Yaprak dökümü, aşk-ı memnu, dudaktan kalbe :(

kelebekciğim tam düşüncelerimi dile getirmişsin
neyazıkki bu 3 popüler dizi aslında bizim ahlaki kurallarımıza göre izlenmemesi gerekir
ama niyese hepimizi yada bir coğumuzu diyelim nefes almadan izliyoruz
niyese gidip bir belgesel bir kültür filmi yada sanat eseri izlemek dinlemek yerine
böyle abuk sabuk ahlaki değerleri unutulmus filmler tercih ediliyor

Belki moderatörler konu yanlış yerde diyecek ama bu olaylar en çok burada oluyor diye burada söylemek istedim düşüncelerimi... Konumu boşuna taşımayın. Ben içimdekini söyleyim de sonra silin...

İkinci kadın, ikinci kadın diye uzayıp gidiyor konular... Açıyoruz yaprak dökümünü nejla kardeşi leylanın kocasını çalmış. Ama yazık zor duruma düşmüş kardeşi onu affetsin vah vah...
Bihter adnan beyi, Adnan beyin oğlu sayılabilecek yeğeni ile aldatıyormuş. Aşkın gözü kördür diyelim kabullenelim...
Hele o dudaktan kalbe deki kız adı neyse işte... Daha kimi sevdiği kimle olduğu belli bile değil. Bir de bebeği var kucağında... Biz bunlara ah vah edelim. Hatta bazılarımız olur böyle şeyler herkesin başına gelebilir diyelim.
Medya da bunu güzel gösteriyor. Televizyon da arka çıkıyor biz de izleyip sesimizi çıkarmıyorsak aile kurumuna ne oldu? Neden aile kurumunun önemi kalmadı demeyelim. Artık herkes herkesi gözüne kestirebilmiş. Çocukların yanında izlemeyelim. Onların yanında ah vah demeyelim. Olabilir demeyelim. Aşkın gözü kördür demeyelim. Hatta onu izlemek bile tasvip etmek anlamına geliyor. Bari eğitim ve yeni nesiller diyorsak... Artık sorunu başka yerlerde aramayalım. Bu diziler aracılığla bize dayattırılmaya normal gösterilmeye bu ar damarı çatlamış karakterlerin yaptıkları iyi birşeymiş gibi bir de toplumda ilgi görmelerine izin vermeyelim. :1no2:

söylediklerine tam anlamiyla katiliyorum ama ben dizi dizidir tvdir diyemiyorum, cünki gercek hayatta da neler oluyor neler bunlar sirf yansimiyor insanlar gizliyor vs vs,
insest olaylari, ne bileyim ben hic kimsemi kuzeni akrabasiyla evlenmiyor ne bileyim ben, dizilere yansitarak asil insanlarin gözü aciliyor kötü örnek olarak, belkide bazi insanlarin daha dikkatli olmasi gerektigini ve artik kizkardesine bile güvenemedigini vs yani diztidekiler sirf hayal mayal fantazi degil gercek hayatta da olabiliyor bu tür seyler malesef

olmaz olurmu canım bu dünyada neler var bi zamanlarda serap özgünün programı vardı kız çıkmıştı 4 5 yaşındada oğlu vardı kardeşimle kocam kayıp diye ayrı ayrı kaybolduklarını düşünüyorlardı öyle bi ihtimali akıllarına getirmek istemiyorlardı çünkü ama bi gün kardeşi arayıp pişkin pişkin biz birbirimize aşığız seviyoruz ve ayrılamayız deyi verdi:1shok::mymeka:

O zaman aşkı memnu başlamamıştı.Acep hangi diziden etkilendikii?
Serap Ezgü olayına gelinceişte bunlar Türkiye gerçeği.
dizi,mizi bir yere kadar sen ailede ver çocuğuna görgüyü,eğitimi,oluru ,olmazı.Sonra rahat rahat yaslan otur arkana.İki çocuk yetiştirmekteyim.İkiside ergenlik yaşında.Okulda hocalardan teşekkür alıyorum.yetiştirdiğim çocuklar yüzünden.Bu çocuklar tv de izliyor.
izlediği kanalları söliyim
discovery,national geographi,eurosport.inanki hiç abartmıyorum.
yani herkez almak istediğini alıyor.

bu diziler gerçekten çok saçmaladılar özelliklede kavak yelleri.bir an önce bitin istiyorum ama ne hikmetse bitmiyo:kızgın:
ama şu da bir gerçek eğitim ailede başlar eğer aileler çocuklarını iyi bir şekilde yetiştirirlerse tv deki dizilerin çocuklar üzerinde pek etkili olacağını düşünmüyorum.
birde şu açıdan bakalım.örneğin yaprak dökümünde nejla ve leylanın yaptığı dizidede tasvip edilmiyo.gençlerimize bunları gösterip bak böyle bir yanlış yaparsanız bu duruma düşersinizde diyebiliriz.yani bunlardan ders çıkarmalarını sağlayabiliriz.
sonuçta bu tip olaylar sadece dizilerde değil gerçek hayattada yaşanıyo maalesef.sadece biz hepsini göremiyoruz yada duymuyoruz ama dizilerde bunlar gözler önüne serilmiş oluyo.bir yandan ders çıkarmak adına iyi diye düşünüyorum.yerimseniben
ama dediğim gibi önce çocuklarımızı evde bilinçli düzgün yetiştirmemiz gereka.s

X