Yanık izi için ne kullanabilirim

Pinar3851

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2023
27
2
31
Kızlar 20 aylık kızımın 18 Haziran günü ütüye dokunmasından dolayı bileği yandı sargılıydı sargıyı pazartesi günü açtılar 2 gün öce yani. Bana thiocilline diye bir krem verdiler bunu günde 2 3 kez sürün dediler 10 gün sonra da kantaron yağı sürmeye başlayın dediler. Şuan yarası kurumuş durumda ama pembe renkte tabi yanıktan dolayı. ben kantaron yağına şimdi başlayım mı bişey olur mu ya da bana yanık izi kalmaması için önerebileceğiniz başka şeyler var mı

sari kantaron yagi kullanin hic bir sey kalmaz merak etmeyin
Şimdi kullanmaya baslayım mı ben yoksa bi kaç gün daha bekleyim mi acaba i. Kalmaz değil mi gerçekten geçer mi çok üzülüyorum kalacak diye. Bileğinde bir lira boyutunda bir iz var belki biraz daha büyük olabilir bir de elinde bar küçük bişey

Cok gecmis olsun. Suan mutlaka gunesten koruyun. Gunes iz birakiyor malesef. Gunes kremi surmeyin ama doktor onermedikce. Daha mekanik korumaya calisin. Evde kalarak yada uzun kollu vs. 10 gun sonra sari kantaron cok cok iyi gelecektir. Yetiskinler de dahi izleri geciriyor.

Kantaron yağını ben doktor tavsiyesiyle doğum kesisinde kullandım ilk günden itibaren. Yani açık yarada bile kullanılabilen bir yağ, endişeniz olmasın kullanabilirsiniz doktorunuz da onerdiyse. Yalnız bu yağ güneşte leke yapabilir. İyileşme dönemi boyunca güneşten korumaya çalışın bölgeyi. Allah acil şifa versin miniğe.

Kantaron yağı yarayı iyileştirir evet ama iz konusunda benim hiç iyi tecrübelerime yok yazın kullanımı çok zor kesinlikle güneş gördüğü an leke yapıyor
Güneş kremi olmadan dışarı çıkarmam ben olsam
İz için medicasol ile yüzümde çok derin bir kesiği tamamen yok etmiştim 6 ay kadar kullanmistim

İnşallah en kısa sürede geçer. Bebek olduğu için bişey demek benim için doğru olmaz belki ama Dilan polatin maderise kremi çok iyi yaraları iz bırakmadan geçiriyor. Ama bebekler için sıkıntı olur mu bilemedim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…