Yamukprenses'in hikayesi...

yamukprenses

Guru
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2009
9.221
14.632
merhaba arkadaşlar,buraya kendi hikayemi yazıp birazda rahatlamak yada belki derdime deva aramak için yazıyorum.
hikayem biraz uzun ama okursanız fikir,bilgi,başınızdan geçen benzer durumlar varsa benimle paylaşırsanız çok sevinirim,çünkü artık inanın delirmek üzereyim.

2010 yılında 16 haftalık düşük yaptım,zaten hamileliğim boyunca ara ara kanamam oluyordu.düşükten sonra 3 ay korunma sonrası tekrar denemeye başladık ama ben 10 ay boyunca hamile kalamadım,gittik rahim filmi çektirdik,filmim temiz çıktı,tüpler açık,bir sorun gözükmüyor dendi.ama rahim filminden sonra afedersiniz eşimle ilişki sonrası hep sol tarafımda bir ağrı oluyordu içerde,sanırım rahim filminin etkisi dedim üstünde durmadık.rahim filminden sonra yine 2 ay hamile kalamayınca çok çok ünlü iyi dedikleri bir doktora gittik,eski rahim filminide götürdük yanımızda.doktor beni muayehane etti,birşey yok dedi,herşey normal.rahim filmine baktı rahimde eğrilik var dedi,100 kere hamile kal yine düşük yaparsın dedi,tüplerde boğum boğum dedi,hadi düşük sebebim bu peki neden 1 senedir hamile kalamıyorum ben cevap yok.histerekopi ve laparoskopi yapılması lazım dedi,çok iyi doktor diyorlar ya güvendik bu ameliyatları oldum,8-10 ay içinde hamile kalırsın dedi gittik eve....

tabi ben yine hamile kalmadım,bu arada benim sol taraftaki ağrı hala devam ediyor,ara ara başka doktorlara rutin kontrollere gittim yine birşey yok diyorlar,film sonrası hassasiyet oluşmuştur diyorlar,neyse gittik yine aynı doktora 1 aşılama yaptı,tutmadı.dedi 2.deneyelim yok dedim kendimi antalya memorial hastanesi tüp bebek merkezine attım.oradaki doktor eski rahim filmine baktı,bu film 4/4 lüğe yakın bir film ameliyat gerektirmezmişki dedi,moralim bozuldu,e o zaman boşunamı ameliyat oldum,neyse dedim geçtim.daha önce bir düşüğüm olduğu için eşimden ve benden genetik testler istedi,bende kan pıhtılaşması sorunu çıktı,hamile kalırsan kan sulandırıcı iğne vurulacaksın dedi.eşimden sperm testi istedi sonuç morfoloji koskaca nurtopu gibi ''0''şok olduk,e ozaman öbür doktor bize aşılamayı hangi akla hizmet yaptı orada gözükmedimi morfoloji,peki ben daha önce nasıl hamile kaldım gibi milyonlarca soru uçuşmaya başladı beynimde.2 ay denemeyelim dedi doktor,önce eşimi tedavi etmek istedi,bitkisel bir ilaç verdi 2 ay kullan dedi.neyse eşim 2 ay kullandı geldik yine tüp bebeğe.

bende sorun gözükmüyor ya aşılama deneyelim olmazsa dedi ama daha önce ameliyat cd mi izledi ve kıllandı tekrar rahim filmi istedi ve sonuç 2 tüpümde kapanmış,resmen kahroldum yıkıldım kendimi yarım bir insan gibi hissettim,kime öfkelenmeliydim bilmiyorum,beni ameliyat eden doktoramı,rabbimemi kime,bilmiyorum...

eşimin morfolojiside sadece 1 e yükselmişti,dr nedense onu çok önemsemedi denenebilir dedi,başladık iğnelere,herşey güzel geçti,18 yumurta toplandı,6 sı döllendi sanırım,tam hatırlamıyorum şimdi,bu arada sol taraftaki ağrım hala devam ediyor,bu dr da baktı birşey yok dedi,sadece yumurtalık rahime yakın falan dedi bunu başka doktorda söylemişti ama bu böyle bir ağrı yapmaz.eşimle ilişki sırasında sadece sol taraf ağrıyor,ayaktaysam sanki sürekli sol taraftan birşeyler akıyor gibi hissediyorum,ıkınsam bazen akıntı geliyor bu beni rahatlatıyor,tuhaf bir durum ama doktorlar birşey yok diyor.

