ki. o dizi ekstaradan buna cok karsi olan birisini 1 sezonun sonunda buna olabilir gozuyle baktirmiyor ki.

ben de cok ama cok yanlis buluyorum artik 3 diziyi de evdekiler izlerken arada bir bakiyorum.. midem bulaniyor cunku.. hic bir zaman boyle seyler olabilir demedim hala da demiyorum.
cunku izlediklerime sadece `dizi` olarak bakiyorum.. gercek kesit sir kapisi felan degil ki bu.. romandan uyarlama ozellikle hepsi de.. kac yil evvel yazilmis olan romanlar hem de bunlar..

çok güzel bir konuya değinmişsin canım.yaprak dökümünü izliyordum ama izlemeyi bıraktım.bir dizide ben ekleyeyim kavak yelleri

evet diziler gerçekleri yansıtmıyor dizileri dizi olduğunu bilerek izlesek bir zararı olmaz falan filan söylendiğinde kulağa ne kadar doğru geliyor ancak dizileri izlerken şunu farkedemiyoruz orada yaşananları artık doğal olabilir şeyler olarak baktığımızı artık yadırgamadığımızı farketmiyoruz öyle inceden inceye hissettirmeden enpoze ediyorlarki ve bu dizileri malesef her izleyen aklı başında kişiler değil daha 16 17 sinde bir lise öğrenciside izliyor ergenlik dönemindekilerde izliyor yada doğudaki bir hanım sade bir ev hanımı yani her kesimden insan izliyor kendini kültürel anlamda geliştirmemiş insanlarda izliyor bunu sen ben sizler bu hikaye canım yanlış bir şey tabiki doğru değil deyip eleştiriken kimiside yazık yaa aşıklar birbirlerine aha kavuştular öpüştüler oooh ne iyi ettilerde kaçtılar diye izleyenlerde var malesef...

çok güzel bir konuya değinmişsin canım.yaprak dökümünü izliyordum ama izlemeyi bıraktım.bir dizide ben ekleyeyim kavak yelleri

evet ya kavak yelleri... Valla bu dizilerin geneli nedense bir kanal da toplanıyor... Sağol canım hatırlattığın için bu kanala acaba bunlardan dolayı şikayet gidiyor mudur?

Önemli olan bu dizilerden ders çıkarmaktır. Bize yaptığımız yanlışları gösteriyo farzedip
ar,namus,edep gibi değerleri hatırlatmakta olabilir.
Bence nasıl baktığınıza bağlı.

Önemli olan bu dizilerden ders çıkarmaktır. Bize yaptığımız yanlışları gösteriyo farzedip
ar,namus,edep gibi değerleri hatırlatmakta olabilir.
Bence nasıl baktığınıza bağlı.

katiliyorum.

terbiyesizden terbiye de ogrenilir.

evet ya kavak yelleri... Valla bu dizilerin geneli nedense bir kanal da toplanıyor... Sağol canım hatırlattığın için bu kanala acaba bunlardan dolayı şikayet gidiyor mudur?

gitmesine ne gerek var canım.halkımız reytinglerle belli ediyor tepkisini zaten.

canım sen farkında değilsin galıba onlar hayal ürünü...gercek hayattan kesıtlerde olsa diziler fılmler kıtaplar reelle karsılastırılamaz..
ıyı ozaman yanlış olduğunu bıle bıle acıyalım sora bızde yapalım nasılsa guzel yansıyor medyaya dimi..saçma çok saçma..

bagzı seylerı ızleyerek gozumuz alısıyor bılmem atırlıyormusunuz tarkan klbınde opustu dıye ortalık yıklmıstı sımdı ıse her akşam bır dızıde opusme yatak sahnesı oluyor nıe aynı tepkıyı vermıyoruz çunku alıstırdılar kocası yaslı olan aldatabılır herkes herksle duup kalkabılır sevınınce rakıalmalı sarp imelı uzulunce tsellıyı vıskıde bulmalı bunalr hep kotu ornekler evet hayatın gercegı degıl dızı ama ınsanlar gore gore alısıyor bır ınsan manzarası once temız sonra yavas yavas çop dolmaya baslayınca 10 sene sonra acaba eskı halı nasıldı der hatrlamaz unutturur okdar alısırız kı bızden bırı olurkı anlayamayız ben arkadasımıza kaltılıyorum

