Yalnızların Mekanı,,

ecenas

Canım Kızım _EceNas_
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2008
873
1
Kızlar benim gibi yanlız hamilelik gecirenler,ailesi uzak olanlar veya dargın olanlar,haydi paylaşalım duygularımızı,
Benimkiler hem biraz aramız acık hem uzak hepsi bi arada,ve yanlızlıktan da sıkıldım aslında günü gecirimeye calışıyorum sadece, en azından kızıma kavuşana kadar, apartmanda da kimse kalmadı yaz dolayısı ile herkez tatile gitti:KK43:
Benden böyle durumlar,,
senağlama

Son düzenleme:
Canim benim seni çok iyi anliyorum bende babişle aram biraz limoni konuşuyorumda bana kirgin annemle bir sorun yok ama oda işlerinden dolayi gelmiyor ablamla kayin validem gelcek hediyeleride onlarla gönderiyorlar belki bir kaç ay sonra gelir babamda bana annemle kavga ettiklerinde annem hakli dedim diye küstü yanina gidince hiç bir şey yokmuş gibi konuşuyor ama tel edince soguk soguk konuşuyor annemle tartişinca bize gelmişti bir gitmiş babama benim ve eşimin agziyla yalan söylemiş anlayacağin tiraji komedi gibi birşey kendine iyi bak dediğin gibi sakin üzülme herşey olacağina variyor sikintisi sana kaliyor oyüzden bebişinide sitrese sokma canim

Kizlar siz gene ailenizin yasadigi yerde oturuyorsunuz,bende evlenmeden once istanbulda yasiyordum simdi ABD yerlestim evlendikten sonra,burada tanidigim kimsem yok ne akrabaa ne arkadas vss... :KK43: birde hamilelik olunca daha da insan duygusal oluyor dogumuma annemi yanimda istiyordum malesef vize vermediler gelemiyor... kayinvalidem gelicekti hanfendinin kiziyla torunlari gelicek diye isteksizlik vardi bende sinirlendim esime soyledim gelmesin dedim,insanin gercekten kendi annesi gibi olmuyor bosuna kaynana dememisler... anliyacaginiz gurbet ellerde tek basima kimsenin yardimi olmadan bebegimi buyutmeye calisicam...o yuzden ECENAS cim sakin uzulme hic degilse kapisini vuracagin kimseler var etrafinda,burda kesinlikle oyle degil komsuluk yok merhaba merhaba... Benim sikintimda boyle,bebislerimiz gelsin allahin izniyle insallah bu sikintilarda biter.. Ama allah kimseyi ailesinden uzakta birakmasin buraya gelince daha iyi anladim...

Teşekkür ederim arkadaşlar,
Yanlız olmadığıma sevindim biraz da, ama komşularımın hiç biri yok şuan sanırım bir ay daha olmayacaklar, hepsi tatile memleketlerine gittiler,annemler de öyle ben ararsam görüşüyoruz,arada kardeşlerim geliyor işte, kaynanam cok iyidir aramız da cok iyidir ama malesef o da uzak ve calışıyor ama doğumda gelecek inşallah bi aksilik olmazsa,

ECENAS erkencisin masallah saat gece 2 suan burda,hamilelikte son aylar oldugu icn uyuyamiyorum bi turlu tam uykum gelsin oyle yatiyorumki rahat uyku cekim kendime diye ama bu seferde idrar olaylari birakmiyo pesimi :) Bu arada ne guzel dogumda yalniz degilsin buna sevindim acikcasi...

Kan ilacımı almaya kalkıyorum bi daha yatıcam şimdi kızımla uyucaz, doktor ya yemekten 1 saat önce yada sonra alıcan dedi bende sabah kalkıp alıp yatıyorum sonra kalkıyorum kahvaltı yapıyorum,
Yanlız olmayacağımda şuan yanlızlık sıkıyor beni işte, acil bişey olsa eşimi aramam lazım e onun iş yeride uzak, apartman bomboş, bir kaç komşu var onlarda calışıyor evde duran yok, napalım bizde kızımla muhabbet ediyos, ağlaşıyoruz, onun eşyalarını tekrar tekrar katlıyoruz yerleştiriyorus,işte böyle,Neyse ben yatayım midem bulanmadan kan ilacım bitti,
yildizlar canım bu arada senin son 4 haftan mı kaldı? sanırım aynıyız,

razucugum allah yardımcın olsun canım... canım yalnızım die düşünme sonuuçta seninlebir ömür olmaya yemin eden eşin var yanında.. en önemlisi o deilmii saten.. bak bugün yarın ecenasda gelicekk hep bi aile olucaksınız ... ailenle aran inş. düselir canım kimse evladına kıyams onlarda orda mutuz seni düşünüyodur bundan eminim kim 5 parmagından birinin eksik olmasını istyerkii .... onlarda yanında olurlar kısa zaman sonra merak etme canım.... allahım kimseyi yalnız bırakmasın ...

selam arkadaşlar,
bende sizdenim.

