Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Yanmış, Yıpranmış, Kuru Saçlara Bakım Suyu Tarifi

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Amonra, tarifindeki malzemeleri yavaş yavaş topluyorum. Bir tek menekşe yağım eksik kaldı, bunu da aldıktan sonra günlük bakımım da senin karışımını uygulayacağım bundan böyle:KK9: Çok küçük bir plastik fısfıs aldım 1.5 tl'ye, baktıkça gülesim geliyor öyle şirin ki sanki sırf bu iş için üretilmiş resmini aşağıda paylaştım:KK1:

$suluk.jpg

Benim gliserinde 35 gr yazıyor, bunun tamamını eklemeyeyim değil mi çok gider? Yarısını mı eklesem, ne dersin?

konu sahibi arkadaşımdan özür dileyerek yazıyorum, bu konuda cevapları bulunan mavikus arkadaşımıza ulaşabileniniz var mı?
kendisi vandaydı, isim olarak bileniniz varsa benimle irtibata geçebilir mi lütfen, yada ismi paylaşmak istemezseniz google kişi bulma hizmeti başlattı. bundan yararlanarak kendisini arayıp bizi de bilgilendirir misiniz lütfen...
anlayışınız için teşekkür ederim...

konu sahibi arkadaşımdan özür dileyerek yazıyorum, bu konuda cevapları bulunan mavikus arkadaşımıza ulaşabileniniz var mı?
kendisi vandaydı, isim olarak bileniniz varsa benimle irtibata geçebilir mi lütfen, yada ismi paylaşmak istemezseniz google kişi bulma hizmeti başlattı. bundan yararlanarak kendisini arayıp bizi de bilgilendirir misiniz lütfen...
anlayışınız için teşekkür ederim...

mavikuşu ben de merak ediyorum
özel mesaj attım kendisine
umarım sağlığı iyidir

çok teşekkür ederim cnmm :KK16::KK16::KK16: bu arada inanılmaz güzel kokuyo =))

şifa olsun canım:KK16:

Amonra, tarifindeki malzemeleri yavaş yavaş topluyorum. Bir tek menekşe yağım eksik kaldı, bunu da aldıktan sonra günlük bakımım da senin karışımını uygulayacağım bundan böyle:KK9: Çok küçük bir plastik fısfıs aldım 1.5 tl'ye, baktıkça gülesim geliyor öyle şirin ki sanki sırf bu iş için üretilmiş resmini aşağıda paylaştım:KK1:

Eki Görüntüle 278759

Benim gliserinde 35 gr yazıyor, bunun tamamını eklemeyeyim değil mi çok gider? Yarısını mı eklesem, ne dersin?

canım gliserinin tamamından biraz eksik koysak yeter
şişende çok cici pempiş pembiş:KK1:

kızlar yorumlarınızı okur okumaz hemen bende karışımı alıp yaptım ama bi sorum olcak : ben duşta saç kremı kullanmadım ve dustan sonra bu karışımı saçıma uyguladım ama taranırken açılmadı sacım ama yumusacık oldu acaba sac kremi kullanmadıgım içinmi zor tarandı:KK43:

ayhh şişeye bayıldım. Nerde satılıyor bundan? Ben İzmirdeyim, nette satılan bir yer var mı?

Amonra tekrar merhaba :) dediğin herşeyi aldım. Özel sprey şişe bile aldım :) Şöyle anlatayım.

1 kapak badem yağı,
1 kapak jojoba yağı,
1 kapak hint yağı,
1 buçuk kapak menekşe yağı,
2 buçuk kapak gliserin yağı koydum. (50 ml'lik şişedeydi hepsi çok gelir diye düşündüm)
ve 2 buçuk çay bardağı su.

benim saçım kısa muhtemelen diplerimede sıkınca geliyor az da olsa. :KK43: bugün ilk defa yaptım duştan snra, sacım daha hacimli daha şekli güzel oldu. ben sıkıp hemen kuruttum birazda çok sıkmış olabilirim. saçımı düzleştirirken o yağlı hissi kaybolmadı ama. elimle saçımı tutunca (kuruttuğum halde) elim yağlandı. 1 2 saat sonra biraz geçti gibi sanki ama.
Kısacası, sence sıktıktan sonra bir süre emmesini mi beklememiz lazım, bu sizdede oluyor mu?
Bide yaptığım formülde eksik yada fazla koyduğum birşey var mı? Mesela az mı su koydum?
Teşekkür eder öperim :)

Amonra tekrar merhaba :) dediğin herşeyi aldım. Özel sprey şişe bile aldım :) Şöyle anlatayım.

