Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Yanmış, Yıpranmış, Kuru Saçlara Bakım Suyu Tarifi

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
allah allah kuzu bi kaç senedir kullanırım küflendiğini görmedim hiç benimkilerin
neden olduğu hakkında hiç fikrim yok inan:26:

işin güzel tarafı Allahtan saçıma sıkmamıştım tam da dışarı çıkıyoordum acilen bütün gün küf kokmadım en azından

Amonra merhaba ;
topic'ini bayadır takip ediyorum ama ilk defa yazıyorum
daha önce küçük bir şişede su ve gliserini karıştırıp duştan çıktıktan sonra kullanıyordum.
senin topic'ini okuyunca menekşe ve hint yağı da ekliyorum artık.Çok çok memnunum teşekkürler formülün için :)
havalar sıcakken saçlarımı kurutmuyordum ama malum havalar soğudu bakım suyunu uyguladıktan sonra kurutmamın
bir zararı olur mu? yada kuruduktan sonra maşa yapmamın ? cevaplarsan memnun ve bahtiyar dayanamayıp birde üstüne mesut olurum :)

allah iyliğinizi versin
ben yeni gördüm yadıklarınızı ne güldüm
ben size de yaparım pasta üzülmeyin
hatta atölye eğitimi de verebilirim dert ettiğini şeye bakın

Nasul bir şişeye doldurdun bunu anlamak lazım önce, kullanılmış bir şişe ise dibinde tortu vardır bu tortu küflenmeye sebep olmuştur, karışıma su ve gliseirndne başka ne ekledin?

allah allah kuzu bi kaç senedir kullanırım küflendiğini görmedim hiç benimkilerin
neden olduğu hakkında hiç fikrim yok inan:26:

Bende çok şaşırdım şimdi

işin güzel tarafı Allahtan saçıma sıkmamıştım tam da dışarı çıkıyoordum acilen bütün gün küf kokmadım en azından

Ayyyyyyy, iyi ki öyle bir şey olmamış yıhhh

kızlar ben bu karısımı glıserın ve argan yağıyla yapmak ıstyorum uygunmudur bıde bepanten kırsam ne olurkii

rica ederim canım aslında kurutmasan daha iyi
ben şimdiye kadar kurutmuyodum saçlarımı artık kurutuyorum
bi zararını görmedim

kızlar ben bu karısımı glıserın ve argan yağıyla yapmak ıstyorum uygunmudur bıde bepanten kırsam ne olurkii

argan yağı ben de ekledim kuzu
bephantene bence luzum yok ama bi de kılıça sormak lazım

Evde gliserinim yok.
Fakat badem yağı, böğürtlen yağı, menekşe yağı var.
Ama menekşe yağını es geçelim.
Çünkü kokusunu sevemedim bir türlü.
Badem yağı, zeytinyağı ve böğürtlen yağı ile yapmayı düşünüyorum.
Ne dersin Amonra'cım?
Olur mu?
Zaten benim saçlarımda hiç kırık yok, düzleştiri vs birşey kullanmam.
Ama yinede daha iyi olmasının bir zararı yok.
Ve birde ben bir ara gliserin ve böğürtlen yağı ile hazırlamıştım bu karışımı, kuru saçıma uyguluyodum.
Bir zararını görmedim.
Sen sadece nemli saçınamı uyguluyorsun canım?

Son düzenleme:

asıl temel madde gliserin kuzum
böyle bi dene sonra da gliserin ekle dene aradaki farkı sen de anlıcaksın

asıl temel madde gliserin kuzum
böyle bi dene sonra da gliserin ekle dene aradaki farkı sen de anlıcaksın

Şimdi kalkıp, dışarı çıkıp gliserin almak zor geliyor ya.
O zaman yarın çıkarsam gliserin alıyım.
Aslında gliserini hep alıcam diyorumda üşengeçlik işte, kapı dışarı çıkmıyorum.

merhaba , saç bakımını öneren arkadaşıma sormak istiyorum benim sorunda saçlarımın mat ve kuru olması .26 yaşındayım şuana kadar hiç boya kullanmadım . Saçlarımın yumuşak ve parlak olmasını istiyorum bu önerdiğin bakımı bende uygulasam faydası olur mu ?