ECENAS cım canını sıkma desemde biliyorumki ister istemez sıkıyoruz, daralıyoruz. İnsan hamile olunca meğer ne kadar duygusallaşıyor herşeye duygusal yaklaşıyor? Birilerinin bir gülümsemesi bir tatlı sözü bizlere nasıl moral veriyor. Ama maalesef benimde ister istemez canım çok fazla sıkılıyor. HErşeyden uzak ağlamak istiyorum
Ne yapcam bilmiyorum. Sıkılıyorum.
Kendinize iyi bakın arkadaşlar. BEbişlerimiz için moralleri mümkün olduğunca yüksek tutmalıyız. İnşallah onlar doğunca bu sıkıntılarımızı unuturuz....

Son düzenleme:
kızlar bakın yalnız değilsiniz bizler varızzzz:1hug:
herşeydden önemlisi sizi seven eşleriniz vara.s
bebişler gelsin kimseye gerek kalmıycak.herşeyin herkesin önüne geçicekler eminima.s
ne kadar şanslıyız ki dünyanın en güzel duygusunu yaşıycaz ve allahım izin verirse hep onların yanında olucazyerimseniben
düşünün bide ne kadar çok bebek sahibi olmak isteyen insan var.:sm_confused:
o yüzden böyle şeyler le kendinizi üzmeyin.a.s
sonuçta aileleriniz yaşıyor.onların varlığını bilmek bile sizi mutlu etsinnnnnnnna.s
dargınlıklar,küslükler aradaki mesafeler herşey bi şekilde çözümlenir arkadaşlarıımmmm
hepinizi çok öpüyorummmŞeniz

Kızlar benim gibi yanlız hamilelik gecirenler,ailesi uzak olanlar veya dargın olanlar,haydi paylaşalım duygularımızı,
Benimkiler hem biraz aramız acık hem uzak hepsi bi arada,ve yanlızlıktan da sıkıldım aslında günü gecirimeye calışıyorum sadece, en azından kızıma kavuşana kadar, apartmanda da kimse kalmadı yaz dolayısı ile herkez tatile gitti:KK43:
Benden böyle durumlar,,
senağlama

arzucum seni en iyi anlayan benimdir heralde. annemler ankarada ve aramız kötü. karşılıklı olarak birbirimize kırgınız. ama en çok ben kızıyorum anneme, çünkü beni son aylarımda böyle üzmeye hakkı yoktu. zaten hamileliğim sorunlu geçiyor, bi de onun kırıcı sözleriyle uğraştım. apartmanımdakilerle de komşuluk ilişkim yok, bu sene evlenip taşındım, kimseyle bi yakınlık kuramadım, hem çalıştığım hem de hamilelğim sorunlu geçtiği için. ben de yalınızım. kaynanamla küçük görümcem tatildeler. büyük görümcemle de her zman görüşemiyoz, evler yakın ama hava çok sıcak, ben çıkamıyorum, o da ev işi yapıyo gelemiyo. ben de napayım internette takılıyom, foruma giriyorum. kendimi burda yalnız hissetmiyorum. buradakilerin beni anladığını düşünüp rahatlıyorum. arzucum ne olursa olsun morlaimizi yüksek tutmalıyız. bebekler üzüntüden çok etkileniyo, duymuştum, bi kadın hamileyken çok üzülmüş, kızının yüzünde koskocamn leke çıkmış kırmızı. belki de biz senden daha kötü durumdayız, bak yine de dans ediyoruz:emir_bebek::dance:

Kızlarr yanlızlık gerçekten çok zor ..Allah yardımcınız olsun..heleki bu dönemde insan mutlaka yanında birisinin olmasını istiyor..şükür eşleriniz en büyük destek..inş ailenizlede aranız düzelir...

bakın benim ailemde uzakta şükür aramızda hiç bişey yok..hemen hemen hergün konuşuyoruz..sağolsun eşimin aileside çok iyi onlarda dün memlekete gittii.doğumda yanımda olamıyacaklar.eşim bana hiç yanlızlık hissettirmiyor..
ailemde yakın zamanda gelecek inş...

sizin için üzüldüm kızlar..inş o anda yanlız olmazsınızzza.s.

