Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Yanmış, Yıpranmış, Kuru Saçlara Bakım Suyu Tarifi

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

tatlım,menekşe yağı aktarlarda var..
buğday yağı henüz benim boyayı akıtmadı ama zamanla olabilir sanırım..suyu da fısfıslı şişenin yarısına kadar koyuyorsun canım..
ben inan çok memnun kaldım..
inşallah sende de öyle olur...

Merhaba arkadaşlar bende bu bakım suyundan yaptım ve benim ölçülerim şöyle:
1-Yarım çay bardağı içme suyu
2-1 kapak (kola kapağı) gliserin
3-2 çay kaşığı tatlı badem yağı
4-2 çay kaşığı menekşe yağı
5-2 çay kaşığı çörekotu yağı
6-2 çay kaşığı jojoba yağı
İnşallah yanlış birşey yapmamışımdır.Karışımı yaptım ama hala hiç kullanmadım.Sizlerden bilgi almak istedim.Eğer olmaz dediğiniz birşey varsa karışımı değiştireceğim arkadaşlar....

çörekotu yağı baskın kokulu olduğu için ben tereddüt ederdim ama
sırf kokusundan dolayı
yoksa çörek otu yağı saç derisini uyardığı için saç uzatma etkisine sahip
diye biliyorum
onun dışında hepsi harika olmuş
bi dene bence kokusu seni rahatsız etmezse bi zararı olacağını sanmıyorum saça

bende su olarak yarim sise protek mavi su sisesini kullandim , yarim cay bardagi kullanmis arkadas. ben cok su kullandim sanirim.
2 kapak gliserin
1 kapak kayisi cekirdegi yagi
1 kapak bugday yagi
2 kapakta aleo vera jeli ( su gibi )
1 cay kasigina yakinda e vitamini acetati

henüz sacimda denemedim yalniz ellerime fisfisladim az yumusacik yapti.

Son düzenleme:

Amonra çokkkkkkkkkkkk teşekkür ederim tatlım.O zaman ben çörekotu yağını bir çay kaşığına indireyim.Bakalım öyle bi kullanayım.İnşallah istediğim sonucu verir.Bir şey daha sorabilirmiyim ben bugün saçlarımı boyatmayı düşünüyorum saç boyasından dolayı bir problem yaşarmıyım acaba???:97::97:

Buğday yağının saç tonunu açtığını okumuştum ben...Kayısı çekirdeği yağınıda ilk kez duydum.Ben kayısı çekirdeği kremi kullanıyorum göz makyajımı silmek için.Ve kipriklerimede faydası oluyor.Demekki saçada faydası oluyormuş. E vitamini acetatini bilmiyorum arkadaşım o nedir??:97:

normal e vitamininden etkili diye duymustum bende normalide var ikiside akiskan jelimsi yagimsi bisey valla aradaki farki bilimsel olarak aciklayamacagim malesef bende bilmiyorum

normal e vitamininden etkili diye duymustum bende normalide var ikiside akiskan jelimsi yagimsi bisey valla aradaki farki bilimsel olarak aciklayamacagim malesef bende bilmiyorum

Hmmm.Sen bi dene bakalım.Zaten yaptığımız karışımlar az çabuk biter.Eğer sen faydasını görürsen bende denerim :81:

rica ederim canım
benim saçım bitter çikolata baya koyu yani uzun zamandır kullanıyorum normalde ne kadar akarsa boya
o kadar açıldı saçım ekstra bi açma görmedim ben tatlım
bi de ben saçımı boyarken çok az saç kremi ve 1 kaşık su koyarım boyaya
eğer koyu olmasını istiyosam varsa bağdem yağı çok az bi de aklında bulunsun saçlar boyanmamış gibi
yumuşacık oluyo

Amonracım,bu fikir de çok güzelmiş,badem yağı :)

aloe vera ile kayısı çekirdeği yağını da ekleyeyim bak bir dahaki sefere..
sağol tatlım

rica ederim canim, actim yag koleksiyonumu icimden bunlar gecti bakalim birdahakine neler cikacak

canım su fazla olsun bişey olmaz benim azaldı ben üstüne biraz daha su ekledim
pek bi fark yok yani

Yaaa boyadım ben saçımı ama tüh keşke boyamasaymışım bak badem yağı katardım içineeTüh yaaa.

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa hayır mavi su olmaz, mavi su olmaz, sen benim keratin başlığını takip etmiyor musun kızzzz??? Keratini çözüyor mavi su,saçları eski haline getiriyor sakın kullanma

sakin ol canimmmmm mavi su degil bos sisesini kullaniyorum okumazmiyim o yüzden kullanmiyorum eski bitmis sise vardi onu kastettim :))

Slm arkadaşlar.Bugün ilk defa yaptığım bakım suyunu saçlarıma bu sabah uyguladım.Akşam banyo yapıp öylece havluya sarıp yatmıştım.Sabah saçlarım nemliyken bi güzel uçlarına fıs fıs yaptım. Ve sonuççç harikaaaBiraz kabaran saçlarımın hemen elektiriğini aldı ve kendi doğal bukleleriyle kaldı.Bu tarifi veren arkadaşıma burdan çokkkkkk teşekkür ediyorum.....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…