transfer işlemi yapıldı 2 saat hastanede bekledim bilerek sonra eve geldik yattım,12.gün değerim 38çıktı,internette deli gibi araştırdım bu değer 12.güne göre düşük,12 günde değeri 80-100 arasında oluor genelde neyse iki gün arayla tekrarlamaya başladık;
12.gün:38 kusur
14.gün:74 kusur(ikiye katlanmıyor)
16.gün:215(burada sevindik işte)

doktorum artık yapma test falan dedi bıraktık,herşey iyiydi hamileydim,belimde progestan bantları,gün aşırı progestan iğnesi,vajinal progestan,göbekten kan sulandırıcı iğneler.....derken 26.günümde tuvalet sonrası koyu kırmızı lekem geldi,kabus gibiydi,hemen bulunduğum yerde bir doktora gittik alttan ultrasonla baktı kese gördük,hcg değerim 3214 olmuş ama 26.güne göre yine düşük.,doktor dedi hamileliğin devam ediyor eve git dinlen,2 gün dinlendim,kanamam geçti ama hiç kalkmadım,kendi doktorumla telde falan konuşuyoruz,28.gün yine bir tuvalet sonrası şarıl şarıl açık kırmızı kan geldi,acile gittik kese belli belirsiz yerinde dendi,hcg değerim 4998 olmuş yine 2 kat değil.normalde kese için kendi doktoruma 28.gün gidecektik işler böyle olunca gitmedik,orada yattım ama birkaç saat sonra yine kanamam geldi,dr bu sefer spekülümle baktı ve parçalar düştü,ilkinde aklıma gelmeyen patoloji alınıp incelenmesini istedim ve ben doktorun deyimiyle düşük yaptım.o gece hastanede kaldım,ertesi sabah kontrole kendi tüp bebek doktoruma gittim,alttan baktı dediki kese yerinde duruyor ama bozulmuş dedi,artık delirmek üzereydim,tekrar hcg bakıldı düşük çıktı,yani gün gün düştü değerler.hala niye düşük yaptığımı neler olduğunu bilmiyorum

şimdi kafamda milyonlarca soru var,ben ilkinde neden düşük yaptım,acaba sol tarafımda ki ağrı ne,internette araştıra araşttıra yumurtalık iltihabına kadar geldim,doktorlar birşey demiyorlar,acaba iltihap varda bebeğimi zehirledi,peki tüp bebek doktorum niye tüp bebekten önce tüple rahim bağlantısını kesmedi(sonra araştırdım,tüpleri tıkananlar için böyle oluyormuş sanırım)eşimin morfolojisi 1 le bu işler oluyormu,acaba spermi kalitesizdi ondanmı zaten değerler düşük başladı,acaba boş kesemiydi kimyasal gebelikmiydi,bu sol tarafımdaki ağrı ne,ne yapmalıyım nereye gitmeliyim.bu ay eşimle ben hap tedavisi olduk ama o akıntı gibi şey geçmedi,acaba yumurtalık iltihabım varda 1,5 senede ilerledi ve ilaçlara cevap vermiyormu,peki bu iltihap değilse ne,Allah'ım delircem.

arkadaşlar biraz uzun ve karışık yazdım sanırım,kusuruma bakmayın,inanın çok doluyum ve kafam karmakarışık,bir daha nereden nasıl başlayacağımı bilmiyorum,yaşım 32,umudum azalıyor.aranızda benim durumuma benzer şeyler yaşamış arkadaşlar varmı,ne olur birkaç cümlede olsa yazın,birbirimizi yine en iyi biz anlarız.bu arada patoloji sonucumda yoğun iltihaptan başka birşey çıkmadı,yani bebeğe ait bir bulgu yok.

Son düzenleme:
canım evet karışık yazmışsın ama hayatın karışmış her doktor başka türlü karıştırmış hayatını iltihap çıktıysa ve yoğun dendiyse patoloji sonucunda tıkalı tüp lerde bu durumun olabileceğini benim doktorum laporoskopi yapmadan önce anlattı ve tüp bebekte bebeği kaybetme nedeni olduğu için tıkalı tüplerimi aldırdım...şimid keşke aldırmasaydım diyorum biliyorsun ama o zaman ikna oldum..bebeği zehirler sıvı salgılayıp demişti acaba bu mu oldu ne bileyim...ne desek boş ama ben hep ağrı çekiyordum laporoskopiden sonra bu ağrılarım bitti tüpler tıkalı olduğu için içerde sıvı birikmesi sonucu resmen şişmiş kızarmış...ağrılarım bundanmışş..şimdi ise asla normale dönmeyeceğimi ve asla tüp bebek haricinde hamile kalamayacağımı biliyorum ...laporoskopi konusunda çok iyi ve insan bir doktorla yeniden başla diyorum ben...tüplerinin açılması için brokoli kürü diyorlar belki bir süre onu da deneyebilirsin..Allah yar ve yardımcın olsun...