yumuşak ve parlak olaacağından şüphem yok
tabi kişiye ve saça göre değişebilir

mutlaka denicem

ben gliserini kullanmaya başladım umarım iyi gelir bu gün yeni uyguladım çünkü,artık bıktım kuru saçlarımdan olamazsa birde bu karışımları denerim

konu güzellik bakım olunca kafalar ne güzel aynı çalıyo kuzu senin yaptığınla aynı mantık işte
zenginleştirmek de mümkünmüş aleo vera eklicem bu bitince de

benimkiler de üstüste boyadan inanılmaz kurudu deniycem.inşallah faydasını görürüm

yazdığın tarifi keşke iki hafta önce farkedip okusaydım
saçlarım boya yüzünden özelliklede uçları çok kurumuştu. kuaföre gittim orda asılı olan bi resme bakıp keşke saçımın rengi böyle olsaydı dedim.. hay demez olaydım
ben yaparım abla dedi dedim bak benim saçlarım çok yıpranmış yanabilir -yok hiç bişe olmaz en iyi boyayı kullanıcam deyince iyi hadi bakalım dedim. (bu arada saçın rengi hürerem rengi diyolar o kızıldan)Saçlarım açılırken zarar gördü glöğüslerimi kapatan saçlarımı bakım gerekçesiyle omuz hizasından kesmesinler mi bende şarteller attı ama olan oldu bişey diyemedim kökü bende nasılsa diyerek avuttum kendimi. fönlü falan fena durmuyodu. ertesi gün saçlarımı yıkadım banyodan çıkınca bi de ne göreyim boya akmış dipler kızıl gerisi ne renk belli değil üstüne saç lastik gibi uzuyo ve kopuyo nerdeyse ağlayacaktım. işimde var gidemiyorum da hesap sormaya velhasıl her banyodan sonra aynada hem kuaföre hem o rengi isteyen kendime söylenip duruyorum. bu saçları bu haliyle nasıl kurtarırım bilen var mı geçen hafta aradaki renk farkını kapatmak için doğal boya aldım biraz daha koyu kızıla boyadım ama nafile boya tutmuyo. saçlar lastik gibi sünüyo kestirmeye kalksam dipte 4-5 cm olacak kısacık saç hiç sevmem zaten yakışmıyo. imdaaaaatttttt

Kızlar bu gün bakım için gerekli malzemeleri alıp yapmaya başladım. Saçımın macerasını yukarıda anlatmıştım yanmış ve aşırı yıpranmış bir saç. yananları kurtarabilirmiyim bilmiyorum ama hiç olmazsa yeni çıkakanları hızlı uzatıp kaliteli çıkmasını sağlayabileceğimi düşünüyorum. size banyo öncesi ve sonrası saçlarımın resmini yayınlıyorum eğer bu saç düzelirse hepsi düzelir :)
banyo öncesi tabii biraz yağlanmış olduğundan düz duruyo
banyo sonrası saçlarımın kırıkları belli olsun diye yakından çektim. bu arada banyodan sonrasaçımın rengi açıldı halbu ki geçen hafta boyamıştım.

bakım kürümün içeriği:
-sinameki
-badem yağı
-hint yağı
-menekşe yağı
- gül yağı
-bemiks ampül

bir tutam sinamekiyi çay demler gibi 5-6 dk kaynar suda beklettim sonra soğumaya bıraktım. bi kaba yağların kapaklarının yarısına gelecek şekilde hepsinden koyup karıştırdım sadece gül yağından 3 damla kattım. 1 tane bemiks ampül kırdım en son sinamekiyide katıp sprey kutusunun içine boşalttım.bütün saçlarımı adeta onunla yıkadım. 2 saat beklettim ve yıkadım. hafta içi bi gün sinameki olmadan belki yeşil çay kullanırım aynı karışımın içine bepanten ampül koyup tekrar uğgulayacağım. bu gün bir mucize beklemedim zaten yukarıdaki banyo sonrası saçımın halini görüyosunuz. gerçi makineyle kurutmamıştım kendi kendine kuruyunca böyle kabarıyo..

canlar ben bunu 2 ay aralıksız yapmayı düşünüyorum arada resimlerimi yine yayınlarım bir daha da saçımı maceraya atmam :2:

Son düzenleme:

oyyy kıyamam ki nasıl yazık olmuş saçlarına elleme bir daha elinde kalır üzülürsün çok :44:
bakımlarını tarihlere göre yap istersen daha çok işine yarar

oyyy kıyamam ki nasıl yazık olmuş saçlarına elleme bir daha elinde kalır üzülürsün çok :44:
bakımlarını tarihlere göre yap istersen daha çok işine yarar

canım benim saol düzeltmeye çalıyorum durumu daha kafama göre renk değiştirmeye kalkmam.
tarihlerine göre yap demişsin tarihleri nasıl ayarlayabilirim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…