Yapayalnız hissediyorum butun islerim ters gidiyor?

Üni mezunusun yaşadığın ilçede iş varsa bende bunu düşünmelisin. Bebeği de kreşe verirsin kafan dağılır

Ee onun ödemeye başlama tarihi var. Mezun olduktan 3 sene sonra sanırım.
Evlilik sonra bebek olmuş. Mecbur ödeyeyim demiş sırf evde oturun diye.
Neden dinliyorsunuz ki.
Çalışmak sadece para için değildir ki.
Zaten siz evde çocuk bakıyorsunuz evin işini yükünü taşıyorsunuz . Kyk borcunu Ödemek eşinize düşer bu durumda . İçiniz rahat olsun. O eve gelen parada hakkınız var .
Ama eşiniz bana kontrolcü biri gibi göründü .
Çocuğu bahane edip her türlü sosyal ortamdan uzaklaştırmış sizi . Çalışmanıza da izin vermiyor .
Eşinizle güzelce konuşun ilk önce . Durumunuzu anlatın. Çalışmak isteğinizi söyleyin .

Zaten siz evde çocuk bakıyorsunuz evin işini yükünü taşıyorsunuz . Kyk borcunu Ödemek eşinize düşer bu durumda . İçiniz rahat olsun. O eve gelen parada hakkınız var .
Ama eşiniz bana kontrolcü biri gibi göründü .
Çocuğu bahane edip her türlü sosyal ortamdan uzaklaştırmış sizi . Çalışmanıza da izin vermiyor .
Eşinizle güzelce konuşun ilk önce . Durumunuzu anlatın. Çalışmak isteğinizi söyleyin .
Yanlış alıntıladınız sanırım.
Ve ben kadının parada hakkı yok demiyorum.
Evlenmeden çok önce yapılan borcu evlendikten sonra erkeğe veya kadına ödetmek bana yanlış geliyor ben onu dedim.
Ama adam evinde otur demiş-niye dinliyorsa iş güç sahibi kadın- ödemek zorunda onun için.

Elimi nereye atsam kuruyor öyle uğursuz negatif bir insanım network yapmayı bile denedim ama seviye atlayamadim
Kendinizi neden öyle görüyorsunuz? Siz kendinize böyle davranirsaniz karşınızdaki nasıl davranır.Denemis olabilirsiniz, olmamış da olabilir.Bu olmayacağı anlamına gelmez.Oncelikle kendinize haksızlık etmeyi bırakın.Sonra da ipleri biraz kocanizin elinden alın.Pasif olmanın kimseye bir faydası olmaz böyle bir devirde.

Yanlış alıntıladınız sanırım.
Ve ben kadının parada hakkı yok demiyorum.
Evlenmeden çok önce yapılan borcu evlendikten sonra erkeğe veya kadına ödetmek bana yanlış geliyor ben onu dedim.
Ama adam evinde otur demiş-niye dinliyorsa iş güç sahibi kadın- ödemek zorunda onun için.
Yanlış alıntılandım .. siz zaten çok doğru şeyler yazmışsınız . Ben telefondan giriyorum araya reklam giriyor kayıyor sayfa şimdi bile oldu 3 kere . Konu sahibinin yazdığı bir cevabı alıntılanmaya çalışıyordum .

Eşimle evlendiğimde zamanlar iş yeri arkadaşlarının aileleriyle tanışmak istedigimi söyledim o da çok çevresi olmadığını arkadaşlarının da evli olmadığını soylemisti.Kizimi seneye kreşe yazdırırken belki çevrem genişler 3.5 yaşındaki çocuğumun oynayabileceği arkadaşı yok maalesef.Kurs meselesi de bu yüzden sıkıntılı.Komsulatimi kapılarına kadar gidip eve davet ettiğimde de gelmiyorlar bahaneler üretiyorlar gitmek istesem çağırmak istesem telefonlar acilmiyor çat kapı gitsem olmuyor.Berbat hissediyorum
Kendinizi gelistirecek seyler yapabilirsiniz. Kitap okuyabilirsiniz , resim yapabilkrsiniz ya da ne biliyim bir dil ogrenmek isterseniz internette bir suru site var. Orgu orebilirsiniz. Nelerden hoslaniyorsaniz onu yapin. Boyle seyler insanin kendisini de tanimasini sagliyor.

