yanık için yardım :(

mutlaka ama Bnde 7 yıl yanik ünitesinde çalıştım büyük bir hastanede ordan biliyorum yine de konu sahibi sorsun doktora yanlış yönlendirme olmasin
yanık ünitesinde çalıştığınız için soruyorum. belki biliyorsunuzdur.
et benleri için superchistotel diye bir damla var. bende onu kullanmıştım.
et beninin üzerine döktüm 3 gün boyunca. sonra orası baya büyük bir yanık ve yara oldu. ama et beninin belki 5 katı yer yandı ve yara bağladı.
ve aradan yıllar geçti o yaraların olduğu yerin içi hala dolu gibi kaldı ve ten rengimin 4-5 ton daha açık halde leke kaldı. sanki böyle derimin üstünde ayrıca 4-5 ton daha açık renk bir deri yüzeyi oluştu altında hala yara var gibi kaldı yıllardır hemde.
hiç böyle bi şeyle karşılaştınız mı? ya bunun için ayrıca konu mu açsam acaba? çok rahatsız ediyor beni

hmm ilacı biliyorum ama bahsettiğiniz gibi bir şeyle karşılaşmadım doktora göründünüz mu çok zaman geçmiş ama üzerinden

hmm ilacı biliyorum ama bahsettiğiniz gibi bir şeyle karşılaşmadım doktora göründünüz mu çok zaman geçmiş ama üzerinden
evet doktora gittim. doktor izleri görünce bi hastalık ismi söyledi. ondan olmuşsunuz dedi. ben de yok onlar kullandığım ilacın izleri deyince o da çok şaşırdı. bi ilaç da vermedi.
peki böyle cilt tonundan daha açık lekeler ya da yanık izleri için lazer işe yarar mı ki

onu bilmiyorum lazerle geçermi ama sanmıyorum
damlayı direk bene degilde etrafına sürmeniz gerekiyordu nasıl yaptınız bilmiyorum ama ilaçta bulunan çinkonun zararı olmuş olabilir. renk farkından dolayı dermatoluga gidebilirsiniz ama içinde birşey varmış gibi dediniz ya ondan rahatsız oluyorsaniz bi genel cerraha gösterin bnce

sanırım benim cildimin aşırı hassasiyetinden kaynaklandı. ama genel cerrah iyi fikir. tşk ederim.

mutlaka ama Bnde 7 yıl yanik ünitesinde çalıştım büyük bir hastanede ordan biliyorum yine de konu sahibi sorsun doktora yanlış yönlendirme olmasin
merhaba yanık ünitesinde çalışmışsınız aklıma takılan bi şey var sormak istiyorum yanık yerim baya iyileşti şu an pembe leke var gibi ancak iki gündür çok kaşınıyor ve isilik gibi küçük sivilceler çıktı doktora gidemiyorum maalesef yasaktan dolayı. bu normal mi yoksa alerji olabilir mi? hep aynı ilaçları kullanıyorum ama..

Yanıkla ilgili ben de birşey sormak istiyorum; fırçalı fön makinalarını bilmeyen yoktur , yaklaşık 2 ay önce saçımın yanını fönlerken makina yanlışlıkla yanağımın üst kısmına denk geldi ve ordaki deriyi sıyırdı resmen. İlk başta şişti baya kötü duruyodu, şiş azaldıkça pembemsi- kırmızımsı oldu orası şimdi 2 ay sonra bronzumsu bir renk aldı orası küçük bir iz Halinde duruyor. Bir sürü krem kullandım fito, madecassol, dermatix diye bir krem bide yanıklar için özel, ondan. En son eczacıya sordum başka bir krem aldım allscar diye baya etkiliymiş, Geçer o en derin izleri bile geçiriyor benim ameliyat izlerimi geçirdi dedi. Estetik doktoruna ve dermatologlara da sordum geçer zamanla dediler. Gerçi dermatolog hafifler dedi geçer demedi kafamı karıştırdı. Şimdi sormak istediğim bu iz artık kalıcımıdır yoksa zamanla mı yenilenir ordaki deri?

Bu arada Yanığın aralarından dikkatli bakınca kendi tenimin çıktığı görülüyor, bu yenileniyormu demek ?

Son düzenleme:
merhaba
hangi ilaçları kullanıyorsunuz su an

merhaba
hangi ilaçları kullanıyorsunuz su an
furacin ve madecassol kullanıyorum ama uzun süredir bunları kullanıyorum başka ilaç da kullanmadım. sadece kantaron yağı sürüyordum ama onu da bi haftadır sürüyordum yinr bi şey olmamıştı. şu an isilik gibi küçük küçük sivilce gibi kabartılar mevcut. neden oldu anlayamadım

yaranızı temiz tutun bebek sampuaniyla yıkayın ve iyice kurulayın. sağlık ocağına da bi gidip görünün.
benim tavsiyem bir süre sadece fucidin kullanın.
ama geçmezse muhakkak doktora gidin

yaranızı temiz tutun bebek sampuaniyla yıkayın ve iyice kurulayın. sağlık ocağına da bi gidip görünün.
benim tavsiyem bir süre sadece fucidin kullanın.
ama geçmezse muhakkak doktora gidin
Doktor alerjik reaksiyon olabileceğini söyledi furacini kestim serumla temizleyip madecassol kullanıyorum umarım hemen geçer

Benim yanık için yorum yapabilecek yokmu aşağıda yazmıştım; 2 aydr izinin durması normalmidir? Çokmu derin yandığını gösteriyor acaba..

Böyle sormuştum

Aynı olay benim basıma 6 sene önce geldi hatta konularıma bakarsan görebilirsin .benimkine kaynamış kahve döküldü bacaklarıma ve hala lekeler azaldı ama duruyor hayatım psikolojim mahvolmuş durumda ne denize girebiliyorum ne kısa giyiniyorum .kapatici fondotenlerle yaşıyorum yazın maalesef deri soyulduysa illa leke kalıyor

benim iki ay oldu şuan ortası beyazladı kenarları hafif kahverengi izler var umarım geçer

benim iki ay oldu şuan ortası beyazladı kenarları hafif kahverengi izler var umarım geçer
Seninki daha hafif o zaman geçer ama tam geçmesi biraz zaman alabilir 2 sene falan .ben daha ağır geçirdim

Seninki daha hafif o zaman geçer ama tam geçmesi biraz zaman alabilir 2 sene falan .ben daha ağır geçirdim
BENimde derim tamamen soyuldu doktor soydu iki hafta sürdü iyileşmesi ikinci derece yüzeysel yanıktı sanırım ama bilmiyorum artık alıştım ama yine de inşallah geçer tabi buna da şükür de:.. çünkü daha kötüydü birde furacin kullanmıştım o alerji yaptı alerji yanktan kötü olmuştu

Biraz zaman alır ama düzelir diye düşünüyorum resim atarsan özelden söyleyebilirim izin ne olacağını .o kdr tecrübeli oldum ki bu konuda 6 senedir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…