Teşekkür ederim arkadaşlar hepinize,a.s.
aynı sorunları yaşayanlar ve yaşamayanlar, birbirimize destek olmamız cok güzel, ama hepimizde biliyoruz ki ne kadar takmak istemesekte takılıyor bazen, bakıyorsun şimdi bi arkadaşın hamile, hemde kız gelin yani evin gelini, görüyorsun ki kaynana kendi annesi olmamasına karşı kızı yerinden kaldırmıyor, okadar üstüne düşüyorki koskoca kaynana bir bardak su getiriyor gelinine, sırf kalkmasın diye, He benim kaynanamda yakınımda olsa yapmayacağı yoktur benim için, Ama işte insan kendi annesi yapmayınca ne kadar üzülmek istemesede üzülüyor, e birde işte mervezeynepnurun dediği gibi küçük bir olay sa sorun temelli üzülüyor insan,
Tabiki hepimizin eşi yanında hepimiz eşlerimizden ilgi görüyoruz ama insan bazen anne baba ilgilisi istiyor,Belki bebeklerimiz doğduğunda bu tutumları değişir umarım cünkü torun sevgisi evlat sevgisinden daha üstündür derler, bakalım bekleyip göreceğiz,Hepinize tekrar teşekkür ederim yorumlarınız için, bakalım varmı daha bizim gibi dostlarımız?

arzucum sana özelden msj atamıyorum sorun oluşuyo. msn mi verecektim gitmedi. istersen sen gönder ben seni kaydedeyim. görüşürüz canım

offff ne diyorsunuz benim yalniz gecirdigim ucuncu hamilelik
ilkinde tecrubesizligim yuzunden cok zorlandim ben, mahvoldum resmen hicbirsey bilmiyordum olum derecesinde bulanti tiksinti cektim yataktan kalkamadim aylarca eee esim mecburen calisiyordu dogum sirasinda bir hafta izin alabildi ....sonra bebek dogdu nasil bakicam diye zorlandim neyse alistim buyuttuk biraz ikinci hamilelik neyse tecrube acisindan zorlanmadim ama dogumda ilk oglumu koyacak yer bulamadim hastanede bir hafta kaliyosun mecburen hem bebege hem buyuk ogluma baktim hem kendimle ugrastim...
simdi kiz olsun diye hamile kaldim oglum olucak yine kismetse bir ay sonra ama ben bu iki cocugu kime nasil birakip doguma gidicegimi dusunuyorum kara kara cildiricam resmen yoksa ailecek cumbur cemeat gitsekmi doguma...:)))
kayinvalidem gelmedi torununun dugunu var hem esimle aralari bozuk annem hasta gelemedi babam ucaktan korkuyo ve kalbi var buradada kimsem yoookkk oooofffff

offff ne diyorsunuz benim yalniz gecirdigim ucuncu hamilelik
ilkinde tecrubesizligim yuzunden cok zorlandim ben, mahvoldum resmen hicbirsey bilmiyordum olum derecesinde bulanti tiksinti cektim yataktan kalkamadim aylarca eee esim mecburen calisiyordu dogum sirasinda bir hafta izin alabildi ....sonra bebek dogdu nasil bakicam diye zorlandim neyse alistim buyuttuk biraz ikinci hamilelik neyse tecrube acisindan zorlanmadim ama dogumda ilk oglumu koyacak yer bulamadim hastanede bir hafta kaliyosun mecburen hem bebege hem buyuk ogluma baktim hem kendimle ugrastim...
simdi kiz olsun diye hamile kaldim oglum olucak yine kismetse bir ay sonra ama ben bu iki cocugu kime nasil birakip doguma gidicegimi dusunuyorum kara kara cildiricam resmen yoksa ailecek cumbur cemeat gitsekmi doguma...:)))
kayinvalidem gelmedi torununun dugunu var hem esimle aralari bozuk annem hasta gelemedi babam ucaktan korkuyo ve kalbi var buradada kimsem yoookkk oooofffff

ELAGÖZLÜ arkadaşım haklısın benimde annem inanılmaz destekcim canım benim okadar işinin arasında beni düşünüyor beni en çok üzende babamın bana deyilde başkalarına inanıp bana küsmesi beni çok üzdü ama ben eminim ki konuşmuyor ama annemin dediğine göre içi gidiyor gururu daha ağır bastığı için soğuk soğuk konuşuyor insanın zoruna gidiyor ama ne yapalım ben bir hata yapmadım alllahım biliyor inşallah babam da bunu anlar

X