1 kapak badem yağı,
1 kapak jojoba yağı,
1 kapak hint yağı,
1 buçuk kapak menekşe yağı,
2 buçuk kapak gliserin yağı koydum. (50 ml'lik şişedeydi hepsi çok gelir diye düşündüm)
ve 2 buçuk çay bardağı su.

benim saçım kısa muhtemelen diplerimede sıkınca geliyor az da olsa. :KK43: bugün ilk defa yaptım duştan snra, sacım daha hacimli daha şekli güzel oldu. ben sıkıp hemen kuruttum birazda çok sıkmış olabilirim. saçımı düzleştirirken o yağlı hissi kaybolmadı ama. elimle saçımı tutunca (kuruttuğum halde) elim yağlandı. 1 2 saat sonra biraz geçti gibi sanki ama.
Kısacası, sence sıktıktan sonra bir süre emmesini mi beklememiz lazım, bu sizdede oluyor mu?
Bide yaptığım formülde eksik yada fazla koyduğum birşey var mı? Mesela az mı su koydum?
Teşekkür eder öperim :)

canım suyu biraz daha ekle tarife 1 çay bardağı kadar
ve mümkünse kendi haline bırak öyle kurusun saçların
çok fazla sıkmanla alakası yok gün içinde bile sıkabilirsin
ama senin yağların yoğunluğuyla alakalı olabilir bu durum

kızlar yorumlarınızı okur okumaz hemen bende karışımı alıp yaptım ama bi sorum olcak : ben duşta saç kremı kullanmadım ve dustan sonra bu karışımı saçıma uyguladım ama taranırken açılmadı sacım ama yumusacık oldu acaba sac kremi kullanmadıgım içinmi zor tarandı:KK43:

saç yapın aşırı kuruysa ve şimdiye kadar hep kremleyip bu kez kremlemeyince belki de
size öyle gelmiştir. ama bu karışım tarama kolaylığı da sağlıyo normalde sizde neden böyle oldu bilemedim

canım suyu biraz daha ekle tarife 1 çay bardağı kadar
ve mümkünse kendi haline bırak öyle kurusun saçların
çok fazla sıkmanla alakası yok gün içinde bile sıkabilirsin
ama senin yağların yoğunluğuyla alakalı olabilir bu durum

çook teşekkür ederim tatlım, eve gidince su ekliycem.
bu arada başka bir sayfada protek ile ilgili konunu gördüm.
onuda tavsiye ediyorsun sanırım? :)
hacim için dolgunluk için bişi kullanıyor musun?

çook teşekkür ederim tatlım, eve gidince su ekliycem.
bu arada başka bir sayfada protek ile ilgili konunu gördüm.
onuda tavsiye ediyorsun sanırım? :)
hacim için dolgunluk için bişi kullanıyor musun?

canım protek sevdiğim bi maske kokusu özellikle
saçlarım çok gür ve kalın telli olduğu için
hacim dolgunluk sorunum yok
aksine az daha sönük nasıl görünür derdindeyim ben:KK1:

ya ben onlara hep bakıyorum ama almadım hiç. işte en gliss in repair serini aldım. proteki şimdi sipariş ettim. ama dış görünüşü diğer topiclerde olan resimlerden değişik, zaman içinde görüşünü değişmiş olabilir mi? yksa yanlış mı aldım :s benim aldığım ürün bu.

Eki Görüntüle 290081

ya ben onlara hep bakıyorum ama almadım hiç. işte en gliss in repair serini aldım. proteki şimdi sipariş ettim. ama dış görünüşü diğer topiclerde olan resimlerden değişik, zaman içinde görüşünü değişmiş olabilir mi? yksa yanlış mı aldım :s benim aldığım ürün bu.

Eki Görüntüle 290081

yok canım aynı ürün ambalajını yenilediler sadece
eski ambalajı griydi bunlar yeni üretim

tarifi uyguladım muhteşemmm. kesinlikle sağa sola uçuşan saldıran saçlarım gitti. çok teşekkür ediyorum.

X