neden tüplerini aldırdığın için pişman oldun canım,banada derlerse aynı şeyleri aldırmayayımmı,birde kesi falan atıyorlarmış diye biliyorum ben.ayrıca sen nasıl bir ağrı çekiyordun canım bana anlatırmısın çünkü benim için çok önemli,ayrıca ben laporoskopi olduktan sonra bu sol tarafım ağrımaya başladı yada ilk rahim filminden sonra bilemiyorum.ikisi birbirine yakın çünkü 2 ay arayla,sebep herneyse laporoskopi sonrası tüplerimin açılması ve bu ağrının geçmesi gerekmiyormuydu,üstelik bu ağrı geçen sene daha şiddetliydi şimdi azaldı,arada o sol taraftan akıntı geldiğinde ağrım hafifliyor,yani 1,5 senedir bu ağrıyı çekiyorum hatta geçen sene sol bacağım zonkluyordu,ağrı belime vuruyordu ama bu sene daha rahatım,anlayacağın canım kafam iyice karışık.ayrıca kapalı tüplerin açılma ihtimali varmı?
sence tekrar laporoskopimi olmalıyım?
güzel dileklerin için teşekkürederim,umarım birgün ikimizde bu yazılanlara kucağımızda bebeğimizle geriye dönüp bakar okuruz,vay be neler yaşamışım ama değdi demek için...

Arkadaşım neler yaşamışsın yazını okurken dua ettim hep sana,başka acı çekme diye.sen elinden geleni yapmışsın fazlasıyla.insan sonuca hep bir adım yaklaşıcam diye katlanıyor işte.ama bedenen,ruhen,madden yıpranıyoruz.Ağrının olmasına gelince;evet iltahap sanırım acı çekip akıntıyla rahatlaman bunu gösteriyor eee doktorlar nasıl olurda umursamaz ya! ilk önce ağrı işini hallet ama panik yapıp yanlış doktorların eline düşme araştır,biliyorum bide yaş korkun var,benim de bebeğim olamadı hala sonra anlatırım yaşadıklarımı ben de otuziki olucam

aklıma yeni geldi,hissettiğin ağrın hep mi oluyor yoksa ardabir mi,bide akıntın iltihap gibi mi?ağrıların yumurtlama ağrısı(belirli günlerde oluyorsa) akıntında yumurtladığın için olabilir.bide bu sitede okumuştum yumurtlamadan sonra da ağrı yaşanabildiğini bununda yumurta çatladıktan sonraki sıvının tüpte ilerlerken basınç yaptığını söylemişlerdi.
ne çok iltimal söyledim dimi yaa ama bişey daha var;laporoskopinin ardından bana antibiyotik gibi ilaçlar vermişlerdi enfeksiyon için sen kullanmış mıydın?

öncelikle okuduğun için ve cevap verdiğin için teşekkürederim canım,bu ağrım ilk rahim filmimden sonra başladı,2 ay sonra laporoskopi oldum,acaba diyorum rahim filminden sonraki ağrı iltihaptıda esas ameliyat sonrasımı çoğaldı...bu ağrı genelde eşimle ilişkide ağrıyor,birde ilişki yoksa sol tarafımda hep böyle dolu birşey var gibi hissediyorum,işte akıntı falan gelse rahatlıyorum,sanki oradaki birşey boşalıyor.yumurtlama akıntısı olduğunu sanmıyorum.laporoskopi sonrası ilaç verip vermediklerini hatırlamıyorum,1,5 sene önceydi,yani bu ağrıyı 1,5 senedir çekiyorum birde laporoskopi sonrası adetlerimde azaldı

senin hikayen nedir canım merak ettim,zaten şimdi girer bakarım senin açtığın konulara,ne diyeyim Allah hayırlısını versin,umarı şifaolacak doktorlara denk geliriz.

evet hikayemi açtığım sayfadan bakarsın canım.aslında bahsettiğin şikayet çikolata kistinin belirtilerine de benziyo dicem ama doktorların söylerdi . ağrın varsa sebebi de vardır sen sorularına yanıt verecek,sana güven verecek bi doktor bul bence.Bu arada bende yapışıklıkla uğraşıyorum laporoskopi-histereskopi oldum ama sonuç hala az adet görüyorum.sizin yaşadıklarınızı okuyunca da daha fazla kendimi kurcalatmamalıyım diyorum iki dakka sonra bu kadar yaptın sonuca ulaşmak için inatla ilerle diyorum.yani sonuç koca bir sıfır...

arkadaşlar tek iki satır yazmanıza ihtiyacım var,yokmu benim gibi olan yada benzer şeyleri yaşayan?