ben netten bbc nın belgsellerını ındırıyorum onları ızlıyorum vede 1.5 senelık ewlıyım tv almadım akşam netten haberlerı ızlıyoruz tv satlerınde esımle kıtap okuma saatımız var kıtap okuruz belgesel ızlerız yabancı fılm ızlerız bu arada pc acıktırhaber sıtelerıne devamlı bakarız okadarda rahatkıakşam renklı kutuya bakıp vakıt oldurmuyoruz bırbırımzle konsuyoruz hıc te tv almayı dusunmuyorum
ewlenmeden once ole dıyordum bunu nısanlıylen soyledım olmz falan dedı sonra alana kadar bak dedım eksıklık hıssetmıorsan almayalım almadık

süper bi konuya değinmişsinn..sana katılıyorumm arkadaşımm..bunlar insanlara gayet normal bişeymiş gibi gösteriliyorr...insanları böyle şeylere alışıtırıp hani normal hayatta böyle şeyler olursa gayet normal şaşırmayın...zamanla çoluk çocuk bunlarla büyüye büyüye böyle şeyler onlara normal hale gelecekk...neden se düzgün yaşamlara ait aile dizileri daha az...çünkü bu tür diziler daha fazla ranting yapıyorr..

Arkadaşlar gerçekten katılanlara da katılmayanlara da teşekkür ederim. Katılmayan bir kaç arkadaşımdan da çok farklı bakış açıları öğrenmiş oldum. Tabii edepsizden edep öğrenmek de var işin ucunda. Çok haklısınız. Ama yıllarca bu halk bir sürü şeyle uyutuldu. BBG, Gelin kaynana özel hayata müdahaleyi öğrendik. Açıp televizyonları evet o onla evlenmeli. Bu şuna şöyle dememeliydi. diye yorumlarda bulunduk. Popstar vs gibi programlarla köpükten sanatçılar yarattık. Sonra onları terkettik çünkü kötüydüler. Ve bir kenarda kalıp bunalıma girenler de oldu aralarında. Unutmayın tv kanallarında her gün acaba daha ne kadar uzun süre ne kadar insanı tv başında tutabiliriz, ne kadar insana daha bişeyler empoze edebiliriz diye oturup kafa yoranlar var. Benim kardeşlerim bile her hafta yaprak dökümünü izliyor ve ben bazen etkilendiklerini görüyorum. Bence aile kurmuna zarar veriyor. Ama farklı fikirleri olanlara da saygı duyuyorum. Renkli olan, güzel olan çok sesliliktir.

Bu yorum gerçekten bişeyi daha farkettirdi. Teşekkür ederim.

kızlar sansürlerle nereye kadar gidicez?
kaldırsınlar bu dizileri, aile yapısına ters diye.
bekar sunucuları evlendirsinler,
açık giyinemesin tvye çıkan kimse.
kadin programları da kalksın bazen ahlaksız konulara giriliyor.
böyle mi düzelicek toplumun ahlakı?

herkesin dönüp kendine bakması gerek.
bir dünyaya bakalım ya, böyle sansürler var mı?
bir bizim ülkemizde böyle...
rahatsız olan kanalı değiştirmeli.
izlenmezse zaten reyting olayından dolayı kalkar o diziler.
ama kadın iki kişiyle birlikte oluyor diye dizi kalkar mı ya..
sansür devleti..
internette her şeyimiz yasak, tv de her şeyimiz yasak.
bu konu uzar ben forumdan uçmamak için susuyorum.

bana kalirsa insan ne yaparsa yapsin bilincli yapmali.. bu bbg donemi popstar donemi benim lise orta son donemime denk geliyordu bbg yi asla izlemedim bana hic bi zaman cekici gelmedi ama pop star i izlemistim sarki dinlemeyi ve canli performanslari izlemeyi gercekten severim. cok balon cok ufurukten insanlar da vardi. her hafta yalandan kavgalar hakaretler de vardi.. ama benim amacim belliydi o showdu ve bn bunun blincinde izliyordum. annem yorum yapmak istediginde dahi bana gereksiz gelirdi bunun uzerine konusmak.
demek istedigim neyi ne amacla izledigini insan bilmeli. hayati ogrenmek icin dizi izlenilmaz. diziler hayal alemidir ciddiyeti vs si yoktur asla. dizi oyuncularina da gram kadar kiymet vermem. dunyayi tanimak icin belgesel izlenebilir. yarismalar yarisma degildir showdur yarismalari tvden izlemek istiyorsaniz olimpiyat izlemeniz gerekir. bunun gibi detaylara ve ozellikle en cok acik kalan tv kanalina dikkat etmek lazim.
tv nin hayatiniza ne kadar etki edecdegini kontrol edebilirsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…