Iyi aksamlar kizlar ben.5 senelik evliyim 1 tane kızım var.Evlenirken merkezden imçeye tasındik esimin işi ilceye yakındı.Bu zamana kadar dogru duzgun cevrem olamadı.Komşulardan kimseyle görüşmüyoruz anlaştığım 2 3 kişi var. Fakat ne evlerine gidebiliyorum (aradığımda telefona bakmiyolar) ne de çağırdığında geliyorlar.3 tane arkadaşım var merkezde (40 dk lik yol) ama uzak ve esim cocukla kimsenin evine gitmemi istemiyor. Ustune arabamiz da yok ve wsimin telefonu ve televizyonu bozuldu ustune kyk borcumu oduyor adam bize baya bir maddi kazik girecek. Gercekten bunaldim. Sadece evladim icin yasiyorum yoksa yasamak boş geliyor. Ne yapacağım.

Merhaba öncelikle bende uzak bir yere gelin geldim.üst komşumda benzer sıkıntılar var.onun oğlu çok hırçın ve bağırdığı için kimse görüşmek istemiyor onunla ve gerçekten çocuğunun her istediğini yaptığı için aşırı şımarık ve çekilmez bir çocuğu var bu yüzden kendisi iyi niyetli olsa bile çocuğu iyi niyetinin önüne geçiyor ve kimse kadını görmek istemiyor.Size de bir sorum var.Siz negatifim dediniz sorun sizce sizden mi eşinizden mi yoksa çocuğunuzdan mı kaynaklı??Bunu bulup sorunun üzerine gidin bence..

İşe girin. Üniversitedeki borcunuzu neden eşiniz ödesin ki😱
Ben de iş arıyordum hatta buldum eşime söyleyince kendisi dedi ben çalışıyorum maddi açıdan ben zorlanıyorum çalışmaya ihtiyacım yok demişti o yüzden calismiyorum

komşularınızın belliki niyeti yok daha üstlerşne düşmeyin kimseyi vazgeçilmez konuma sokmayın.
ilçede halk eğitim vs var ise mutlaka kursa yazılın .
yok ise en mantıklısı online ingilizce kurslarına yazılın silkelenin orda güzel zaman geçirip dil öğrenirsiniz
çocuk büyüyünce de iş bulma açısından bir tık daha bir kademe atlamış olursunuz

İş hayatı olmazsa gerçekten birilerini bulmanız zor. Komşu şans işi. Çocuk okulda olsa çevresi çocukların anneleri olur. İşe girin yarı zamanlı,tam zamanlı yoksa evde oturmak gerçekten zorlayıcı

Her şey için bir bahaneniz oluyor ya ona çok üzüldüm sizin gibi insanlar gerçekten herkesin enerjisini alır kendinizi negatif bulmakta çok haklıymışsınız..isteyince sizin gibilerin eşlerinin de kafasını yediğini çok gördük istediklerini yaptırmak için.Allah eşinize sabır vermiştir demek.insanları takacağınıza hayatınızdaki olumlu taraflara baksanız hayat gerçekten güzel nerden baktığınıza bağlı tabi ki bu da.küçükken çok kötü bir şey yaşamış olmalısınız ya da çok şımartıldınız ki bilemem ama hayatınızı çocuğunuza da yansıtarak daha negatif bir insan yetiştireceksiniz düşünün derim.

Iyi aksamlar kizlar ben.5 senelik evliyim 1 tane kızım var.Evlenirken merkezden imçeye tasındik esimin işi ilceye yakındı.Bu zamana kadar dogru duzgun cevrem olamadı.Komşulardan kimseyle görüşmüyoruz anlaştığım 2 3 kişi var. Fakat ne evlerine gidebiliyorum (aradığımda telefona bakmiyolar) ne de çağırdığında geliyorlar.3 tane arkadaşım var merkezde (40 dk lik yol) ama uzak ve esim cocukla kimsenin evine gitmemi istemiyor. Ustune arabamiz da yok ve wsimin telefonu ve televizyonu bozuldu ustune kyk borcumu oduyor adam bize baya bir maddi kazik girecek. Gercekten bunaldim. Sadece evladim icin yasiyorum yoksa yasamak boş geliyor. Ne yapacağım.

Akrabalarınız ya da kök ailenizle aranız nasıl? Onlar gelmiyor mu hiç?

Maalesef akrabalarıma aramiz iyi degil gerçek yüzlerini yıllar önce gördük gidiş geliş yapmiyoruz

X