canım yazdıklarını satır satır okudum.ben de 15 aydır uğraşıyom olsun diyeçneler denenmedi ki.ben de laporoskopi ameliyatı oldum.tüplerim açıldı.dün de aşılama oldum.ama senin durumun biraz karışık.bence seni iyice araştıracak güzelce aşama aşama dinleyecek bi doktora görünmelisin.nerde oturuyorsun.eğer istanbulda ya da büyük illerden birindeysen muhakkak kendine iyi bi doktor bulman gerekir bence.çünkü internetten çöp gibi bilgiler de mevcut.rabbim hakkına hayırlısını versin.çok aratmasın inşallah.

merhaba ..
bende 6 senedir infertilite mağduruyum..
6 senelik evliyim hiç korunmadık desem yeridir bi 7 ay filan ki oda geri çekme yöntemiyle yani ilaç kondom değil..
ama hiç gebelik oluşmadı
laparoskopi oldum ama galiba yumurtalık rezervimi azalttı ...çünkü lap.tan önce hiç fsh sorunu yaşamadım ama lap.tan sonra (tıkanıklığım çok fazlaymış tekrar tıkanma olmuş) diye dr bizi tüp bebeğe yönlendirdi ve fsh yüksek kaç sefer tedavilerimi ya erteledik yada yarıda kesmek zorunda kaldık ...4 tüp bebek denememiz var ilkinde yumurtalar gelişmedi tedavi iptal , ikincide 4 yuymrtadan üçüboş sadece biri sağlam çıktı oda döllenmedi yine iptal , üçüncüde yumurtalar çok güzel gelişiyor derken bu sefer erken çatlama oldu aşılama yapalım dedi dr ama benim tüpler tıkalı nereye aşılama , dördüncü tedavi herşey çok güzel 6 yumurta beşi döllendi birinci kalite ikisi transfer 12 gün bekle ama negatif dr bile nasıl olur herşey çok güzeldi dedi ama kısmet işte..kalanları dondurtalım dedik ama o kalitede değiller çözülürken sağlam çıkmazlar dedi embriyolog ...
şimdi 5. tüp bebek tedavime başladık iki gündür iğnelerimi oluyorum hayırlısı
Rabbim tüm isteyenlere hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah...

bu arda yazmayı unutmuşum yaşım 32 benimde

Ben yumurta gelişimi olsun diye arı sütü ve bal karışımı yaptırdım bir sise ve yine bir sise polen aldım ama mutlaka Aktarcidan olmalı.bununla ilgili bilimsel yazılar da okudum istersen sen de dene benim 20 gün kadar oldu başlayali

ben antalyada yaşıyorum canım,dediğin gibi beni sabırla dinleyecek,beni iyice inceleyip araştıracak bu işte usta bir doktor lazım bana,yumurtalık rezervim iyi diye biliyorum,daha fazla yıllar geçmeden artık anne olmak istiyorum.ama tekrar tekrar yeni baştan yeni bir doktorla başlamak yoruyor beni,psikolojim altüst oldu,doktora gidilecek düşüncesi bile artık beni çıldırtıyor,oturup ağlamaya başlıyorum,yeni yeni süprizler çıkıyor karşıma,Allah yüzümüze güler inşaallah,şöyle bebeğimi ah bir kucağıma alabilsem,bir öpsem koklasam,artık mucize hayal gibi geliyor bana.peki bana istanbulda tavsiye edebileceğin bir doktor varmı,ben henüz araştırmadım,sezon bitsin kasım gibi yeniden doktora başlamayı düşünüyorum çünkü.

öncelikle RABBİM hayırlısını versin diyeyim canım,çünkü ben buna gerçekten inanmaya başladım,hepmi insanın karşısına aksilik çıkar,sanki olmaması için birşeyler bilerek hep ters gidiyor,ama inanıyorum birgün bizim için dönecek herşey,böyle inanmak istiyorum çünkü.madem tıp bu kadar ilerledi,bulsunlar bizede bir çare.umarım bu son ki tedavin başarıyla sonuçlanır canım,inan bana bunu canı gönülden diliyorum.

​konu açılalı 2 seneye yaklaşmış o yüzden öncelikle sormak istedim : konu sahibi arkadaşım ne durumdasın acaba?konunu özenle okudum ve merak ettim açıkçası...

​konu açılalı 2 seneye yaklaşmış o yüzden öncelikle sormak istedim : konu sahibi arkadaşım ne durumdasın acaba?konunu özenle okudum ve merak ettim açıkçası...

bütün bu yazdıklarımın üstüne 1 tüp bebek ve birde dondurulmuş denedim,onlarda tuttu ve kese görünmesine yakın ikiside düştü,yani anlayacağın hala aynı yerimde sayıyorum.artık sorgulamayıda bıraktım,yaşıyorum öylesine.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…